Pozostałe tematy » jaka pompa paliwa? skąd wziąć nr części
Odpowiedz do tematu
 jaka pompa paliwa? skąd wziąć nr części
Siemka, jak w temacie. Sprawa taka że potrzebuje się dowiedzieć jaką mam pompę paliwa bo muszę ją wymienić. Prawdopodobnie była wymieniona bo już siedzi na opasce skręcanej, nie oryginalnej, więc nie chce się na niej sugerować bo być może jest ona nie właściwa. Czy można po nr vin albo jakimś mądrym programem się dowiedzieć jaka tam powinna być? Jaki oryginalny nr części? Nie ukrywam że chcę wymienić wkład bo resztę mam dobrą.

Pozdro Grzsiek

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie znalazłem w ETCE numeru tej pompy,ale w pasku jest identyczna o tym numerze 3B0919051G

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W katalogu samej pompy nie ma. Sprzedawana jest w komplecie z czujnikiem paliwa. Kod pompy VDO -> A2C53171435Z

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za podpowiedź. Spróbuje coś z tych danych dobrać. A podpowiedzcie skąd układ po włączeniu zapłony wie że jest już dobre ciśnienie w układzie. Chodzi mi o to że po przekręceniu kluczyka pompa chwilkę chodzi i się wyłącza. Działa z jakimś czujnikiem ciśnienia czy na czas? Ewentualnie gdzie taki czujnik jest?

pzdr GM

Postaw piwo autorowi tego posta
 
na litwie wtryskowej nie ma czujnika cisnienia paliwa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A kto to powiedział, że układ wie jakie jest ciśnienie. To jest tylko wstępne "dobicie" ciśnienia aby przyspieszyć rozruch silnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zauważyłem właśnie że czasem bez odpalania przekręcę kluczyk kilka razy i za każdym razem słyszę pompę a czasem po 1 przekręceniu na następnych już nic nie słychać. Chcę wymienić pompę bo uważam że w niej siedzi błąd ale niewykluczone że jakieś sterowanie czyli czujniki walnęły. Jeśli nie ma żadnych to pompa do wymiany. A czy pompa lub układ ma jakiś zawór zwrotny?

pzdr GM

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zaworka nie ma ale jest regulator ciśnienia paliwa. Zanim wymienisz pompę sprawdź na jakim napięciu pracuje. Może zasilanie jest za małe i przez to kręci się wolniej i przez to robi mniejsze ciśnienie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A orientujesz się gdzie ten regulator ciśnienia? Czy on reguluje prądem prace pompy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Regulator mieści się na listwie wtryskowej i sterowny jest podciśnieniem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aha, to wiem który. Już go podmieniałem dla sprawdzenia, jest dobry. W takim razie zobacze napięcie. Ale najbardziej podejrzewam że ktoś przede mną założył złą pompę. Popatrzę w tyg i dam znać.

Pzdr GM

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To może podaj numer tej pompy co masz to może akurat Adi ustali czy coś spaprane czy nie. Tylko taka propozycja :) Bo ja pod tym względem nie pomogę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dobrze byłoby zmierzyć też ciśnienie paliwa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Siemka. Ciśnienia nie mam jak za bardzo zmierzyć - brak sprzętu. Co do prądu to jest ok 12V więc myślę że właściwe. W sobotę wyjąłem pompę z baku i co zauważyłem. Pompa która siedzi w koszyczku jest mniejsza, tzn jest krótsza i nie jest dekielkiem ściśnięta. Dołożyłem dodatkowy oring żeby to trochę usztywnić ale pomogło to tylko na troszkę, tzn zaczął normalnie przez 1 dzień odpalać. Nie będę się dalej nad tym zastanawiał tylko założę inną właściwą pompę wg nr'ów co mi podaliście i powinno to hulać.

pzdr Grzesiek

PS. pompa wymieniona, kupiłem używke żeby mieć pewność i auto gada bez problemów. Pozdrawiam Grzesiek

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.119.131.72 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa