Układ hamulcowy » [B4 AAZ]Hamucle będnowe tył
Odpowiedz do tematu
 [B4 AAZ]Hamucle będnowe tył
Prośba do kolegów, którzy mają działającą ETKE

o numery czesci do Audi 80 B4 1,9 AAZ

szczęki hamulcowe, bębny, i cylinderki - to wszystko co tam jest

No problem mam taki, pojawił się dzis wyciek płynu hamulcowego z tylnego koła, ciurkiem nie leci ale jest juz mokro objawy puszczajacegi cylinderka, hamuje jeszcze normalnie :evil: skapnełam się bo dzis mi sie czujnik płynu załaczył w czasie jazdy, było pod minimum i dolewałam, no i sprawa kolejna, jest prawdopodobne ze całe bębny mogę miec do naprawy, od kupna auta zawsze ręczny nisko był, linka naciągnięta, ten reczny działający, auto hamowało, ale to juz w wakacje kolega co mi to auto naprawia wspominał mi, ze te bębny moga byc na wykonczeniu, bo wtedy tak się ręczny naciąga, zeby tylko łapał... no i teraz pojawił się ten wyciek z cylinderka

obwiam sie, ze jak on to ruszy to potwierdzi się co myślął wczesniej, do tych bębnów jeszcze nikt nie zaglądał... no i nie wiem praktycznie co teraz robic, czy sam cylinderek, czy cylinderki oba, szczeki, czy kompletne bębny... nie ukrywam, ze kompletne bębny teraz w oktesie światecznym to mi wydatek potrzebny jak dosłownie wrzód na ... :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bedny zawsze mozna przetoczyc i beda smigac dalej ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a tam jakas okładzina jest co sie zuzywa chyba, jak to jest z tym?

i jeszcze takie pytanie, czy jak na to co jest a co jest w srodku to niespodzianka, wymieni mi tylko cylinderek, to czy będzie tak jak przed wyciekiem i tylko tyle ze najwyzej robocizne będe w plecy jak sie okaze ze te bębny kompletne są do roboty? i trzeba będzie robić jeszcze raz

bo jesli by się to dało zrobić na szybko teraz likwidujac ten wyciek, to hamuje ten tył normalnie, na przeglądzie paramterami przechodził, tylko to ze ten ręczny jest tak nisko naciagniety zeby brał, ale on tez trzyma

no i po prostu teraz usnąc ten wyciek tylko wymiemiajac cylinderek, co myślicie? a ja ym sobie wtedy w ciagu miesiaca kase zebrała i zrobione by było porzadnie wszystko a teraz tylko usunąc wyciek

Postaw piwo autorowi tego posta
 
z mojego pkt widzenia bebny bedziesz miec dobre to nie sa tarcze ze sie scieraja co chwila co do recznego to jak wymienisz szczenki to bedzie ok ;)

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
możesz wymienić sam cylinderek i będzie ok, ale skoro ktos juz wspominał o stanie bębnów, to wcale bym się nie bawił w przetaczanie, tylko kupił szczęki i bębny i robił raz a porządnie i na lata. za przetoczenie tez musisz zapłacić i nadal masz stare strupy...

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
i tak zrobie i przy okazji wymiany cylinderka otworzy i zobaczy w jakim stanie okładziny są, bo moze same szczęki wystarczą, no a jak nie, to juz wiadomo całosć wtedy

jak ktoś ma Etkę, to proszę o numery tych cześci i z firm z jakich tego typu elementy będą OK a czego unikac

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bębny zostały wycofane ze sprzedaży w ASO w sierpniu 2010r i nie ma śladu po nich, ale na wolnym rynku są dostępne. Możesz kupić z ATE lub TRW. Żadnych wynalazków typu Brembo, Topran itp.
Zamienniki bębnów o numerze 443501615A (ATE 24.0223-0007.1) lub (TRW DB4083)
Szczęki (ATE 03.0137-0264.2)
Cylinderek (ATE 24.3217-0908)
Pozdro.

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
dziekuje Adi :)

a przy okazji takie pytanie, bo były B4 z tarczami z tyłu zamoast bebnów, czy to duza przeróbka włozyc ori tarcze? i pozbyć się bebnow w ogóle?
co by trzeba było wymienic wtedy? bo ponoc belka, ale czy coś wiecej to juz nie wiem (nie mam ABS) i jak taka modyfikacja potem wygląda w praktyce

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
dziekuje Adi :)

a przy okazji takie pytanie, bo były B4 z tarczami z tyłu zamoast bebnów, czy to duza przeróbka włozyc ori tarcze? i pozbyć się bebnow w ogóle?
co by trzeba było wymienic wtedy? bo ponoc belka, ale czy coś wiecej to juz nie wiem (nie mam ABS) i jak taka modyfikacja potem wygląda w praktyce

Moim zdaniem jest to zbędna robota i koszta.
Belkę wymienia się w B3. W modelu B4 jest jeden typ belki więc belki nie trzeba wymieniać. Wymianie podlega wszystko z czopem montażowym włącznie.
Tarczowe hamulce są skuteczniejsze niż bębnowe, ALE zawsze jest jakieś ale.... problemy są z mechanizmem hamulca awaryjnego (ręcznego).

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
a pytanie jeszcze mam, czy cylinderek moze byc TRW do bębna z korektorem siły hamowania?
numer: TRW BWC107A

bo znalazłam bardzo tanio w jednym sklepie TRW za 23,5 zeta on tam jest plus wysyłka

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może byk.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
i w tej samej cenie jest tam tez ATE - ATE03321721123

bo gdzie indziej mają po koło 36 + wysyłka

no nie wierze 23,5 jak wół :shock: http://autowanda.pl/?page...offset=0&sort=1


to który w takim razie lepszy? :P ATE czy TRW

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dla mnie ATE ma większą wartość, ale i jedno i drugie jest dobre (pewne i sprawdzone).

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
a jako ciekawostka

tutaj to samo za 64 zeta + wysyłka http://aktyw.pl/p/32430/A...biza_93-02.html :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
ALE zawsze jest jakieś ale.... problemy są z mechanizmem hamulca awaryjnego (ręcznego).

U mnie sa tarcze i powiem tak, hamuje lepiej niż bębny ale linka od ręcznego juz kilka razy nie odbiła i zacisk trzymał. Trzeba było koło zdejmować żeby odblokować :-P .

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 3.145.12.242 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa