Skrzynie automatyczne » [C5 2.5TDI] Błąd skrzyni tryb awaryjny nie przełącza biegów
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [C5 2.5TDI] Błąd skrzyni tryb awaryjny nie przełącza biegów
Witam
Mam poważny problem z moim Audi A6 C5 2.5 TDI skrzynia automat TipTronic.
A mianowicie skrzynia chodzi tylko w trybie awaryjnym, po podłączeniu do komputera skasowaniu błędów wraca chwile na normalną prace a za chwile znów tryb awaryjny.(nie znam kodu błędów). Ostatnio audi tak jak by miało tylko 1 bieg nie zmienia nic nawet do 5tys obrotów. Olej i filtr zmieniałem ok 400km temu.Ostatnio w audi przy burzy (otwarte okno) zmókł mi cały komputer od skrzyni rozebrałem to i był cały zalany wodą wysuszyłem go i było dzień ok. A potem znów błędy powróciły. Proszę o szybką pomoc bo w niedziele muszę tym autem do niemiec jechać. Czego to może być wina komputera czy coś innego?
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Błąd skrzyni tryb awaryjny nie przełącza biegów.
melonik22 napisał/a:
Witam
Mam poważny problem z moim Audi A6 C5 2.5 TDI skrzynia automat TipTronic.
A mianowicie skrzynia chodzi tylko w trybie awaryjnym, po podłączeniu do komputera skasowaniu błędów wraca chwile na normalną prace a za chwile znów tryb awaryjny.(nie znam kodu błędów). Ostatnio audi tak jak by miało tylko 1 bieg nie zmienia nic nawet do 5tys obrotów. Olej i filtr zmieniałem ok 400km temu.Ostatnio w audi przy burzy (otwarte okno) zmókł mi cały komputer od skrzyni rozebrałem to i był cały zalany wodą wysuszyłem go i było dzień ok. A potem znów błędy powróciły. Proszę o szybką pomoc bo w niedziele muszę tym autem do niemiec jechać. Czego to może być wina komputera czy coś innego?
Pozdrawiam

Bardzo ważny jest odczyt błędów sterownika. Numery błędów dają 90% przewagę dla "właściwej" interpretacji usterek.
Jeżeli zamókł Ci sterownik skrzyni, to również zmoczył się sterownik komfortu który jest pod fotelem kierowcy, ale to teraz nie jest istotne.
Z doświadczenia wiem, że w Audi C5 z automatyczną skrzynią biegów problemem jest wiązka która razem ze sterownikiem narażona jest na wilgoć co prowadzi do dosłownego gnicia przewodów.
Musisz odczytać błędy które zapisane są w sterowniku skrzyni biegów i podać je na forum. Inaczej nie będzie możliwości pomocy.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Od strony kierowcy było wszystko suche. Jutro z rana pojadę na komputer i dam na forum kody błędów. Dzięki za szybką odpowiedź.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
melonik22 napisał/a:
Dzięki za szybką odpowiedź.

Nie za ma co. Jezeli możesz, to skopiuj całe opisy błędu typu zwarcie do masy czy plusa, bład sporadyczny, statyczny itd itd

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam ponownie kody błędów to 18265 (ten ciągle sie powtarza) i sporadycznie błąd 18160. I jakoś skrzynia teraz jak zmieniam bieg np P na R to czuć takie szarpnięcie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A co z silnikiem? Sprawdzałeś silnik? Ten błąd mówi o błędzie obciążenia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
silnik odpala ok zawsze równo pracuje nic z nim nigdy z nim nie było problemów, ale jakieś 2 błędy też w nim miałem. 550 i 1375.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
melonik22 napisał/a:
2 błędy też w nim miałem. 550 i 1375.

I właśnie o to mi chodziło. Zmieniałeś ostatnio rozrząd?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rozrząd był zmieniany przy 180 000km a mam teraz 215 000. i pojawił sie teraz błąd 18160 ;/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Błąd który zapisał się w sterowniku 550 silnika będzie powodować tryb awaryjny skrzyni biegów. Powodem może być przestawiony rozrząd stąd moje pytanie. Podjedź do jakiegoś fachowca, ale z prawdziwego zdarzenia aby sprawdził Ci rozrząd - ewentualnie ustawił pompę wtryskową. W skrzyni nie szukaj problemów, bo masz ją sprawną.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Fachowca.... haha... sam prowadzę zakład blacharsko lakierniczy znam ludzi to w mojej okolicy nie ma ŻADNEGO dobrego mechanika. Coś czuje ze auto jutro pójdzie na lawete i wybiorę się z nim do dobrego mechanika w Garwolinie. Dzięki za szybką diagnozę wiszę ci dużą flaszkę. Napisz na priv skąd jesteś to przy okazji ją dostarczę:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
melonik22 napisał/a:
Fachowca.... haha... sam prowadzę zakład blacharsko lakierniczy znam ludzi to w mojej okolicy nie ma ŻADNEGO dobrego mechanika. Coś czuje ze auto jutro pójdzie na lawete i wybiorę się z nim do dobrego mechanika w Garwolinie. Dzięki za szybką diagnozę wiszę ci dużą flaszkę. Napisz na priv skąd jesteś to przy okazji ją dostarczę:)

Luz. Możesz mi "postawić browca" przez kliknięcie odpowiedniego klawisza - to wystarczy.

Wystawiono 1 piw(a):
melonik22
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kolego jestem w trakcie wymiany rozrządu :-/ Wydaje sie ze rozrząd był wcześniej dobrze ustawiony i pompa tez. Ale mam problem zablokowałem wał, popychacz i pompe wtryskową ale nie wiem gdzie się blokuje korbowody górne??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
melonik22 napisał/a:
Kolego jestem w trakcie wymiany rozrządu :-/ Wydaje sie ze rozrząd był wcześniej dobrze ustawiony i pompa tez. Ale mam problem zablokowałem wał, popychacz i pompe wtryskową ale nie wiem gdzie się blokuje korbowody górne??

Do tego potrzebujesz blokady rozrządu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a jak to miej wiecej wygląda? masz jakąś fotke? i gdzie to się blokuje w którym miejscu a ten znak OT czy TO w tym miejscu gdzie się wlewa olej to on powinien być na środku czy tak bardziej ku dołowi?

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 44.213.75.78 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa