Pozostałe tematy » [B7] Air bag problem
Odpowiedz do tematu
 [B7] Air bag problem
Witam,niedawno kupilem dziecinke,i juz swiecila sie kontrolka air bag-u,dalem do mechanika,i powiedzial,ze to moze byc jakis kalkulator,tak to zrozumialem,bo mieszkam we francji.Moje pytanie -czy to moze byc kalulator poduszek powietrznych? ,może poprzedni wlasciciel cos pokombinowal? albo wlozyl z innego modelu? prosze o pomoc bo sie nie znam,chcialbym sie wstepnie rozeznac zanim pojade do zakladu audi,bo we francji sie "cenia"....moze ktos z was wie jakie sa tego koszty? ale i tak jeszcze bede robił diagnoze...

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: air bag problem!
michu28 napisał/a:
Witam,niedawno kupilem dziecinke,i juz swiecila sie kontrolka air bag-u,dalem do mechanika,i powiedzial,ze to moze byc jakis kalkulator,tak to zrozumialem,bo mieszkam we francji.Moje pytanie -czy to moze byc kalulator poduszek powietrznych? ,może poprzedni wlasciciel cos pokombinowal? albo wlozyl z innego modelu? prosze o pomoc bo sie nie znam,chcialbym sie wstepnie rozeznac zanim pojade do zakladu audi,bo we francji sie "cenia"....moze ktos z was wie jakie sa tego koszty? ale i tak jeszcze bede robił diagnoze...

Dla Francuza każdy sterownik tłumacząc na polski to kalkulator lub telefon. :mrgreen:
Czy ten mechanik łączył się przez złącze diagnostyczne z w/w kalkulatorem? Czy zrobił diagnozę telepatyczną? Pytam bo nie piszesz o tym. Problemem może być nawet uszkodzona wiązka w fotelu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
hm no tego mi nie powiedział ,ale chyba przez wejscie diagnostyczne....Mógłby to byc sensor?,

Postaw piwo autorowi tego posta
 
michu28 napisał/a:
hm no tego mi nie powiedział ,ale chyba przez wejscie diagnostyczne....Mógłby to byc sensor?,

Każdy element systemu poduszek bezpieczeństwa może mieć wadę nawet sensor. Nie mniej jednak usterka jednej z poduszek nie oznacza, że system nie zadziała w trakcie wypadku. Aby dowiedzieć się dokładnie co jest uszkodzone musisz mieć odczyt błędów sterownika Air Bag - czyli tzw sensora.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziekuje,za porade i zabiore autko poprostu do Audi niech to "prześwietlą",napisze potem jak sie wyjaśni,pozdrawiam!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
michu28 napisał/a:
Dziekuje,za porade i zabiore autko poprostu do Audi niech to "prześwietlą",napisze potem jak sie wyjaśni,pozdrawiam!

OK. Czekamy na relację. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No wiec bylem w warsztacie audi,zrobili diagnostyke,co zajeło im ok 1/5 godz,a wszystko tylko po to aby mi powiedziec ,to co ja im wczesniej mówiłem,ze sensor jest używka i pochodzi z innego modelu,ale ok,musza miec wszystko czarno na białym....nie mowie juz ze godz robocza kosztuje u nich 100 euro...nie da sie przeprogramować;/..Beda to wymieniac ,taki sensor kosztuje 460 euro,podoliczali pierdoly,podatek ,robocizne,dzisiejsza zabawe i imprezka kosztowac bedzie tysiaczka....no cóz bespieczenstwo jest waże....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
michu28 napisał/a:
imprezka kosztowac bedzie tysiaczka


za tysiaka eurie dojedziesz do polski, popijemy a przy okazji i autko zrobimy :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wiem,kolego zdaje sobie z tego sprawe,gdyby to było takie proste....i tak bedę szukał jakiegoś magika ,żeby mi wgrał polskie menu do navigacji ,bo żabole to sie nadają do tarcia chrzanu....nic k....wa dobrze nie zrobią....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czesc :) Ja rowniez mam problem z air-bakiem ;/ gdy kupilem auto to i tak sie swiecilo bo myslelismy ze to po ptzez ze akumulator byl odpiety bo tak jest w nie ktorych samochodach ale niestety to nie byla tego przyczyna nawet po wymianie na nowy akumulator... to w takim razie pojechalem do kolesia zeby mi podpial pod komputer i sprawdzil jaki to blad wyskakuje.... juz sam nie pamietam co to byla nawet... na samym poczatku to mi powiedzial ze mozliwe jest ze jakas linka mogla sie urwac przy kierownicy ktora cos tam itd... sama linka jest tania ale wiecej kosztowaly jakies tam czujniki... ale od krecil kierownice cos tam postural i udalo sie wykasowac blad :) a najgorsze jest to ze akurat tak 3 dni temu kontrolka mi znow zaswiecila ;/ wlasnie pop tych mrozach... moze jakis czujnik zamarzl albo cos... bedzie trzeba pewnie znow sie wybrac do mechanika i podpiac... rok produkcji auta 2000 pierwsza rejestracja 2001 chyba :D :D

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
michu28 napisał/a:
wiem,kolego zdaje sobie z tego sprawe,gdyby to było takie proste....i tak bedę szukał jakiegoś magika ,żeby mi wgrał polskie menu do navigacji ,bo żabole to sie nadają do tarcia chrzanu....nic k....wa dobrze nie zrobią....

Jak się dobrze "zakręcisz" to menu zrobisz sobie sam bez niczyjej pomocy - no może nie tak do końca, ale możliwe to jest. Sensor, że jest z innego auta nie stanowi. Stanowi czy ma to samo oprogramowanie. Kupno sensora Airbag oczywiście sprawnego, to koszt 100- 200zł. Jeżeli masz kogoś w Polsce, to mógłby Ci to kupić i wysłać pocztą. Reszta jest naprawdę bez komplikacji. Ale to jest tylko moje skromne zdanie, a Ty zrobisz jak uważasz.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
LeNiUsZeK napisał/a:
Czesc :) Ja rowniez mam problem z air-bakiem ;/ gdy kupilem auto to i tak sie swiecilo bo myslelismy ze to po ptzez ze akumulator byl odpiety bo tak jest w nie ktorych samochodach ale niestety to nie byla tego przyczyna nawet po wymianie na nowy akumulator... to w takim razie pojechalem do kolesia zeby mi podpial pod komputer i sprawdzil jaki to blad wyskakuje.... juz sam nie pamietam co to byla nawet... na samym poczatku to mi powiedzial ze mozliwe jest ze jakas linka mogla sie urwac przy kierownicy ktora cos tam itd... sama linka jest tania ale wiecej kosztowaly jakies tam czujniki... ale od krecil kierownice cos tam postural i udalo sie wykasowac blad :) a najgorsze jest to ze akurat tak 3 dni temu kontrolka mi znow zaswiecila ;/ wlasnie pop tych mrozach... moze jakis czujnik zamarzl albo cos... bedzie trzeba pewnie znow sie wybrac do mechanika i podpiac... rok produkcji auta 2000 pierwsza rejestracja 2001 chyba :D :D

Pozdrawiam

Odczyt błędów jest nieunikniony. Inaczej będzie to szukanie zeszłego lata. Jeżeli będzie to taśma kierownicy, to kup drugą i po problemie. Bardzo częstym problemem w tym modelu jest uszkodzenie wiązki bocznej poduszki która znajduje się w oparciu fotela oraz uszkodzenie samego sensora Airbag.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Widocznie ten ma inne oprogramowanie no i te mądrusie mi powiedzieli,że próbowali go przeprogramować ,ale sie nie dało,to jest przynajmniej ich wersja,jeszcze u nich jest taki motyw,ze jak ktos grzebał wczesniej przy samochodzie,dał sensor używke to jest to potem kwestia odpowiedzialnosci,gwarancji itd...a czy sie da przeprogramowac,czy nie to ja im nic nie udowodnie niestety bo nie mam aparatury...no i poprostu nie znam sie na tyle ...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
michu28 napisał/a:
Widocznie ten ma inne oprogramowanie no i te mądrusie mi powiedzieli,że próbowali go przeprogramować ,ale sie nie dało,to jest przynajmniej ich wersja,jeszcze u nich jest taki motyw,ze jak ktos grzebał wczesniej przy samochodzie,dał sensor używke to jest to potem kwestia odpowiedzialnosci,gwarancji itd...a czy sie da przeprogramowac,czy nie to ja im nic nie udowodnie niestety bo nie mam aparatury...no i poprostu nie znam sie na tyle ...

Jeżeli próbowali zmienić kodowanie sterownika to już świadczy o braku wiedzy. Sterownik Airbag można zakodować tylko raz. W używanym sterowniku nie da się zmienić kodowania - oczywiście chodzi o sprzęt autoryzowanych stacji.
Jeżeli chodzi o odpowiedzialność, to w pewnym sensie mają rację, bo jest to część używana, a z używanymi częściami bywa różnie a chodzi tutaj o bezpieczeństwo - czyli w tym przypadku jest to profesjonalne podejście do klienta.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No dokladnie,oni sie nie pieprzą,zwlaszcza jesli chodzi o bespieczenstwo,jest to autoryzowany dealer Audi,maja swoja stacje,po wykonaniu uslugi podbijaja pieczatke i basta,wszystko musi grac jak w zegarku...niestety ciagnie to za soba koszta,ale cos za cos...akurat nie mam innej mozliwosci...

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.189.178.37 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa