Elektryka i elektronika » [B5 1Z] Kilka problemów z elektryką po montażu nowego tacho
Odpowiedz do tematu
 [B5 1Z] Kilka problemów z elektryką po montażu nowego tacho
Po wymianie licznika w mojej audi a4 b5 z '95 roku na licznik z '98 mam kilka problemow.

Wszystkie kable sa prawidlowo podlaczone. Sprawdzone kilkanascie razy.
1) Na liczniku na duzym fisie wyskakuje ikonka dot. plynu chlodniczego i wykrzyknik w kolku. Poziom plynu w normie.
2) Procz tego swieci ABS ale on i na starym liczniku swiecil. Plyn hamulcowy zamowiony, klocki rowniez niedlugo wymienie.
3) Dzisiaj auto zaczelo wpadac w tryb awaryjny, tzn niereagowal w ogole na pedal gazu : o Gdy podotykalem kable od licznika auto zaczyna chodzic normalnie. Byc moze gdzies w kabelkach od licznika zwarcie jest? Ale czy kabelki od licznika moga w ogole cos takiego powodować!!??
4) Przy wlaczaniu swiatel, czy to mijania czy dlugie wskazowka paliwa opada do 0.
5) Po wlaczeniu swiatel podswietla sie przycisk od przeciwmgielnych (przed wymiana rowniez to wystepowalo, przeciwmgielnych w aucie nie ma bo jest instalacja HID, moze ta instalacja powoduje jakies zaklocenia?)

Filmik do wgladu:
W trzeciej sekundzie wlaczam swiatla poprostu swiatla
W szostej sekundzie wylaczam swiatla.

http://youtu.be/jU1Q-2wOg4w

Nowe spostrzezenia:
Sytuacja nie zawsze wystepuje :o
Jesli juz wystepuje to wskazowka opada rowniez gdy wciskam hamulec.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [B5 1Z] Kilka problemów z elektryką po montażu nowego ta
SowaBezOka napisał/a:
Po wymianie licznika w mojej audi a4 b5 z '95 roku na licznik z '98 mam kilka problemow.

Wszystkie kable sa prawidlowo podlaczone. Sprawdzone kilkanascie razy.
1) Na liczniku na duzym fisie wyskakuje ikonka dot. plynu chlodniczego i wykrzyknik w kolku. Poziom plynu w normie.
2) Procz tego swieci ABS ale on i na starym liczniku swiecil. Plyn hamulcowy zamowiony, klocki rowniez niedlugo wymienie.
3) Dzisiaj auto zaczelo wpadac w tryb awaryjny, tzn niereagowal w ogole na pedal gazu : o Gdy podotykalem kable od licznika auto zaczyna chodzic normalnie. Byc moze gdzies w kabelkach od licznika zwarcie jest? Ale czy kabelki od licznika moga w ogole cos takiego powodować!!??
4) Przy wlaczaniu swiatel, czy to mijania czy dlugie wskazowka paliwa opada do 0.
5) Po wlaczeniu swiatel podswietla sie przycisk od przeciwmgielnych (przed wymiana rowniez to wystepowalo, przeciwmgielnych w aucie nie ma bo jest instalacja HID, moze ta instalacja powoduje jakies zaklocenia?)

Filmik do wgladu:
W trzeciej sekundzie wlaczam swiatla poprostu swiatla
W szostej sekundzie wylaczam swiatla.

http://youtu.be/jU1Q-2wOg4w

Nowe spostrzezenia:
Sytuacja nie zawsze wystepuje :o
Jesli juz wystepuje to wskazowka opada rowniez gdy wciskam hamulec.
zauważyłem,że swieci Ci także immo, auto normalnie odpala?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak auto normalnie odpala bo oryginalnie immo mam poza licznikiem, a nowy licznik jest z nowszego modelu (gdzie immo montowany byl juz w liczniku) wiec u mnie dioda od immo jest do przelutowania i podpiecia pod immobilizer zewnetrzny :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Filmik jak widokówka bożonarodzeniowa. Opisz dokładnie kolory przewodów w tych 2 wtyczkach. Sprawdzę gdzie się pomyliłeś. Do tego dojdzie zbudowanie inwersji na niektórych sygnałach ponieważ impulsy w nowszych zegarach działają w odwrotnej polaryzacji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kozystalem z tej rozpiski:

http://www.uwespethmann.d...ste97-%3E98.pdf


Wszystko identycznie jak w tym linku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
SowaBezOka napisał/a:
kozystalem z tej rozpiski:

http://www.uwespethmann.d...ste97-%3E98.pdf


Wszystko identycznie jak w tym linku.

Nie pomyliłeś pinów 5 z 15 w niebieskiej wtyczce? W rozpisce Uwe jest oznaczone jak bl5 oznacza blau 5 ale wygląda jak b 15

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wlasnie wszystkie piny sa dobrze polaczone. Wskazowka dobrze wskazuje poziom paliwa (do czasu gdynie wlacze swiatel)...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
SowaBezOka napisał/a:
wlasnie wszystkie piny sa dobrze polaczone. Wskazowka dobrze wskazuje poziom paliwa (do czasu gdynie wlacze swiatel)...

Dlatego tez zapytałem, ponieważ pin 5 to czujnik poziomu paliwa, a 15 to podświetlenie.
Jak załączasz światła to podświetlenie zegarów również działa? Jaki masz nr ETKA zegarów?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Licznik ma numer 8d0 919 930 S, nie wiem czy o ten numer Ci chodzilo.
W góglach wiele info na jego temat nie ma...



Co do wskazówki paliwa to podlaczylem sie pod VAG'a i wskazuje blad:
771 - Czujnik poziomu paliwa-G
przerwa lub zwarcie do plusa


Wiec moze wiazka od poz. paliwa gdzies jest naruszona?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
SowaBezOka napisał/a:
Licznik ma numer 8d0 919 930 S, nie wiem czy o ten numer Ci chodzilo.
W góglach wiele info na jego temat nie ma...



Co do wskazówki paliwa to podlaczylem sie pod VAG'a i wskazuje blad:
771 - Czujnik poziomu paliwa-G
przerwa lub zwarcie do plusa


Wiec moze wiazka od poz. paliwa gdzies jest naruszona?

Błąd opisuje przerwę w obwodzie i mogło to by byc przyczyną, ale na wyłączonych światłach nie wskazywałby w ogóle paliwa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
trzeba wyeliminowac kazda ewentualnosc, tym bardziej ze wskaznik paliwa raczej nie wskazuje dobrze ilosci.


Wiesz moze w jaki sposob sprawdzic ta wiazke od plywaka?
Od plywaka gdzie ona w ogole prowadzi?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
SowaBezOka napisał/a:
trzeba wyeliminowac kazda ewentualnosc, tym bardziej ze wskaznik paliwa raczej nie wskazuje dobrze ilosci.


Wiesz moze w jaki sposob sprawdzic ta wiazke od plywaka?
Od plywaka gdzie ona w ogole prowadzi?

Niebieska wtyczka pin 5 przewód koloru fioletowego z czarnym paskiem idzie do zbiornika i tam przez czujnik poziomu paliwa zamyka się do masy. Zmierz przejście do zbiornika paliwa oraz sprawdź czy na przewodzie brązowym jest dobra masa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zatem, jesli chce zrobic nowa wiazke to bezposrednio od plywaka puszczam kabelek pod licznik pod pin numer 5, a drugi kabelek pod mase ? obojetnie gdzie?



Podlaczylem plywak bezposrednio pod licznik i raczej dobrze wskazuje poziom paliwa, ale zstanawia mnie czy spalanie bedzie prawidlowo pokazywalo?

[ Dodano: Nie 19 Lut, 2012 17:29 ]
Adi - cos takiego jak na ponizszym obrazku ma prawo dzialac?




Bedzie to dzialalo w taki sposob? Ecu bedzie przeliczal litry z baku i informowal na FISie ile moge przejechac?



Czy jednak musi byc to w inny sposob podlaczony, tzn bez trojnika. Byc moze w ECU jest wejscie na pin od plywaka i inny pin ktory jest wyjsciem na licznik??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sygnał spalania podawany jest do zegarów z ECU osobnym przewodem.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 52.91.255.225 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa