Pozostałe tematy » bioester A4 1.9tdi 90KM silnik 1z
Odpowiedz do tematu
 bioester A4 1.9tdi 90KM silnik 1z
Witam.Na poczatku usprawiedliwie sie ze czytalem posty na temat biopaliwa na forum.Chce jednak zasiegnac konkretnej informacji od osob ktore stosowaly BioEster w swoich autach.Chodzi mi oczywiscie o audi.Bede wdzieczny za wszelkie informacje na temat stosowania tego paliwa.Chetnie poczytam o jego wadach i zaletach i konkretnych przypadkach z jakimi sie napotkaliscie podczas jego stosowania.Z tego co wiem jest ON jest takze np.BioDiesel,a mi chodzi konkretnie o BIOESTER.Cena u mnie na stacji 3.85.Ewentualnie czy mieszc go z ON,lac czysty czy absolutnie nie tankowac?Pragne zaznaczyc ze chodzi mi o konkretne auto czyli Audi A4 1.9Tdi 90KM silnik 1z.Auto jest z roku 1995. Dodam ze chodzi mi o ewentualne stosowanie BioEstru poza sezonem zimowym.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: bioester A4 1.9tdi 90KM silnik 1z
dexaven napisał/a:
Witam.Na poczatku usprawiedliwie sie ze czytalem posty na temat biopaliwa na forum.Chce jednak zasiegnac konkretnej informacji od osob ktore stosowaly BioEster w swoich autach.Chodzi mi oczywiscie o audi.Bede wdzieczny za wszelkie informacje na temat stosowania tego paliwa.Chetnie poczytam o jego wadach i zaletach i konkretnych przypadkach z jakimi sie napotkaliscie podczas jego stosowania.Z tego co wiem jest ON jest takze np.BioDiesel,a mi chodzi konkretnie o BIOESTER.Cena u mnie na stacji 3.85.Ewentualnie czy mieszc go z ON,lac czysty czy absolutnie nie tankowac?Pragne zaznaczyc ze chodzi mi o konkretne auto czyli Audi A4 1.9Tdi 90KM silnik 1z.Auto jest z roku 1995. Dodam ze chodzi mi o ewentualne stosowanie BioEstru poza sezonem zimowym.

Każdego typu paliwa z dodatkami BIO mają mniejszą liczbę oktanową, więc spalanie wzrośnie. Poza tym dyferencja w cenie nie jest aż tak duża, wiec nie wiem czy jest w ogóle sens pchać się w tego typu paliwo. Wydaje mi się, że ekonomicznie wyjdzie na to samo jakbyś tankował ON, ale przyjemności z jazdy żadnej.
Wypowiedzieć się powinna osoba która tankowała już bio paliwo - ja ciągle tankuję tylko 98oktan.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam nadzieje ze ktos jeszcze napisze jakies info na temat bioestru.Chodzi mi konkretnie o stosowanie do opisanego silnika.Poczekam jeszcze troche i chyba zaczne sam sobie odpowiadac.Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

[ Dodano: Pią 03 Wrz, 2010 15:25 ]
Jak widze moj temat pozostal bez wiekszego odzewu.Rozumiem ze wszyscy jezdza na najdrozszej ropie i nieeksperymentuja z innymi paliwami.Wiec powiem wszystkim fascynatom diesli ze zatankowalem na poczatek 10 litrow tego paliwa i ku mojemu zaskoczeniu silnik pracuje o wiele ciszej.osobiscie nie odczulem zeby samochod byl słabszy.Jezdze caly czas na tym paliwie i jak na razie zadnego filtra mi nie zapchalo.Prawda jest to ze przy porannym rozruchu czuc charakterystyczny zapaszek dla tego rodzaju paliwa.Jak dla mnie jest on troche drazniacy.Najbardziej zadziwia mnie fakt ze silnik pracuje mi ciszej duzo ciszej.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.142.98.108 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa