Klimatyzacja » [b4] Słabe ogrzewanie
Odpowiedz do tematu
 [b4] Słabe ogrzewanie
Siema, mam problem z ogrzewaniem auta, ciepłe powietrze a właściwie letnie wieje tylko z środkowych kratkek, z bocznych oraz nawiewu na nogi zimne. W czym może być problem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [b4] Słabe ogrzewanie
kamila666 napisał/a:
Siema, mam problem z ogrzewaniem auta, ciepłe powietrze a właściwie letnie wieje tylko z środkowych kratkek, z bocznych oraz nawiewu na nogi zimne. W czym może być problem?
a jak sprawa wyglada z płynem? Zaczął bym od spuszczenia płynu i zalania go nowym a przy okazji wypłucz nagrzewnice, silnik łapie normalna temperaturę? Bo jest jeszcze opcja termostatu...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Silnik łapie temperature 90 stopni przy wyższej włączają się wiatraki. Czyli coś nie tak z nagrzewnicą. Dzięki Pasiak

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właśnie to samo miałem napisać co Pasiasty. :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
Silnik łapie temperature 90 stopni przy wyższej włączają się wiatraki. Czyli coś nie tak z nagrzewnicą. Dzięki Pasiak
luzik ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
podepnę się pod temat :)

mam podobny problem w b3 a mianowicie raz grzeje a raz letnie albo zimne powietrze leci ale tylko na szybę na kratki zawsze zimne

temperatura dochodzi do 90 a nie raz zejdzie o jedna kreskę płukałem nagrzewnice i nic nie pomogło w lecie była woda nalana ale na zime zalałem płyn

czy to może byc termostat ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Anakonda napisał/a:
podepnę się pod temat :)

mam podobny problem w b3 a mianowicie raz grzeje a raz letnie albo zimne powietrze leci ale tylko na szybę na kratki zawsze zimne

temperatura dochodzi do 90 a nie raz zejdzie o jedna kreskę płukałem nagrzewnice i nic nie pomogło w lecie była woda nalana ale na zime zalałem płyn

czy to może byc termostat ?
może być, najlepiej by było sprawdzić go na zewnatrz czyatj w garnku :mrgreen: jestes pewien,że masz dobrze odpowietrzony układ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jutro sprawdzę

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No mam ten sam problem, kupiłem nagrzewnicę, stara zrobiła puff, założyłem nowy termostat, zalałem płynem, wiatraki się włączają ale nie grzeje za dobrze. Jakieś pomysły? Aha ogrzewanie było nastawione na HI i na full nawiew powinienem się pocić w aucie a tym czasem czułem się jak w lecie.

czyli co nagrzewnica nie sprawna? Zamiennik nie oryginał. :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
elmek13 napisał/a:
No mam ten sam problem, kupiłem nagrzewnicę, stara zrobiła puff, założyłem nowy termostat, zalałem płynem, wiatraki się włączają ale nie grzeje za dobrze. Jakieś pomysły? Aha ogrzewanie było nastawione na HI i na full nawiew powinienem się pocić w aucie a tym czasem czułem się jak w lecie.

czyli co nagrzewnica nie sprawna? Zamiennik nie oryginał. :roll:
może nie tyle nie sprawna co źle odpowietrzona ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasior został napadnięty rozmową międzynarodową. Jego zaskoczenie było bardzo pozytywne. :lol: :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak poprawnie odpowietrzyć układ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeśli chodzi Ci o układ chłodzenia to powinien odpowietrzyć się sam. Ja po wymianie termostatu i napełnieniu układu, odkreciłem tylko korek zbiorniczka wyrównawczego i odpaliłem silnik( na postoju). Gdy nabrał temperatury ok. 80st, otworzył się termostat i pozostałe powietrze wyszło przez zbiorniczek.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja w b4 też miałem teraz problem zimnego nawiewu, u mnie pomogło rozebranie całej deski w środku i powyciąganie całego tego nawiewu, są tam takie ruchome metalowe przegrody z okrągłymi dziurami, które są pokryte taką gąbką, która się rozpada i czasem nawet z nawiewu wylatuje, u mnie te właśnie gąbki się rozpadły i zaczęło wiać zimne powietrze, ponieważ powietrze uciekało na boki przez brak uszczelnienia jakie powodowała ta gąbka, teraz w mojej b4 można się ugotować ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja niestety w swojej audicy musiał kupić drugą nagrzewnicę, poprzednia miała bardzo słaby przepływ. Ale teraz to chwila i ukrop w aucie. ;audi; Odpowietrzenie zajęło koiło 30 minut wraz z układem do gazu.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 3.231.222.84 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa