Audi A6/S6 » czym się kierować przy zakupie A6 C6
Odpowiedz do tematu
 czym się kierować przy zakupie A6 C6
Witam,
„Nadejszła wiekopomna chwila…” :mrgreen: A mianowicie szukam nowego autka. Wybór oczywiście padł na jedynie słuszną markę. ;audi; Chciałbym kupić A6 C6 w QUATTRO tylko proszę o pomoc co do jednostek napędowych A6 z Quattro, oraz opinie dotyczące wyposażenia.

Adi202 podpowiedział mi, że lepiej decydować się na benzynę z uwagi na uciążliwe filtry cząstek stałych oraz napinacze rozrządu. :lol:

Od siebie za dużo nie mogę napisać bo nie miałem do czynienia jeszcze z tymi modelami autek. Na pewno nie biorę pod uwagę silników 2,0 TDI 140KM ponieważ jak dla mnie 140 KM na ten ciężar autka to za mało.

Co do silników benzynowych TFSI słyszałem, że nie powinno się montować do nich instalacji gazowych a przy dzisiejszych cenach paliwa jeżeli benzyna to fajnie byłoby zagazować ją żeby była jakaś alternatywa na stacji paliw. LPG lub benzyna – wybór należy do ciebie.

Tak więc proszę o wasze opinie na temat A6 C6, na co zwrócić uwagę przy zakupie tego autka i czym się kierować.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wszystko ma swoje wady i zalety. W tym przypadku będą na pewno jednostki napędowe w/w modelu. Ja ogólnie nie pchałbym się ani w diesla, ani w LPG w silniku benzynowym. Nie wiem ile robisz km rocznie, ale w dieslu to co zaoszczędzisz na paliwie na pewno wydasz w naprawy. Za kwotę którą dysponujesz nie kupisz modelu z bardzo małym przebiegiem, a co za tym idzie będziesz musiał go doinwestować aby byś szczęśliwym. Możesz kupić też TDI i wyciąć i zdeaktywować DPF - na pewno ktoś z Twoich okolic zajmuje się takimi przeróbkami nie będzie to jednak koniec problemu. Zgadza się, że te nowe silniki, to syfony i nie masz zbyt dużego wyboru, ale ja obstawiałbym 3,2 w benzynie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202,siemka Adi jak twoja Niunia

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 tylko co się dzieje w Dieslach że wychodzą drożej niż benzyna. Co do filtrów cząstek stałych to z tego co się orientuje to problemy z filtrami mają zazwyczaj użytkownicy którzy większość jeżdżą po mieście. Ja rocznie przejeżdżam ok. 25 000km. Wiem że ogólnie części do diesla są droższe ale co konkretnie pieprzy się z tymi silnikami?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Denwer napisał/a:
Adi202,siemka Adi jak twoja Niunia

Czekam. Jutro ma być rzeczoznawca. :evil:


WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
Adi202 tylko co się dzieje w Dieslach że wychodzą drożej niż benzyna. Co do filtrów cząstek stałych to z tego co się orientuje to problemy z filtrami mają zazwyczaj użytkownicy którzy większość jeżdżą po mieście. Ja rocznie przejeżdżam ok. 25 000km. Wiem że ogólnie części do diesla są droższe ale co konkretnie pieprzy się z tymi silnikami?

Przy naszym syfoniastym paliwie dosłownie wszystko. Na to nie zwraca się uwagi, ale W Polsce nie ma warunków na utrzymanie w dobrym stanie nowego pojazdu. Dodatkowo możemy nie mieć nic do gadania kiedy nasz uraczą E10. :evil:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Co do paliwa to zgadzam się. Osobiście staram się tankować na zaufanych stacjach paliw chociaż teraz to i tak na większości stacji leje się paliwo Orlenoskie. Tylko im większą drogę przechodzi między stacjami tym więcej możliwości na jego ochrzczenie.

Ja się nie upieram co do diesla ale jak będę miał benzynkę to będę chciał ją zagazować tylko ze względów ekonomicznych.

I dalej szukam, szukam mojej wymarzonej A6 i czekam na podpowiedzi i ewentualna pomoc w poszukiwaniach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
Co do paliwa to zgadzam się. Osobiście staram się tankować na zaufanych stacjach paliw chociaż teraz to i tak na większości stacji leje się paliwo Orlenoskie. Tylko im większą drogę przechodzi między stacjami tym więcej możliwości na jego ochrzczenie.

Ja się nie upieram co do diesla ale jak będę miał benzynkę to będę chciał ją zagazować tylko ze względów ekonomicznych.

I dalej szukam, szukam mojej wymarzonej A6 i czekam na podpowiedzi i ewentualna pomoc w poszukiwaniach.

Przy obecnych cenach gazu nie wiem czy wypłacenie kilku tysięcy złotych na raz jest ekonomicznym rozwiązaniem chyba, że kupisz już z instalacją gazową.
http://suchen.mobile.de/f...=&usedCarSeals=

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dobrze słyszałeś że przy fsi na lpg się nie oszczędza i ogólnie temat porażka. Na alle wszystkie zagazowane sztuki to 2.4 i 4.2 głównie, na normalnym wtrysku. Jak będziesz autem śmigać min 2-3 lata to lpg się opłaci bo nie robisz jakiegoś małego przebiegu. Najlepiej kupić z instalką i to nową :mrgreen: ale wiadomo że nikt poważny nie sprzedaje auta po pół roku od założenia. Koszta do tych silników to mniej więcej, 6 cyl. 3-4 tys. 8cyl 4-5 tys. za poważne instalacje w poważnych zakładach. Disla osobiście bym nie brał auto za taką kasę jak dla mnie musi dostarczać przyjemności ;-) a 6 litrów to to też nie będzie palić :-P

ps. jak zwykle mój post pod wezwaniem power of LPG :!: :->

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie upieram się przy dieslu. chciałbym kupić ;audi; Quattro A6 C6 z ciemnym lakierkiem a jak była by w wersji S to już rewelka.O stanie auta nie muszę pisać bo wiadomym jest że chciałbym kupić takie które nie było bite.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jestem zdania,że lepiej kupić bez gazu, chocby dlatego,że gaz zakładają z reguły ci, którzy walą spore przebiegi, ponadto kupując auto bez gazu jest wieksze prawdopodobieństwo,iż nie przejeździło milionów kilometrów, a poprzedni własciciel miał na tyle zasobny portfel iż skoro stać go było na jeżdżenie na benzynie to i na zakup dobrych części. Choć oczywiście nie jest to zasada. Ja mam takie podejście do sprawy AMEN :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 A6
Pasiak napisał/a:
jestem zdania,że lepiej kupić bez gazu, chocby dlatego,że gaz zakładają z reguły ci, którzy walą spore przebiegi, ponadto kupując auto bez gazu jest wieksze prawdopodobieństwo,iż nie przejeździło milionów kilometrów, a poprzedni własciciel miał na tyle zasobny portfel iż skoro stać go było na jeżdżenie na benzynie to i na zakup dobrych części. Choć oczywiście nie jest to zasada. Ja mam takie podejście do sprawy AMEN :mrgreen:


Masz rację Naczelniczku. Kolejna słuszna uwaga.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A6
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
jestem zdania,że lepiej kupić bez gazu, chocby dlatego,że gaz zakładają z reguły ci, którzy walą spore przebiegi, ponadto kupując auto bez gazu jest wieksze prawdopodobieństwo,iż nie przejeździło milionów kilometrów, a poprzedni własciciel miał na tyle zasobny portfel iż skoro stać go było na jeżdżenie na benzynie to i na zakup dobrych części. Choć oczywiście nie jest to zasada. Ja mam takie podejście do sprawy AMEN :mrgreen:


Masz rację Naczelniczku. Kolejna słuszna uwaga.
tak mi się wydaje i zawsze się tym kierowałem :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pozwole podpiąć się do tematu.
Ostatnio też przeglądałem internet w poszukiwaniu A6 C6 bo chciałbym kupić autko którym pojeżdżę jakieś 6 lat :)
Byłem u naszych zachodnich sąsiadów w komisie (Kodersdorf) i mieli tam taką grafitową A6 C6 2.4 + LPG do lekkich poprawek lakierniczych za 9 tys. euro. Jednak nie mam zamiaru kupić auta i jeździć po warsztatach więc ten egzemplarz odpada.

Czy silniki w tych modelach audi (chodzi mi o silnik 2.4 benzyna) są mało awaryjne?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rootkins napisał/a:
Pozwole podpiąć się do tematu.
Ostatnio też przeglądałem internet w poszukiwaniu A6 C6 bo chciałbym kupić autko którym pojeżdżę jakieś 6 lat :)
Byłem u naszych zachodnich sąsiadów w komisie (Kodersdorf) i mieli tam taką grafitową A6 C6 2.4 + LPG do lekkich poprawek lakierniczych za 9 tys. euro. Jednak nie mam zamiaru kupić auta i jeździć po warsztatach więc ten egzemplarz odpada.

Czy silniki w tych modelach audi (chodzi mi o silnik 2.4 benzyna) są mało awaryjne?

Ta z haharzonym środkiem kosztowała 8500€. Te silniki sa jednak mniej zawodne niż TDI.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wow to już do 8500 euro zjechali? no proszę.
Jeśli chodzi o silniki benzynowe w tych modelach to oprócz 2.4 które jeszcze warte są polecenia?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi A6/S6 

[ IP: 18.222.240.21 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa