Pozostałe tematy » [B4 ABT]Rozrusznik pracuje ale nie kręci silnikiem
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 
tomeczek376 napisał/a:
i co teraz proponujesz :?:

[ Dodano: Pon 15 Lut, 2010 21:40 ]
poszukać używki czy próbować reanimować ten :?:

Cały czas proponuję wykręcić ponownie rozrusznik i oglądnąć go dokładnie. Możesz przy tym porobić fotki i umieścić na ATT. Ja też nie wymieniam zaraz na nową część tylko sprawdzam czy można ją naprawić. Jeżeli zrobili Ci wała, to wszystko wyjdzie na jaw.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kurcze tylko ja za bardzo nie mogę na coś takiego sobie pozwolić ja mam auto cały czas w ruchu z kanałem ciężko i jak się do niego dobiorę następnym razem to chciałbym go juz zrobić. Zauważyłem coś takiego rano wsiadam przekręcam zapłon i już wiem czy szybko będzie kręcił czy dużo wolniej a poznaje po kontrolkach po prostu rano o dziwo pali normalnie i kontrolki palą się jaśniej a wyjdę o 16 z pracy i te kontrolki słabiej świecą ale aku gdyby było padnięte to by mi już nie zapalił a on za 3,4 razem zapali przy tym podkreślam wolno kręci silnikiem. stan rozrusznika z tego co rzuciło mi się w oczy to stan komutatora to połowy go już nie było po prostu był stoczony na tokarce,tuleje nie miały luzu ,i na sucho po wyciągnięciu go z auta za każdym razem podpinałem go do prądu i kręcił normalnie.sprawdziłem dziś też kostkę od stacyjki- czysta,nie zaśniedziała . Pytałem się o nowy wirnik to około 100zł + szczotki +tuleje +włącznik org BOSCH drugą 100 , co za drugi mam dać 150 i nie wiem ile znowu pośmigam to wolę chyba 200 i mieć pewność. niech mi ktoś coś poradzi bo ja już gupi jestem :evil:

[ Dodano: Wto 16 Lut, 2010 20:18 ]
a gdybym sprawdził pobór prądu przy załączonym zapłonie wtedy bym wiedział jak zwarcie by miało

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Co do kostki stacyjki, to rozbierałeś ją do gołej sprężynki, czy tylko sprawdzałeś jej zaciski?
Jeżeli ktoś nie ma wprawy, to złożenie samej kostki może mu zająć sporą chwilę. Jeżeli sprawdzałeś zaciski na które wchodzi gniazdo, to nic Ci to nie da. One zawsze są czyste.
Czytając Twoją wypowiedź na temat odpalenia przychodzi mi tylko na myśl problem ze spadkiem napięcia. Jeżeli kontrolki świecą słabiej, to musisz mieć spory spadek. Zanim wymienisz wirnik i szczotki na nowe - w czasie wyjdzie taniej niż używka, to zdiagnozuj dobrze to słabsze ogniwo - możliwe, że to stacyjka.
Zmierz miernikiem napięcie przy stacyjce na czarnym oraz czerwonym grubym przewodzie przy załączonym zapłonie rano i po południu kiedy masz problem z rozruchem.
Jeżeli uszkodzona będzie stacyjka, to napięcia będą rozbieżne.
Napięcia mierz oczywiście względem "solidnej" masy.
Teraz opiszę Ci jak to zrobić.
Wyprowadź sobie na zewnątrz przewody ze stacyjki abyś po pracy nie musiał wykręcać zegarów itd. Podłącz się przewodami do głównego zasilania stacyjki (czerwony) oraz do wyjścia ze stacyjki (czarny). Te dwa przewody wyprowadź sobie prowizorycznie na zewnątrz i odizoluj końcówki aby nie zrobiły zwarcia. Przed załączeniem zapłonu wyłącz wszystkie odbiorniki napięcia tj nawiew, radio, tylna szyba itd.
Podłącz się czerwonym biegunem miernika do wejścia stacyjki (czerwony przewód), a czarnym do masy i załącz zapłon, po czym przełóż czerwony biegun na wyjście stacyjki (czarny przewód), porównaj te dwa pomiary - muszą być identyczne. To samo zrób w momencie kiedy będziesz mieć problem z odpaleniem. W momencie kiedy kontrolki będą świecić słabiej możesz też połączyć ze sobą te dwa przewody które wyprowadzisz na zewnątrz. Jeżeli uszkodzona będzie kostka, to po połączeniu tych przewodów kontrolki powinny zaświecić mocniej.
Na wejściu jak i wyjściu powinieneś mieć potencjał około 12,5V. Jeżeli będzie niższy np 10, to problem jest przed stacją.
I to by było na tyle. ;-)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki na takie słowa czekałem jeszcze nie wszystko stracone może pacjent przeżyje :mrgreen: jutro zabieram się do pomiarów

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dlaczego ma nie przeżyć? :mrgreen: Wszystko można wymienić, ale po co się pchać w koszta? Jeżeli okaże się, że to stacyjka, to nie kupuj podróbki - nie są żywotne.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Więc tak po podłączeniu przewodów do stacyjki rano zmierzyłem i wskazało mi na wejściu i wyjściu wkazało mi 12,55 V po południu jak zawsze problemowo wskazało 11,57V na wejściu i wyjściu , zmierzyłem też pobór prądu na postoju wskazało mi 0,09A . A gdyby jeszcze sprawdzić i wyprowadzić przewody od rozrusznika i po południu spróbować bezpośrednio na styki

[ Dodano: Sro 17 Lut, 2010 19:32 ]
aha nie wiem czy to ważne ale tam w kostce były 2 pary czerwonych i czarnych przewodów tak jak by lustrzane odbicie przekrój też był taki sam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomeczek376 napisał/a:
Więc tak po podłączeniu przewodów do stacyjki rano zmierzyłem i wskazało mi na wejściu i wyjściu wkazało mi 12,55 V po południu jak zawsze problemowo wskazało 11,57V na wejściu i wyjściu , zmierzyłem też pobór prądu na postoju wskazało mi 0,09A . A gdyby jeszcze sprawdzić i wyprowadzić przewody od rozrusznika i po południu spróbować bezpośrednio na styki

[ Dodano: Sro 17 Lut, 2010 19:32 ]
aha nie wiem czy to ważne ale tam w kostce były 2 pary czerwonych i czarnych przewodów tak jak by lustrzane odbicie przekrój też był taki sam

Ten drugi czerwony miał pewnie czarny pasek - to jest rozrusznik. Przy stacji jest też drugi czarny z żółtym paskiem, to jest wyjście odciążające rozrusznik.
11,57V, to jest o 1V mniej. :-/ Zmierz jeszcze napięcie gdy przekręcisz na rozruch.
Zastanawiam się czy nie masz gdzieś spadku napięcia za akumulatorem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Zmierz jeszcze napięcie gdy przekręcisz na rozruch.

to mierzyć na czarnym i masa. Trochę dziwne to jest że właśnie po południu tylko wtedy pali jak ny miał z 16 litrów ten silnik.Już nawet światła pogasiłem w środku zamykam kluczykiem a nie z pilota. a jak pobór prądu na postoju chyba nie jest za wielki kiedys czytałem że prawidłowo to tak właśnie około 0,08A

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomeczek376 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Zmierz jeszcze napięcie gdy przekręcisz na rozruch.

to mierzyć na czarnym i masa. Trochę dziwne to jest że właśnie po południu tylko wtedy pali jak ny miał z 16 litrów ten silnik.Już nawet światła pogasiłem w środku zamykam kluczykiem a nie z pilota. a jak pobór prądu na postoju chyba nie jest za wielki kiedys czytałem że prawidłowo to tak właśnie około 0,08A

Prawidłowo powinno być 0,005A. Po dodaniu alarmu wzrośnie do 20mA. Jeżeli na wejściu stacyjki będziesz mieć mniej, to na wyjściu nie będzie inaczej.
Może ma to związek z wilgotnością powietrza? Jeżeli na wejściu stacyjki przy problemach masz niższe napięcie, to albo akumulator masz wyjechany, albo problemy z połączeniami elektrycznymi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
to coś proponujesz , może kupię butelkę preparatu do styków i będe pryskał po wszystkich przewodach :lol:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomeczek376 napisał/a:
to coś proponujesz , może kupię butelkę preparatu do styków i będe pryskał po wszystkich przewodach :lol:

Najpierw porównaj napięcia na zaciskach akumulatora i na stacyjce. Sprawdź dobrze miejsce połączenia masy przy akumulatorze.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dziś rano mnie zaskoczył bo nie zapalił ale wożę ze sobą drugi akumulator i na kable od razu odpalił na przewodach wyprowadzonych ze stacyjki miałem 12.05v.zmienie jeszcze dziś aku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomeczek376 napisał/a:
dziś rano mnie zaskoczył bo nie zapalił ale wożę ze sobą drugi akumulator i na kable od razu odpalił na przewodach wyprowadzonych ze stacyjki miałem 12.05v.zmienie jeszcze dziś aku

A Ty rozrusznik chciałeś wymieniać. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
BEJBUSSB4 napisał/a:
ja tam koledzy obstawiam bendix Pozdrawiam ;audi;


Panowie jestem zaaa opinia wyzej. Oby problem nie wrocil :) ale cala ta sprawa jakos z masa i ogolnie jest dla mnie podejrzana.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie jest jeszcze nic powiedziane akumulator naładowałem drugi i działa dziś sprawdzę jutro rano i w kolejnych dniach i w tedy zobaczymy i mozna będzie coś powiedzieć

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.15.202.214 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa