Pozostałe tematy » Elektryczne fotele
Odpowiedz do tematu
 Elektryczne fotele
Mam dwa tematy w tym temacie ;)

1./ Pamięć ustawień fotela działa jedynie oparcie nigdy nie ustawia się jak jest zapamiętane tylko maksymalnie łamie się do przodu i to zawsze ręcznie muszę skorygować jak wsiadam. Cała reszta np. wyskość, kąt i odległośc siedziska, lusterka, ustawiają się prawidłowo. Tylko to oparcie ustawia się z czapy. Czy da się z tym coś zrobić? Skora na fotelach jest super i nie chciałbym go wymieniać

2./ Jakiś czas temu żona coś pojeźdźiła usatwieniem na lędźwia, strzeliło i zepsuła baba jedna :(
Słuchać że się rusza ale już nie wypycha. Za jakiś czas jak pokręciłem w drugim fotelu(pasażera), też strzeliłol, jakby sprężyna, no i tak samo już nie wypycha. Tym razem ja chłop psuj więc jest 1:1, ale wcale mnie to nie ciesz hehe. CZy można to jakoś rozebrać i naprawić? miał ktoś do czynienia z podobnym problemem?

Z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich władców OOOO

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na początek proponuję odkręcić tylną osłonę oparcia. Będziesz mieć wszystko jak na dłoni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Na początek proponuję odkręcić tylną osłonę oparcia. Będziesz mieć wszystko jak na dłoni.


Juz przyglądałem sie ale nie widzę żadnych śrubek ;( Jak ja sciągnąć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 


Cytat:
– Wymontować siedzenie
– Wymontować oparcie
– Podważyć z boku wkrętakiem oświetlenie przestrzeni na nogi z tyłu i odłączyć wtyczki.
– Podważyć listwę mocującą obicia z osłony oparcia -4-.
– Odczepić osłonę oparcia -4- z zatrzaskami -5-.
– Wyjąć osłonę oparcia -4- w dół.
– Odczepić obicie oparcia z tyłu.
– Wymontować zagłówek -7- naciskając przycisk na lewym drążku.
– Wymontować prowadnicę zagłówka -8- → Rys.
– Unieść obicie i przeciąć klamry druciane -1--A-.
– Zdjąć tapicerkę -2-.
– Wymontować ogrzewanie oparcia -3- → Rozdział.
t Zamontowanie
– Do zamontowania nowych klamer drucianych zastosować szczypce tapicerskie -V.A.G 1634/-.
– W celu łatwiejszego zamontowania przesunąć drążki wzdłużne z powrotem do pierwszego drążka poprzecznego.
– Podczas montażu przypiąć najpierw drążki poprzeczne, a dopiero później drążki wzdłużne.




Cytat:
1 - Czteropozycyjne podparcie odcinka lędźwiowego
– Wymontować siedzenie → Rozdział
– Podważyć listwę mocującą obicia z osłony oparcia.
– Odczepić osłonę oparcia z zatrzaskiem.
– Wyjąć osłonę oparcia w dół.
– Odczepić cięgno elastyczne opancerzone -6- ustawiania podparcia odcinka lędźwiowego -2- na czopie mocującym -9-.
– Odczepić cięgno elastyczne opancerzone -7- ustawiania wysokości podparcia odcinka lędźwiowego -3- na czopie mocującym -8- i na rolce prowadzącej -10-.
– Odczepić jarzmo druciane -11- u góry z lewej i prawej strony z zatrzasku mocującego -12-.
– Odczepić jarzmo druciane -13- na dole z lewej i prawej strony z zatrzasku mocującego -14-.
2 - Silnik ustawiania wysokości podparcia odcinka lędźwiowego
– Wymontować osłonę oparcia.
– Odłączyć wtyczkę.
– Wykręcić śruby -4- (2x).
– Odczepić cięgno elastyczne opancerzone w miejscu podparcia odcinka lędźwiowego
– Odczepić zatrzask -16-.
3 - Silnik ustawiania podparcia odcinka lędźwiowego
– Wymontować osłonę oparcia.
– Podwinąć obicie w obszarze silnika ustawiania podparcia odcinka lędźwiowego -2-.
– Odłączyć wtyczkę.
– Wykręcić śruby -5- (2x).
– Odczepić cięgno elastyczne opancerzone w miejscu podparcia odcinka lędźwiowego
– Przeciąć opaskę przewodów -15-.
4 - Śruby (2x).
5 - Śruby (2x).
6 - Cięgno elastyczne opancerzone
7 - Cięgno elastyczne opancerzone
8 - Czop mocujący
9 - Czop mocujący
10 - Rolka prowadząca
11 - Druciane jarzmo
12 - Zatrzaski mocujące
13 - Druciane jarzmo
14 - Zatrzaski mocujące
15 - Opaska przewodów
16 - Zatrzaski

To powinno pomóc.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ano rejczel ;)

ale skomplikowane to dość, nie da się tego zrobić nie wymontowując fotela i demontując oparcia? Właśnie zacząłem przyglądać się tematowi, oba pierwsze zatrzaski się złamały,
poprostu to kocham, właśnie dlatego nienawidzę takich rzeczy, że nie da się tego zrobić bez jakiś uszkodzeń tym bardziej że wszystko ma swoje lata i te plasticzki pękają czasem poprostu w rękach, brrrrr :zly:
Kolejna moja obawa że muszę zdemontować tą tapicerkę, coś tam przeciąć a potem użyć jakiś przyrządów tapicerski hehe

no ale będę próbował, teraz musiałem przestać, burja przyszła ;)


Bardzo dziękuję

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pęknięcie spinki, to rzecz normalna. Nie tylko Tobie się to zdarza. Są tak skonstruowane aby pękały. Niektóre posiadają wadę produkcyjną i nie chcą się uszkodzić. :-P
Co do demontażu fotela nie jest to konieczne. Opis jest dla serwisantów ASO który posiadają specjalny statyw do napraw fotela. Obicia również nie musisz ściągać. Silnik jest widoczny od tyłu oparcia. Jeżeli połamane spinki masz juz za sobą, to możesz przeglądnąć mechanizm.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Pęknięcie spinki, to rzecz normalna. Nie tylko Tobie się to zdarza. Są tak skonstruowane aby pękały. Niektóre posiadają wadę produkcyjną i nie chcą się uszkodzić. :-P
Co do demontażu fotela nie jest to konieczne. Opis jest dla serwisantów ASO który posiadają specjalny statyw do napraw fotela. Obicia również nie musisz ściągać. Silnik jest widoczny od tyłu oparcia. Jeżeli połamane spinki masz juz za sobą, to możesz przeglądnąć mechanizm.


hej
ale sie nie da, odpiąła sie pokrywa ale ona jest połączona ze skóra, nie dam rady zajrzeć ;(
to wygląd tak jakbym musiał sciągnąć skore z oparcia przez zagłówek,

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak dobrze pamiętam w C5 skórka wciskana jest w tylną osłnę. Tak czy inaczej gdybyś chciał np wymienić pokrowiec, to musiałbyś najpierw zdemontować tylną osłonę oparcia.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.191.235.210 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa