Pozostałe tematy » Cykanie stukanie do 4100 obrotów
Odpowiedz do tematu
 Cykanie stukanie do 4100 obrotów
Witam

Zakupiłem z uszkodzeniami karoserii A6 C6 2,4 BDW sedan 2004 z przebiegiem 180tys.
Autem nie jeździłem ale nasłuchiwałem silnika i nic nie wykryłem na słuch.

Obecnie przejechałem 500km i martwi mnie jeden temat:
- stukanie cykanie bardziej słychać siedząc w aucie niż stojąc przy silniku, prawa strona silnika
- większe na zimnym po rozgrzaniu zmniejsza się ale nie ustaje
- po przekroczeniu 4100 obrotów całkowicie znika!!!
- po zmianie biegów przy 4100 obrotów jest zgrzyt, tak jak by to był jakiś próg gdzie coś się zmienia w silniku, 0-4000 obrotów cyka od 4100 do końca obrotów cicho sza i przyjemnie się jedzie.
- jest błąd który po skasowaniu wraca. Czujnik położenia wałków rozrządu P0341

Proszę o wasze opinie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Siemka. To cykanie wygląda mi na kasator luzu zaworowego. Któryś jest już przytarty i na zimnym oleju ma gorzej a po rozgrzaniu jest lepiej. Przy wysokich obrotach ciśnienie oleju i prędkość obrotowa pozwala mu się domknąć. Do wymiany ale ciężko usłyszeć który.

Co do błędu to wałki ci się rozjeżdżają. Siada napinacz lub łańcuch luźny lub ślizg wytarty. Te 180tyś to chyba trochę naciągany przebieg, chyba że się mylę ;-)

Jaki olej lejesz? Zacznij od tego najpierw zanim będziesz pruł silnik.

pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przebieg oryginalny, osobiście sprowadzałem, handlarz Niemiec auto z pod Monachium.

Olej: Valvoline Syn Power 5W30

Wczoraj byłem u mechanika który pracował w ASO, teraz na swoim. Sprawdzenie rozrządu popychaczy itp. koszt 400-700PLN. Terminy odległe, dopiero po 20-08-2017.

Jest opcja że olej za rzadki?

02-08-2017
Poczytałem poszukałem i chyba mam.

Cykają zawory gdyż przeskoczył łańcuch na prawej głowicy tam gdzie świeci się błąd. Standardowo przy 150-180 tys km siada filterek/sitko w kanale doprowadzającym olej do napinacza. Dodatkowo podczas dynamicznego ruszania na 1-2 biegu podczas zmiany na 3 potrafi strzelić z wydechu. Sądzę że strzał z wydechu może świadczyć o źle ustawionym rozrządzie / przestawionym.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Siemka. Tego oleju nie stosowałem ale jak jest lany 5w30 to nie zmieniaj, może jedynie innej marki można spróbować. Może ktoś dopowie co zalać najlepiej.

Co do łańcucha to raczej napinacz już nie daje rady i dlatego masz błąd, przeskoczenie to trochę naciągana diagnoza ;-)

Nie zostaje ci nic innego jak to sprawdzić, pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.227.190.93 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa