Temida radzi » Gdzie najkorzystniej wykupić OC
Odpowiedz do tematu
 
Adi202 napisał/a:
Jeżeli samo OC, to jest to obojętne w jakiej firmie ubezpieczeniowej. Będąc sprawcą kolizji i tak mnie nie interesuje czy wypłacą czy też nie


Święta prawda.

Natomiast jeśli chodzi o o odszkodowanie dla nas jako poszkodowanych, to mając już jakieś tam doświadczenie w tej materii powiem Wam tak: W przeważającej ilości spraw - bez względu na to, jaki to ubezpieczyciel czy większy czy mniejszy - likwidatorzy obcinają należne nam odszkodowanie - bo po prostu za to im płacą! Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale ze statystyk wynika, iż kilkanaście procent ludzi odwołuje się od kosztorysu naprawy. Z tych co się już odwołają zaledwie kilka procent idzie do sądu. Ludzie chca mieć święty spokój, nie chcą się szarpać - często się nie znają wogóle w temacie wycen, napraw itd.. a najczęściej to po prostu nie chcą w nieskończoność czekać na pieniądze. (trzeba jak najszybciej naprawić i... do żyda ;-) )

Ubezpieczalnie doskonale o tym wiedzą i na tym żerują. Bo nawet jeśli ktoś już pójdzie do sądu i wygra - a często ludzie wygrywają - to ubezpieczalnia dłuższy czas obraca pieniędzmi poszkodowanego.

Dlatego też jeśli już znajdziecie się w przykrej sytuacji i będziecie poszkodowani doradzam Wam jedno - weźcie kosztorys otrzymany od ubezpieczyciela, pofatygujcie się do jakiegoś kumatego rzeczoznawcy i po prostu spytajcie się, czy widzi jakieś nieprawidłowości. Zapewniam Was, że bardzo często jest się do czego przyczepić - przeważnie wtedy, gdy uszkodzenia były dosyć rozległe. Nie bójcie się odwoływać, bo w większości przypadków możecie wywalczyć dodatkowe środki, które i tak się wam należą. Powodzenia.

a odnośnie samego tematu to ja obecnie jestem ubezpieczony w Hestii - AC, OC NW + Full Assistance - 1500zł za pojemność 4,2. Myślę, że to chyba niezbyt dużo zwłaszcza, iż po raz pierwszy wykupiłem AC.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
juz załatwione w Generali Direct, bez łazenia, wszystko przez telefon i drogą mailową normalnie umowa zawarta tak sprawnie, ze szok i teraz mi tylko do domu ten kwit OC przyjdzie i obiore za pobraniem płacac kwote pierwszej raty (najpózniej do srody ma byc), razem z NW wyszło mi 348 na dwie raty, na jedna rate było by jeszcze taniej, a inne firmy chciały koło stówki więcej i lepiej :shock:

i jako ciekawostke dowiedziałam się tez, ze do poprzedniego ubezpieczyciela musze napisac pismo, ze zrywam umowe, mimo ze ona wygasa 4 wrzesnia, to musze im pismo napisac, najpózniej na dzien przed koncem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
to musze im pismo napisac, najpózniej na dzien przed koncem

niestety, ale tak jest w naszym kraju

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrób to jak najszybciej , bo niektóre firmy honorują TYLKO dadę wpłynięcia do nich , rozwiązania umowy , a nie kiedy wysłałaś.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Zrób to jak najszybciej , bo niektóre firmy honorują TYLKO dadę wpłynięcia do nich , rozwiązania umowy , a nie kiedy wysłałaś.

ja pomyslałam, ze zrobie jeszcze inaczej, w Łodzi na Kopcińskiego jest siedziba tego HDI i poprostu w czwartek tam pojade z tym pismem i osobiście im wręczę

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
ja pomyslałam, ze zrobie jeszcze inaczej, w Łodzi na Kopcińskiego jest siedziba tego HDI i poprostu w czwartek tam pojade z tym pismem i osobiście im wręczę
No i tak będzie najlepiej i najwygodniej

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja ostatnio sprawdzałem po prostu w mfindzie. Tak z ciekawości czy ktoś zaproponuje coś lepszego niż mój dotychczasowy ubezpieczyciel i faktycznie ze 4 stówki na oc przyciąłem w ten sposób, na ulicy nie leży. W przypadku oc wierność jednak nie zawsze jest cnotą, warto ją czasem weryfikować właśnie porównywarką jakąś.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jest porownywarka mubi tam ci wybierze najlepsza cene

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A to też widziałem i korzystałem kiedyś nawet z tego co pamiętam. Chociaż w mfindzie jest teraz stówka cashbacku jak przez ich kalkulator kupisz oc/ac. Rzuciło mi się w oczy jak teraz zaglądałem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
warto też zajrzeć do starej dobrej stacjonarnej multiubezpieczalni

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Multiagencja.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
multiubezpieczalnia - zawsze tam wykupuje

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Temida radzi 

[ IP: 3.15.225.173 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa