Elektryka i elektronika » [b4] Odwrotnie podłączony akumulator
Odpowiedz do tematu
 [b4] Odwrotnie podłączony akumulator
Witam, dziś mój tato źle podłączył akumulator :-( Auto teraz nie odpala, co mogło sie stać?
Akumulator mógł się uszkodzić? Dodam że był ciepły po tym złym podłączeniu i teraz wyglada jak rozładowany.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [b4] Odwrotnie podłączony akumulator
kamila666 napisał/a:
Witam, dziś mój tato źle podłączył akumulator :-( Auto teraz nie odpala, co mogło sie stać?
Akumulator mógł się uszkodzić? Dodam że był ciepły po tym złym podłączeniu i teraz wyglada jak rozładowany.

No to macie pecha. Odwrotne podłączenie akumulatora może doprowadzić do uszkodzenia elektroniki samochodu - sterownik silnika, ABS, zegary itp. Na początku trzeba sprawdzić wszystkie możliwe bezpieczniki. jeżeli będzie mieć duże szczęście, to na tym się zakończy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bezpieczniki już sprawdzone, wszystkie są ok, skoro się nie przepaliły to coś jest z elektroniką bedzie nie tak?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
to coś jest z elektroniką bedzie nie tak?

Dokładnie. :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Skończyło się na strachu, wyglada na to że wszystko dobrze funkcjonuje ;audi;
Czy istnieje mozliwość że po jakimś czasie wyskoczy usterka?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jest taka możliwość, ale nie ma się co teraz martwić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wczoraj przestał działać zegar i radio, okazało się że to czwarty bezpiecznik się spalił. Ale dla mnie ciekawostką było coś innego, jak miałam otwarte drzwi paliła się jeszcze kontrolka oleju a gasła przy zamkniętych drzwiach :shock:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
może trzeba pod kompa podłączyć i zobaczyć jakie błędy wywaliło, usunąć i zobaczyć co będzie się działo czy ponownie pojawią się

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
Wczoraj przestał działać zegar i radio, okazało się że to czwarty bezpiecznik się spalił. Ale dla mnie ciekawostką było coś innego, jak miałam otwarte drzwi paliła się jeszcze kontrolka oleju a gasła przy zamkniętych drzwiach :shock:

Jest możliwe, że po takim strzale uszkodziły się zegary.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jest możliwe, że po takim strzale uszkodziły się zegary.


ale czemu miałaby gasnąć przy zamykaniu drzwi?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Jest możliwe, że po takim strzale uszkodziły się zegary.


ale czemu miałaby gasnąć przy zamykaniu drzwi?

Bo w tym aucie prócz sterownika silnika nie ma nic innego co mogłoby się zepsuć - prócz pompki zamka i przekaźnika elektrycznych szyb oczywiście.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Napewno po tym złym podłączeniu akumulator wyzionoł ducha, cuchnie strasznie (tak jak pisałam w temacie "Dziwny zapach"). Jutro mam zamiar kupic nowy, mam w aucie Bosch 74ah i taki mam zamiar kupic. Jednak znajomi twierdzą że po co Bosch, po co 74ah itd. Jaki powinnam mieć akumulator? Pytam tak dla pewności ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
Napewno po tym złym podłączeniu akumulator wyzionoł ducha, cuchnie strasznie (tak jak pisałam w temacie "Dziwny zapach"). Jutro mam zamiar kupic nowy, mam w aucie Bosch 74ah i taki mam zamiar kupic. Jednak znajomi twierdzą że po co Bosch, po co 74ah itd. Jaki powinnam mieć akumulator? Pytam tak dla pewności ;-)

Wszystko zależy od alternatora. Jezeli masz alternator małej mocy, to kupuje ise słabszy akumulator. Jeżeli alternator jest mocniejszy, to zalecany jest mocniejszy akumulator.
Pojemność właściwego akumulatora powinnaś znaleźć na naklejce z wyposażeniem dodatkowym która znajduje się w bagażniku.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
Napewno po tym złym podłączeniu akumulator wyzionoł ducha, cuchnie strasznie (tak jak pisałam w temacie "Dziwny zapach"). Jutro mam zamiar kupic nowy, mam w aucie Bosch 74ah i taki mam zamiar kupic. Jednak znajomi twierdzą że po co Bosch, po co 74ah itd. Jaki powinnam mieć akumulator? Pytam tak dla pewności ;-)



Witam. Wiem, że to troche odgrzebany kotlet, ale mam prośbe do kolegi czy mógłbyś napisać jaka była konkretna przyczyna po złym podłączeniu prostownika, że nie odpalała Twoja olimpiada? Z góry dziękuje i pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Prostownik był dobrze podłączony, aku źle był podłączony w aucie, zagotował się i już nie było szans na odpalenie niuni. Właczył się wiatrak, wtedy tato zorientował sie że coś jest nie tak. Rano było jeszcze troche ciemno, stąd taka pomyłka. Ciesze się że na wymianie aku sie skończyło.

A tak wogóle to było pytanie do mnie czy do Adiego?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 44.213.99.37 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa