Elementy silnika » Falujące obroty
Odpowiedz do tematu
 Falujące obroty
Witam
Mam problem z falującymi obrotami na biegu jałowym podczas włączonej klimatyzacji na instalacji LPG, na benzynie falowanie jest bardzo małe w porównaniu do tego co jest na LPG, czy to wina źle ustawionej instalacji? Dodam że gdy wyłączę klimatyzację to przestaje falować..
Instalacja to STAG 4+, reduktor aCR czerwony a wtryski Tomassetto.. Auto nie pali dużo bo na klimatyzacji około 12 litrów gazu więc spoko.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Faluje cały czas na klimie czy tylko kilka razy kiedy załącza się sprężarka klimatyzacji?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właściwie to cały czas na klimie mi faluja.. I cały czas słychać podczas falowania obrotów jakby ktoś dodawał lekko gazu..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprężarka klimatyzacji nie działa cały czas - chwilkę działa, później rozłącza się na sprzęgiełku po czym ponownie się uruchamia i tak cały czas. Przyjrzyj się czy czasem nie jest tak że obroty falują w momencie załączenia się sprężarki (charakterystyczny usłyszysz dźwięk - cyknięcie). Może się okazać że sprężarka robi chwilowy bardzo duży opór.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
masz klimatronik czy zwykla klime :?:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
klimatronik

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zaobserwuj to o czym Ci pisałem. To jest prawdopodobne. Możesz też nagrać efekt i wrzucić tutaj aczkolwiek nie jest powiedziane że się uda rozpoznać po samym filmie.

Napisz też czy robiłeś skan wszystkich sterowników w pojeździe?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
to jesli to klimatronic ustaw na LO wtedy kompresor chodzi caly czas nie wylacza sie bo nie da rady schlodzic na lo kabiny do tak nieskiej tem i zobaczysz czy to winna klimy ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ponawiam temat:)
Zauważyłem że jednak obroty falują mi także przy wyłączonej klimatyzacji. nie jest to zawsze, zauważyłem że występuje to kiedy silnik się nagrzeje a nie jak jest zimny.. Czy może to być wina przepustnicy, chciałbym ją wyczyścić czy muszę się z czymś liczyć lub zakupić np uszczelkę?
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odłącz wtyczkę od przepływomierza i zobacz czy falują nadal obroty. Jeśli się wyrówna to przepływka do wymiany.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Co myślicie o przepływomierzu po regeneracji przez firmę Bosh:
http://www.noweczesci.pl/...86280210-249232

Będzie on pracował normalnie czy lepiej nie eksperymentować z takimi rzeczami i kupić tylko oryginał?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
Co myślicie o przepływomierzu po regeneracji przez firmę Bosh:
http://www.noweczesci.pl/...86280210-249232

Będzie on pracował normalnie czy lepiej nie eksperymentować z takimi rzeczami i kupić tylko oryginał?
uważam,że oryginał to oryginał, choć niejednokrotnie na życzenie klienta zakładałem zamiennik i jeszcze nie spotkałem się z wadliwym działaniem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niestety problem falowania obrotów występuje dalej po nagrzaniu auta. W linku poniżej filmik jak to u mnie wygląda w aucie:
http://wyslijto.pl/download/p6a8gr9p5p
Proszę o pomoc co robić dalej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Masz instalację LPG. Kiedy opisz jej komponenty ze szczególnym zwróceniem uwagi na wtryskiwacze i czas w którym był robiony przegląd każdego z nich.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli tak 28.06.2014 r. przy 253tys. km wymieniłem reduktor na ACR01, następnie zaczęły się problemy z wtryskiwaczami więc dałem do gazownika i zamiast założyć mi Hany to wcisnął za 300zł wtryskiwacze Tomasetto T01 14.08.2014r przy 254 tys km.
Obecnie mam najechane ponad 266tys km czyli zrobiłem około 12 tys km na tych wtryskiwaczach, myślisz że one robią tą złą robotę z falowaniem obrotów? Ogólnie też czuć różnicę nie wiem czy dużą ale trochę na pewno między LPG a benzyny..
Tak wygląda mapa po korekcie:


Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.146.221.204 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa