Pytajnik, czyli zielono mi ;) » błędy a6c6 2005
Odpowiedz do tematu
 błędy a6c6 2005
Cześć koledzy jestem nowa na forum dlatego wrzucam post w zielono mi chociaż chyba powinien być w dziale elektrycznym . Otóż kupiłam autko dwa tygodnie temu póki jak na tutejszy klimat było zimno ( temperatura poniżej 30 stopni) wszystko było cacy teraz gdy ciepło zaczęły się schody gdy auto się nagrzeje podczas jazdy wszystko się resetuje, skrzynia przechodzi w tryb serwisowy ostatnio nawet wyskoczył błąd Airbag . czy to regulator przy alternatorze, aku wymieniony na nowy .
Błędy:
018061 P1653- sprawdź pamięć błędów modułu ABS. Zwarcie obwodu do innego zaworu
017831 P1423 - system wtrysku wtórnego powietrza(blok1)- za niski przepływ powietrza
017819 P1411- system wtrysku wtórnego powietrza(blok2)- za niski przepływ powietrza
016947 P0563 - wysokie napięcie systemu. Zbyt mała wartość rezystancji
016947 p0563 - wysokie napięcie systemu. zasilanie
000532 napięcie zasilania. zbyt mała wartość rezystancji
000447 ograniczenie funkcji przez nadmierne napięcie . zbyt mała wartość rezystancji
002273 przepływ pradu stałego (etap2) zbyt duża wartość rezystancji
002479 częściowe odłączenie zużycia włączone. zbyt duża wartość rezystancji
002254 interfejs generatora otwarty obwód

po zgaszeniu auta i odpaleniu palił się dalej airbag skrzynia pracuje normalnie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Co prawda te błędy wskazują brak ładowania akumulatora, ale do treściwej interpretacji potrzebny byłby pełny scan, ewentualnie opis sterowników z błędami.

Postaw piwo autorowi tego posta
 nowe wieści
wymontowany alternator valeo TG17C022 regulator w środku niespodzianka Valeo 2542604 według producenta powinien być 595458 a w serwisie po numerze vin podali mi 059903803G .... który jest dobry ? regulator który był zamontowany coś za dobrze wygląda jak na przebieg .... zastanawiam się który powinien być może całe akcje błędne są prze nieodpowiedni regulator ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Alternator jak i regulator powinien być taki jak powiedzieli w ASO. Jest kilkanaście rodzai alternatorów i 3 rodzaje regulatorów. Te części nie są zamienne - niestety.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no i nowy objaw przy otwieraniu drzwi z pilota dwa razy na 10 prób włączyło się MMI ( radio) samoczynnie i wyłączyło ( brak kluczyka w stacyjce) :(

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 13.58.197.26 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa