Klimatyzacja » [C4 100]Dmuchawa slabo dmucha
Odpowiedz do tematu
 [C4 100]Dmuchawa slabo dmucha
Na wstepie dodam ze przeczytalem sporo postow na ten temat ale moje objawy nie do konca pokrywaja sie z tymi z postow.

Audi C4 100 z klimatronikiem bez filtra przeciwpylkowego.

Na klimatroniku wszystkie kreski od sily nadmuchu - ze wszystkich otworow leci powietrze ale slabo. Wieje sobie zefirkiem. Na vagu zero bledow. Po przelaczeniu na max - leci gorace powietrze. Na LO - zimne. Przelaczanie szybkosci nawiewu dziala, tzn. malo kresek ledwo wieje, wiecej kresek wiecej wieje ale na max jest to i tak zefirek. Czy mam sie brac za wentylator na podszybiu? Czy gdzie indziej szukac. Podmienilem jeszcze na probe jeza i nie widac roznicy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [C4 100]Dmuchawa slabo dmucha
itor napisał/a:
Na wstepie dodam ze przeczytalem sporo postow na ten temat ale moje objawy nie do konca pokrywaja sie z tymi z postow.

Audi C4 100 z klimatronikiem bez filtra przeciwpylkowego.

Na klimatroniku wszystkie kreski od sily nadmuchu - ze wszystkich otworow leci powietrze ale slabo. Wieje sobie zefirkiem. Na vagu zero bledow. Po przelaczeniu na max - leci gorace powietrze. Na LO - zimne. Przelaczanie szybkosci nawiewu dziala, tzn. malo kresek ledwo wieje, wiecej kresek wiecej wieje ale na max jest to i tak zefirek. Czy mam sie brac za wentylator na podszybiu? Czy gdzie indziej szukac. Podmienilem jeszcze na probe jeza i nie widac roznicy.
a czy wywoływałes błedy bezposrednio na klimatroniku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [C4 100]Dmuchawa slabo dmucha
tez nic nie pokazuje

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [C4 100]Dmuchawa slabo dmucha
itor napisał/a:
tez nic nie pokazuje
w takim razie dla pewności podmień jeszcze sterownik klimy i wtedy będziemy mieli jasność ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [C4 100]Dmuchawa slabo dmucha
Pasiak napisał/a:
itor napisał/a:
tez nic nie pokazuje
w takim razie dla pewności podmień jeszcze sterownik klimy i wtedy będziemy mieli jasność ;-)


nie mam sterownika klimy :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [C4 100]Dmuchawa slabo dmucha
itor napisał/a:
Pasiak napisał/a:
itor napisał/a:
tez nic nie pokazuje
w takim razie dla pewności podmień jeszcze sterownik klimy i wtedy będziemy mieli jasność ;-)


nie mam sterownika klimy :-)
masz, panel sterujący jest sterownikiem...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nic z tego kolego daj spokój elektronice bo mozesz tylko na psuć wiecej najpewniej jeżeli nie masz filtra kabinowego masz zabite kanały w chłodnicy klimy jest to pierwszy element przez który przepływa powietrze z zewnątrz możesz to bardzo łatwo sprawdzić nie wymontując w/w chłodnicy od wewnątrz pojazdu wymontuj schowek obieg powietrza ustaw na zamkniety za schowkiem znajdziesz przesłone/klapke tej chłodnicy na środku tej że przesłony znajdziesz takie zabezpieczenie zawleczke coś w rodzaju motylka czarny wystarczy to obrócić o pół obrotu i się odbezpieczy to zabezpieczenie jest na spreżynie wiec sie nie martw jeżeli coś ci tam odskoczy :lol: wtedy odchylisz sobie tą klapke i wzrokowo przy pomocy latarki bedziesz mógł go zdiagnozować ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
albo może mieć wymiennik klimy "trochę" zabity

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a jeszcze jak chcesz uniknąć na przyszłość takich problemów to zamontuj sobie filtr kabinowy niestety noe znajdziesz łatwo gotowego zestawu możesz próbować szukać a może akórat trafisz ale ja sobie zrobiłem taki zestaw sam a filtr dobrałem indywidualnie nie pamietam z jakiego auta go zaadoptowałem ale spełnia swoje zadanie i nie muszę sprzątać w kokpicie co drugi dzień z kurzu :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
http://moto.allegro.pl/fi...2468958927.html
coś takiego pokazuje, ale nie mam pojęcia jak go zamontować

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Juzio 1986 napisał/a:
nic z tego kolego daj spokój elektronice bo mozesz tylko na psuć wiecej najpewniej jeżeli nie masz filtra kabinowego masz zabite kanały w chłodnicy klimy jest to pierwszy element przez który przepływa powietrze z zewnątrz możesz to bardzo łatwo sprawdzić nie wymontując w/w chłodnicy od wewnątrz pojazdu wymontuj schowek obieg powietrza ustaw na zamkniety za schowkiem znajdziesz przesłone/klapke tej chłodnicy na środku tej że przesłony znajdziesz takie zabezpieczenie zawleczke coś w rodzaju motylka czarny wystarczy to obrócić o pół obrotu i się odbezpieczy to zabezpieczenie jest na spreżynie wiec sie nie martw jeżeli coś ci tam odskoczy :lol: wtedy odchylisz sobie tą klapke i wzrokowo przy pomocy latarki bedziesz mógł go zdiagnozować ;audi;


da sie te kanaly jakims srodkiem wyczyscic bez zdejomowani tego parownika?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
najlepiej by było wyjąć dobrze przedmuchać sprężarką ale wtedy bedziesz miał klime do całkowitego napełnienia nie wiem czy Ci się to uda ale możesz spróbować właśnie od strony schowka jak optycznie stwierdzisz że jest zabita ta chłodniczka klimy (wymiennik ciepła) to możesz spróbować coś podziałać porządnym odkurzaczem napewno coś tam wyciągnoe możesz spróbować 8-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Juzio 1986 napisał/a:
nic z tego kolego daj spokój elektronice bo mozesz tylko na psuć
tam nie masz co popsuć, a zanim porozbierasz pół samochodu sprawdź sterownik

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
Juzio 1986 napisał/a:
nic z tego kolego daj spokój elektronice bo mozesz tylko na psuć
tam nie masz co popsuć, a zanim porozbierasz pół samochodu sprawdź sterownik


ale jak. co w nim sprawdzic?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
itor napisał/a:
Pasiak napisał/a:
Juzio 1986 napisał/a:
nic z tego kolego daj spokój elektronice bo mozesz tylko na psuć
tam nie masz co popsuć, a zanim porozbierasz pół samochodu sprawdź sterownik


ale jak. co w nim sprawdzic?
załatw sobie drugi i podmień go aby wykluczyć jego usterke, jakis czas temu robiłem 6-tke , która miała podobny problem i to własnie sterownik okazał sie uszkodzony

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 3.15.156.140 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa