Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski » Gwóżdź w oponie
Odpowiedz do tematu
 Gwóżdź w oponie
Witam, mam banalne pytanie, przedwczoraj uszło mi powietrze z tylnego koła, napompowałam, ale wczoraj rano znowu auto stało na kapciu, więc napompowałam i pojechałam do wulkanizacji, tam okazało się, ze w oponie jest wbity gwóżdź na wylot tam pomiędzy rowkami bieznika a czubek tego gwożdzia po zdjęciu opony był widoczny od środka na jakis centymetr.

Wulkanizator oponę naprawił - wyciagnął gwóżdż i zrobił jakąs łatkę na tej oponie od wewnatrz, wywazył koło itp. powietrze nie uchodzi, ale moje pytanie jest takie, bo nie jezdziłam jeszcze na tak naprawianej oponie, czy to jest bezpieczne... zeby nie stało się na przykład tak, ze ta opona peknie w czasie jazdy czy jakis inny cyrk - opona bezdętkowa oczywicie i teraz po naprawie tez zadnej dętki w środku nie ma

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wszystko zależy od fachowości wulkanizatora. Jeśli zrobił to jak się należy to nic nie ma prawa się stać. Miałem kapcia (blachowkręt- podobnie jak u Ciebie) na poczatku zeszłego sezonu zimowego. Po załataniu śmigam drugi sezon bez problemów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
Wszystko zależy od fachowości wulkanizatora.
świete słowa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja także robiłem u siebie oponę bo tak samo jak ty znalazłem gwóźdź i flaka w oponie(przez to spóźniłem się do szkoły:D) ale znajomy wulkanizator naprawił i powiedział że jeszcze kilka sezonów pojeździ:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ryzyko jest - potwierdzam słowa poprzedników. Ja kiedyś znalazłam auto na 4 kapciach z gwoździami we wszystkich kołach. Z braku laku zostały załatane i pojeżdźiłam na tych bezdętkowych oponach jeszcze jeden sezon. Później i tak były do wymiany.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zakładam że usługa została wykonana dobrze, możesz spać i jezdzić spokojnie, uwierz mi na słowo, opona nie pęknie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moim zdaniem możesz spokojnie jeździć. Jeżeli to był gwóźdź to nie uszkodził opony na tyle aby naruszyć mocno jej strukturę. Nie przejmuj się i ciesz się jazdą :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Najważniejsza jest siatka (wzmocnienie opony) jeżeli jest one całe, to nie ma się czym przejmować. Na przyszłość jak złapiesz znów "szpilkę", to spraw sobie zestaw do reperacji opon+ kompresor. Tego typu usterkę naprawisz na parkingu w 5 minut łącznie z napompowaniem kół. Mowa o knotach samowulkanizujących.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Mowa o knotach samowulkanizujących.

Adi202, a możesz coś bliżej napisać o tym? Szczerze to pierwszy raz słyszę o tym :->

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A no to coś takiego http://moto.allegro.pl/sz...2202571064.html W moim komplecie mam jeszcze coś w postaci rozwiertaka. Montaż jest dziecinnie prosty. Przewlekasz sznur przez szydło, wbijasz szydło w dziurę po gwoździu tak aby wystawały na zewnątrz końcówki sznura, przekręcasz szydło o 180° i je wyciągasz. W efekcie w dziurze zostaje sznur który zacznie się wulkanizować z oponą. Wystarczy tylko napompować kompresorem - oczywiście na 12V :mrgreen: i jazda w dalszą trasę.
Zajmuje bardzo mało miejsca i można z opony jeża zrobić - waga takiego sznura to parę gram.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ewentualnie można mieć coś takiego:
http://www.ebay.co.uk/itm...8#ht_500wt_1202

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ewentualnie. Jedną flaszką naprawisz tylko jedną oponę. Ja na stanie w grabażniku mam taki właśnie kompresor i zestaw Adama Słodowego. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Ja na stanie w grabażniku mam taki właśnie kompresor
właśnie to u Ciebie widziałem go po raz pierwszy :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Ja na stanie w grabażniku mam taki właśnie kompresor
właśnie to u Ciebie widziałem go po raz pierwszy :mrgreen:

A no faktycznie :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Ewentualnie. Jedną flaszką naprawisz tylko jedną oponę. Ja na stanie w grabażniku mam taki właśnie kompresor i zestaw Adama Słodowego.

a możesz pokazać jak to wygląda? Ponieważ nie wiem czy dobrze kojarzę :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski 

[ IP: 3.141.100.120 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa