Elektryka i elektronika » Błąd sterownika pompy 2.5 tdi 180km bau
Odpowiedz do tematu
 Błąd sterownika pompy 2.5 tdi 180km bau
Silnik zgasł. Wywala ciągle błąd

1318 błąd sterownik pompy wtryskowej - J399 madistrala CAN brak sygnału - błąd sporadyczne

17978 moduł sterujący zablokowany
Brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - błąd sporadyczny

Silnik kręci ale nie odpala. Nie widać aby coś się urwało. Kontrolka świec mruga. Przy awarii nie było nic groźnego słychać. Przy rozledzaniu nagle silnik zgasł.

Wyczytałem na necie że ktoś też miał taki problem i ostatecznie tranzystor w sterowniku wymienił i wszystko po wymianie dzialala.
Byłem w trasie. Auto holowałem na razie pod warsztat do Kłodzka gdzie jechałem. Tylko że jak będzie coś grubszego to nie pomogą mi. Jeszcze pozostaje mi sprawdzenie bezpiecznika.

Zależy mi aby w miarę szybko ogarnąć temat. Czy ktoś zna w Kotlinie kłodzkiej osobę która może ogarnac temat? Myślę, że najprędzej będzie to sam sterownik.
Jeszcze zastanawia mnie czy się nie zapowietrzyla. Wężyk przelewowy z lewej głowicy był lekko zsunięty. Sam już nie wiem. Proszę o pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sterownik pompy vp44 sam z siebie sie nie spala moze byc juz przytarty tloczek w pompie ktory stawia opor i sie sterownik upala mialem kiedys tak u siebie w 2.5 v6 wymienilem sterownik i dlugo nie zyl skonczylo sie regeneracja pompy ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak jak wyżej kolega napisał - pompa do regeneracji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czy po wyjęciu pompy wystarczy odpowietrzyc czy jakieś adaptacje trzeba robić?

[ Dodano: Czw 20 Cze, 2019 11:06 ]
Z jakimi kosztami będę musiał się liczyć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jesli ci ja dobrze ustawia na stole pobierczym kat wtrysku i dawke paliwa to montujesz i musi palic jedna rada przed montarzem pompy zalac ja na maxa paliwem bo w komore pod sterownikiem wchodzi 150ml paliwa a te pompy sa czule na zatarcie a sa smarowane paliwem druga rada to znalesc dobra firme regeneracyjna bo z tym w pl roznie bywa mi jedna pompa wytrzymala 16 tys km a ze auto bylo mało uzywane to okres gwarancyjny sie skonczyl i 2 tys w plecy bylem czestochowe odradzam z wlasnego doswiaczenia ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Problem taki ze zjechalem na weselew Kotline Kłodzką. W Szalejewie jest jakiś gość co pompami sie zajmuje i opinie ma dobre. Trochę na czasie mi zależy. Dam znać co uda się ustalić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jesli pełna regeneracja pompy plus demontarz i montarz to 2,5 tys musisz liczyc :kwasny:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy wymianie sterownika lub pełnej regeneracji trzeba zgrywać pompę do immo. Potrzebny jest PIN do immo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawa załatwiona. Naprawa elektroniki pompy. Koszt 1000zł. Jak dla mnie ważne że można było wrócić autkiem. Cenowo ? U innego elektronika mogłem zapłacić 700zł ale wolałem osobę która miała lepszą renomę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli sterownik padł ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ten pin do immo to z licznika może być?
czy z ecu ?
czy może z zawieszki przy kluczykach?
mam go wpisać w kanale 50?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Norbert A4B5 napisał/a:
ten pin do immo to z licznika może być?
czy z ecu ?
czy może z zawieszki przy kluczykach?
mam go wpisać w kanale 50?

W liczniku i w ECU pin powinien być identyczny. Tak czy inaczej musisz się nim zalogować w ECU i podać go jeszcze raz w kanale 50.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
commander wypluł mi niedorzeczny pin w ecu 65535,
na innym forum ktoś pisał że to immo2 i ecu nie mam pinu,
to jak mam adaptować pompę VP bez pinu?
nic już z tego ni rozumiem
sterownik edc15vm+

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adaptację pompy dokonuje się tylko przy Immo 3 generacji. w 2 generacji adaptacji się nie robi plug & play.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
to chyba w mojej a6 2001 możliwe że mam immo 3 poliftowa bo jest pin w ecu i liczniku i są takie same,
ale może się mylę,jak to rozpoznać,proszę mnie poprawić,
natomiast w moim składaku A4 B5 styczeń 2000 będzie immo2 i to już mamy ustalone to teraz jak dobrać ECU na dwie wtyczki do pompy AKN 0281010889,czy istnieje taki ?
w roku 2000 były wypuszczane ECU na 4 wtyczki i potem nowszy model na dwie wtyczki,
i takie pytanie jeszcze z innej beczki jakim ECU jest sterowana pompa AFB 0281010888

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.222.148.124 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa