Turbodoładowanie » Błąd 17965, sporadyczny brak mocy
Odpowiedz do tematu
 Błąd 17965, sporadyczny brak mocy
Witam kolegów, mamy mały problem z autem kolegi to audi a6c5 2004 1.9 AVF.Kupując auto miał tylko jeden błąd 19586, i sporadycznie brakowało mocy po zgaszeniu silnika moc wracała. Mechanik stwierdził ze egr jest całkiem walniety. Wczoraj wymieniłem mu na nowy egr i błąd znikł ale pojawił się nowy 17965 Charge Pressure Control: Positive Deviation P1557 -35-00 Intermittent
Kolega miał kiedyś taki sam objaw w golfie 4 to oddał auto do warsztatu i stwierdzili że to turbina zregenerowali ja i po 2 mieśiącach problemem się powtórzył, jeszcze dwa razy jeździł na poprawki aż wymienili mu coś przy turbo, jeździł jeszcze 3 miesiące było dobrze i auto sprzedał, więc nie wiemy co dalej się działo. Koledzy może ktoś miał podobny problem, od czego zacząć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Warto sprawdzić wszystkie węże czy nie ma jakiejś nieszczelności.
Jeśli OK to do sprawdzenie N75.
Niewykluczone że może to oznaczać także problem z samą turbinką. Np geometria.
Zacznij od szczelności i N75 a do tego czasu pewnie w tym temacie odezwie się ktoś kto może powie Ci że będą potrzebne logi. To bardzo prawdopodobne. Ale to już niech ta osoba powie z jakich grup.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak eleszet, wskazał sprawdź szczelność przewodów chociaż ja osobiście zabrałbym się od rozruszania cięgna od doładowania turbiny. Czasami jest tak że cięgno te zastoi się i blokuje się przy niektórych położeniach. To jako pierwsze WD40 i rozruszaj to i zobaczymy czy coś pomogło. Daj znać czy pomogło. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet napisał/a:
to do sprawdzenie N75

Właśnie może ktoś podpowie jak sprawdzić w łatwy sposób N75. Przewody sprawdzone. Może zrobię Logi, tylko powiedźcie jakie grupy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Możesz na chwilę zrobić obejście N75. Ale tylko na chwilę bo turbo będzie non stop ładować pełną mocą. Jeśli auto będzie jechało ok przez ten moment to znaczy że N75 (który jest zaworem sterującym) robi Ciebie w konia i po wymianie powinno być OK. Możesz też podmienić na N75 od kolegi (jeśli masz funfla co ma taki silnik). Co do zrobienia bypassa to nie powiem Ci które węźyki bo nie pamiętam. Obczajałem to jak to robiłem ponad rok temu. Mi taki test zdał egzamin. Kupiłem N75 z ASO i jak ręką odjął do tej pory :)
Powodzenia!

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Turbodoładowanie 

[ IP: 3.81.139.99 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa