Elektryka i elektronika » [C5 4B] Problem z ABS
Odpowiedz do tematu
 [C5 4B] Problem z ABS
Witam,

Jakiś czas temu wpadłem w poprzeczne nacięcie na drodze i pourywały się druciki w module ABS.

Nie było czego (i czym) lutować wiec zakupiłem online używkę, która okazała się jednak nie odpowiednia (sprzedawca walną się o jedną cyferkę i zamiast 3 rzędów cewek były 4), nie mniej jednak wszystkie wtyczki były takie same a że koszt wysyłki przewyższył by wartość części zostawiłem to podpięte bo po prostu mi nie dzwoniło przy odpalaniu 3 razy a jedynie raz i wyświetlała się ikonka zużytych okładzin.

Dzisiaj udało mi się nabyć używkę o tym samym kodzie. Podłączyłem i co? I to samo.
Kontrolka zużytych okładzin nadal się pali.

Klocki są prawie nowe natomiast ktoś kiedyś uciął wtyczki do czujników... Są one połączone odpowiednio (sprawdzałem 3 razy...).

Co ciekawe skan Bloku ABS i Hamulców nie pokazuje żadnych błedów a jedynie silnik pokazuje następujący błąd:

18014 - Rough Road/Engine Torque Signal from ABS: Electrical Malfunction
P1606 - 35-00 - -


Czy jest to uszkodzony moduł? Czerwona kontrolka się nie świeci a ABS działa sprawnie...

Jakieś pomysły?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [C5 4B] Problem z ABS
Oofol napisał/a:
Witam,

Jakiś czas temu wpadłem w poprzeczne nacięcie na drodze i pourywały się druciki w module ABS.

Nie było czego (i czym) lutować wiec zakupiłem online używkę, która okazała się jednak nie odpowiednia (sprzedawca walną się o jedną cyferkę i zamiast 3 rzędów cewek były 4), nie mniej jednak wszystkie wtyczki były takie same a że koszt wysyłki przewyższył by wartość części zostawiłem to podpięte bo po prostu mi nie dzwoniło przy odpalaniu 3 razy a jedynie raz i wyświetlała się ikonka zużytych okładzin.

Dzisiaj udało mi się nabyć używkę o tym samym kodzie. Podłączyłem i co? I to samo.
Kontrolka zużytych okładzin nadal się pali.

Klocki są prawie nowe natomiast ktoś kiedyś uciął wtyczki do czujników... Są one połączone odpowiednio (sprawdzałem 3 razy...).

Co ciekawe skan Bloku ABS i Hamulców nie pokazuje żadnych błedów a jedynie silnik pokazuje następujący błąd:

18014 - Rough Road/Engine Torque Signal from ABS: Electrical Malfunction
P1606 - 35-00 - -


Czy jest to uszkodzony moduł? Czerwona kontrolka się nie świeci a ABS działa sprawnie...

Jakieś pomysły?
co do błedu to sprawdź instalację od mdułu ABS, co do kontrolki okladzin to bardzo prawdopodobne,że kiedy wpadłeś w dziurę uszkodził sie przewód od sprawdzania okładzin np w samym klocku... zawsze możesz wyłączyć kontrole okładzin...

Wystawiono 1 piw(a):
Oofol
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kontrolki okładzin nie działają bo ktoś kiedyś po ucinał wtyczki...

Jak mogę wyłączyć kontrolę? Możesz się podzielić tą jakże cenną informacją?:)

Co do instalacji to może być to trudne bo nie jest ona wygodnie poprowadzona... Ale będę musiał się tym faktycznie zająć..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oofol napisał/a:
Kontrolki okładzin nie działają bo ktoś kiedyś po ucinał wtyczki...

Jak mogę wyłączyć kontrolę? Możesz się podzielić tą jakże cenną informacją?:)
pewnie,że mogę, napisz mi kodowanie swoich zegarów

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chodzi o PIN? 06207

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oofol napisał/a:
Chodzi o PIN? 06207
nie o PIN tylko o kodowanie...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sory ale nie rozumiem... mozesz jakos to wytlumaczyc?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
połacz się z adresem 17 i wejdź w opcję kodowanie, po za opcja zmiany powinienes zobaczyc tam swoje stare kodowanie w formacie pieciocyfrowym XXXXX

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A ok teraz rozumiem.. nie pamiętam jakie było. Jutro sprawdzę to wkleję;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oofol napisał/a:
A ok teraz rozumiem.. nie pamiętam jakie było. Jutro sprawdzę to wkleję;)
łokej :ok:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Soft Coding 06444

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oofol napisał/a:
Soft Coding 06444
zmień na 05444 , kontrola okładzin powinna sie wyłaczyć.

Wystawiono 1 piw(a):
Oofol
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdze po pracy;)

Dzieki!

[ Dodano: Pią 06 Wrz, 2013 17:47 ]
Niestety nic to nie zmieniło...

A nie powinienem zmienić kodu na 04444?

Zaraz pójdę sprawdzić.

[ Dodano: Pią 06 Wrz, 2013 21:32 ]
Ok, sprawdzałem z 07444 06444 05444 i 00444 i za każdym razem to samo... Kontrolka jak się świeciła tak się świeci...

[ Dodano: Pon 16 Wrz, 2013 16:15 ]
Ok teraz wiem ze to wina instalacji.

Moze ktos powiedziec dokad ida przewody z czujnikow okladzin - zegary czy modul? Nie moge znalezc tego na schematach... Jak by ktos piny znal albo mial schemacik to wylbym wielce zobowiazany..

[ Dodano: Wto 17 Wrz, 2013 23:35 ]
Ok, problem zażegnany..

Żaden z kodów nie zadziałał... Jedynie co pomogło to zworka we wtyczce przy zegarach (niebieska wtyczka pin 2 brązowo-zielony z masą).

Wielkie dzięki za wsparcie dla Pasiaka!!

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 13.59.130.130 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa