Elektryka i elektronika » Jak wymienić żarniki xenon AUDI a4 B7
Odpowiedz do tematu
 Jak wymienić żarniki xenon AUDI a4 B7
Witam.
Od jakiegoś czasu dostrzegłem,że jeden z xenonów czasem lubi sobie pomrugac po właczeniu swiateł.Gasnie na chwile i rozbłyska ponownie.Po ok 5 minutach uspokaja sie.
Zauwazyłem zmniejszona czestotliwosc tego zjawiska na prostej drodze kiedy nie trzeba stawac,ruszac,hamowac,skrecac(nie wiem czy ma to cos wspolnego z powyzszym..)
Wyczytałem gdzies,ze takie miganie jest poczatkiem konca zarowek D1R bo takowe sa instalowane w a4B7(i pewnie w innych modelach audi takze).
Pomyslałem wiec,zeby je wymienic.
Jednak tak jak szybko nabrałem ochoty na wymiane tak samo szybko ochota minęła po zagladnieciu pod klape silnika.Dostep do zarowek jest ZADEN.Nie wiem czy trzeba rozkopac pol auta zeby zmienic głupie zarowy czy moze sa jakies''knify budowlane''?Reflektor od strony pasazera(mieszkam w UK wiec w pozawyspierskiej wersji audi bedzie to strona od kierowcy) znajduje sie zbiornik z płynem od wspomagania i jeszcze jakies tajle..po drugiej stronie plastiki od filtrow czy inne ustrojstwo.W obydwu przypadkach chyba trzeba zdemontowac to wszystko wraz ze zderzakiem obawiam sie.
Czy ktos wymienial takie zarowki u siebie i moze mi podpowiedziec jak do tego sie zabrac?
A moze zanim zabiore sie do wymiany nalezałoby poszukac innej potencjalnej przyczyny mrugania xenonow?..Dodam ze kable na kostce nie sa luzne a polaczenia suche-sprawdzałem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Szybciej jest częściowo zdemontować nakładkę zderzaka i wykręcić reflektory. Tobie proponuję sprawdzić, czy w reflektorach nie ma wody. Przetwornica napięcia jest przykręcona od spodu reflektora w najniższym możliwym miejscu. Tak więc jezeli do środka trafi odrobina wody, to na 123% spłynie sobie do przetwornicy. W najlepszym przypadku palnik będzie sobie mrugać, a w najgorszym spali się przetwornica.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
..W reflektorach,patrzac od przodu auta,niczego nie zauwazyłem co przypominałoby wode.Widac,ze sa suche.Nie sa zaparowane etc.(no chyba,ze chodzi o wilgoc w innym miejscu).
Jak zdemontowac te nakładke zderzaka i gdzie to sie znajduje?(nie bardzo wiem o czym mowa z ta nakladka)Wszelkich srub i srubeczek wokoło cala masa(mam na mysli te sruby nad reflektorami i wzdluz listwy gdzie jest zamek klapy silnika).Wspomniales jeszcze o przetwornicy.Zeby ja sprawdzic kiedy juz wykrece reflektory.Czy kazdy reflektor ma swoja przetwornice czy jest jedna do obydwu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Każdy reflektor ma swoją przetwornicę. Nakładka zderzaka, to nic innego jak zderzak. Fizyczny zderzak jest pod tą nakładką i jest to aluminiowa sztanga poprzecznie przykręcona do podłużnic. Aby zdemontować nakładkę musiałbyś odkręcić trochę śrub + 2 nakrętki przy błotniku. Tak więc nie wiem czy chciałbyś się tym zająć czy ewentualnie wolałbyś porozkręcać wyposażenie pod maską aby łatwiej dostać się do palników.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK...Bardzo dziekuje za pomoc.Posprawdzam,ktora z opcji bedzie łatwiejsza

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 44.200.74.73 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa