Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski » Ceramizer
Odpowiedz do tematu
 Ceramizer
Temat Ceramizera był już poruszany, ale chciałem opisać wszystko ze szczegółami jak wpłynął na silnik w mojej eSce.
Cały proces zaczął sie 03.10.2010r. Przed zalaniem tego cudownego środka zmierzyłem kompresję na każdym z cylindrów przyrządem który wyskalowany jest w funtach na cal kwadratowy PSI oraz w europejskiej skali kg/cm2 czyli BAR i wynik był następujący
1- 15
2- 15,2
3- 15,2
4- 15
5- 15,2
6- 15
7- 15
8- 15

Ceramizacja odbyła się dokładnie tak ja w instrukcji obsługi - na gorący silnik zalana zostało zawartość ampułki szt1 i po zalaniu min 15min pracy na wolnych obrotach. Przez 200km zalecane jest nie przekraczanie 2700obr/min i tak też było - typowy dziadkowóz, wszyscy mnie wyprzedzali. Po zrobieniu 1000km (14.11.2010) zalałem silnik ponownie dawką Ceramizera i przed tym zrobiłem pomiar każdego z cylindrów
1- 15
2- 15,3
3- 15,3
4- 15,3
5- 15,3
6- 15
7- 15
8- 15
Nie liczyłem na nie wiadomo jaki przyrost kompresji, ponieważ 15Bar jest i tak rewelacja jak na 16 letni silnik, ale silnik chodzi obecnie jeszcze ciszej niż wcześniej, oraz zrobił sie miej łakomy na benzynę.
Zastanawiałem się, czy mój manometr jest sprawny, ale tym samym robiłem pomiar w innych silnikach i między innym w silniku który kilka dni wcześniej miał robiony również pomiar kompresji w innym warsztacie i wynik sie potwierdził. Panowie i Pnie gorąco polecam ten specyfik- to faktycznie działa.
Teraz kolej na Audi 100, a później na Vkę.


Postaw piwo autorowi tego posta
 
działa pod względem że jest mniej hałaśliwy i mniej pali czy bazujesz to na niezauważalnej różnicy w ciśnieniu na grach??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
działa pod względem że jest mniej hałaśliwy i mniej pali czy bazujesz to na niezauważalnej różnicy w ciśnieniu na grach??

Diabeł tkwi w szczegółach - biorę pod uwagę wszystkie parametry. Jak a razie ceramizacja nie zakończyła się więc po całym procesie zrobię ponownie pomiary. W sumie zastanawiam się jaka kompresję mógł mieć mój silnik jak był nowy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ADI ja myśle że góra 16,5 - więcej jak to się nie spotkałem
więc mało co miałeś do poprawy, może 100'tce będzie konkretniej, jeżeli się nie mylę to silniki te mają ciśnienie w granicach 13,5

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
ADI ja myśle że góra 16,5 - więcej jak to się nie spotkałem
więc mało co miałeś do poprawy, może 100'tce będzie konkretniej, jeżeli się nie mylę to silniki te mają ciśnienie w granicach 13,5

Mierzyłem tez w 100ce przed remontem.
1- 12
2- 14
3- 14
4- 14
5- 14

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
jimv8 napisał/a:
ADI ja myśle że góra 16,5 - więcej jak to się nie spotkałem
więc mało co miałeś do poprawy, może 100'tce będzie konkretniej, jeżeli się nie mylę to silniki te mają ciśnienie w granicach 13,5

Mierzyłem tez w 100ce przed remontem.
1- 12
2- 14
3- 14
4- 14
5- 14


wynik godny szacunku. widziałem silnik 2,3 w audi 90 co miał w granicach 9, ale chodził i to nawet ładnie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:

widziałem silnik 2,3 w audi 90 co miał w granicach 9, ale chodził i to nawet ładnie.

To są efekty niedbałości i niechlujstwa właściciela pojazdu. Ja o swoje rzeczy dbam jak mogę i takie sa też tego efekty. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a niedługo będzie następny pacjent ceramizera ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
a niedługo będzie następny pacjent ceramizera ;-)

Dokładnie. Zaleje się też druga Vkę nie ma kłopotu. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie jestem pewny, ale jak mierzyłem swoją v'ke to miałem ciśnienie też coś koło 15...
bylem i jestem bardzo zadowolony. jestem o tym przekonany że to tylko dobrze świadczy o silnikach grupy VAG.
czy w ogóle wiadomo jakie to ma skutki na silnik patrząc z biegiem czasu??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:

czy w ogóle wiadomo jakie to ma skutki na silnik patrząc z biegiem czasu??

Z biegiem czasu nie ma śladu po tym środku chyba, że ponownie zalejesz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A co myślicie o ceramizerze lub innych środkach które wlewa sie do baku?


szynszylek:Wczesniej już czytałam podany przez Ciebie temat, nie ma tam nic o srodkach do baku. ;-)


Uwagi obslugi forum:
Wystarczy poszukać trochę:
http://www.audi-tech-team.eu/ceramizery-wasze-zdanie-vt873.htm?highlight=ceramizer
szynszylek


Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
A co myślicie o ceramizerze lub innych środkach które wlewa sie do baku?

Preparaty dolewane do paliwa przywracają do życia jedynie układ wtryskowy. Z wiadomych powodów również je stosuje.

Wystawiono 1 piw(a):
kamila666
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202, Ceramizer już zakupiony ;-) w przyszłym tygodniu kupuje olej który poleciłeś i będzie git ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
Adi202, Ceramizer już zakupiony ;-) w przyszłym tygodniu kupuje olej który poleciłeś i będzie git ;-)

Cieszę się. Zapewniam Cię, że się nie zawiedziesz.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski 

[ IP: 18.221.187.121 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa