Skrzynie manualne » czasem nie wchodzi jedynka A3 1.6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 czasem nie wchodzi jedynka A3 1.6
Nie jest to regułą, ale czasem nie mogę wrzucić jedynki, coś jakby drążek napotykał opór przed końcem, wskakuje zazwyczaj przy 2-4 próbie, ale dość ciężko, albo po ponownym wciśnięciu sprzęgła, w czym może tkwić problem? Skrzynia biegów czy sprzęgło? :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: czasem nie wchodzi jedynka A3 1.6
plutmarcin napisał/a:
Nie jest to regułą, ale czasem nie mogę wrzucić jedynki, coś jakby drążek napotykał opór przed końcem, wskakuje zazwyczaj przy 2-4 próbie, ale dość ciężko, albo po ponownym wciśnięciu sprzęgła, w czym może tkwić problem? Skrzynia biegów czy sprzęgło? :-/
czy problem jest tylko z jedynką? czy także z trójką i piątką? czy podczas próby wbicia biegu słychać zgrzyty, czy coś?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Problem jest tylko z jedynką, kilka razy czwórka trochę niewygodnie weszła, ale to może przypadek, nie słychać żadnych zgrzytów, może dla tego, że gdy czuje, że jedynka nie weszła to nie puszczam sprzęgła :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: czasem nie wchodzi jedynka A3 1.6
plutmarcin napisał/a:
Skrzynia biegów czy sprzęgło? :-/

Źle ustawione wodziki lub za mało oleju w skrzyni. W 99% w manualnej skrzyni biegów nie wymieniają oleju, a powinno sie go wymieniać co 100tkm. Kup 2,5L oleju Castrol 75W90 i go wymień. Sprawdź czy nie ma gdzieś wycieków oraz zleć ponowne ustawienie wodzików (prowadnic).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zadzwoniłem do mechanika, potwierdził wszystko co napisałeś, jestem umówiony na wymianę oleju, zasugerował, żeby jeszcze nie ruszać prowadnic tylko poobserwować tą jedynkę po wymianie oleju bo powinno to pomóc.
Mam jeszcze jeden mały problem z autkiem, wybacz, że nie na temat.
Mianowicie dość często gdy jadę na jedynce lub dwójce i puszczam nagle gaz, samochód szarpnie do tyłu (mnie rzuci do przodu) jak gdyby nagle mocno zwalnia, innym razem jest OK, tzn jak puszczę gaz auto jedzie równo dalej i płynnie zwalnia, zauważyłem to tylko na jedynce i dwójce. Dodatkowo w momencie kiedy auto szarpnie, a nogą dotykam pedału przyspieszenia, nie naciskając go, mam wrażenie jakby delikatnie odbił, nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć, jakby pracował, puknął mnie w nogę :-)
Jest tam jakiś mechanizm który steruje tym pedałem? Może z nim jest coś nie tak?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czytałem to co napisałeś 4x i chyba zrozumiałem o co kaman. Mechanizmu pośredniego nie ma w Twoim przypadku, ale możesz sprawdzić linkę gazu i przepustnicę czy się nie przycina.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Olej wymieniony i jak do tej pory, jedynka nie przycięła się ani razu, jeżdżę już prawie tydzień. Adi po raz kolejny dziękuję za pomoc.
Z tym gazem, to raczej nie będzie ani linka ani przepustnica, wszystko było sprawdzone.
To jest takie wrażenie jakbym z piątki nagle wrzucił dwójkę, auto zdecydowanie hamuje, a innym razem jedzie ładnie płynnie, jeszcze nie doszedłem do tego w jakich okolicznościach tak się dzieje. Jak będę coś więcej wiedział napiszę.
A tymczasem pozdrawiam :-)

[ Dodano: Pon 03 Paź, 2011 16:58 ]
Inny objaw, o który zapomniałem to delikatne poszarpywanie samochodu na postoju (na luzie) wskazówka obrotomierza lekko skacze, zleciłem wyczyszczenie przepustnicy i adaptacje, oraz wymianę filtra paliwa i świec, ale nic nie pomogło.
Czy mogą to być przewody WN?

[ Dodano: Nie 16 Paź, 2011 19:45 ]
Wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz objawy się nasilają, rano po odpaleniu, silnik pracuje bardzo nie równo, dławi się, dziś nawet 2 razy zgasł, wskazówka obrotów mocno faluje, jest problem z płynnym ruszeniem, dopiero po wstępnym rozgrzaniu silnika (2-3min) objawy są coraz słabsze, ale nie ustają całkowicie, nawet po dłuższej trasie na światłach, obroty delikatnie falują i można wyczuć lekkie poszarpywanie samochodu. Nikt nie wie co to może być? Może jakiś czujnik szwankuje?

[ Dodano: Sob 05 Lis, 2011 22:42 ]
Auto chodzi jak nowe, wszystkiemu winna była mała dziurka w rurze doprowadzającej powietrze, silnik dostawał lewe powietrze.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie manualne 

[ IP: 18.191.147.190 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa