Elementy silnika » Audi S6 Plus 4.2 AHK - SWAP "na chwilę"
Odpowiedz do tematu
 Audi S6 Plus 4.2 AHK - SWAP "na chwilę"
Gość którego poznałem przez mojego Kuzyna jest mega maniakiem Audi a przy tym jak ja jest zboczony na tle dokładności. Ma Audi S6 Plus. Dba o nią jak o siebie.
Chce sobie zrobić kapitalny remont silnika. Z racji faktu że będzie robił go wieczorami to zejdzie Mu z tym nie mało czasu. Jak zacznie każdą śrubkę czyścić to pół roku to będzie robił ;D
Ale o co biega. Otóż On ma 4.2 AHK 326KM. Chce go wyciągnąć na "stół" i sobie robić a na ten czas wsadzić inny żeby jeździć. Jaki ten inny silnik powinien kupić żeby wszystko grało?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ABZ 300KM z A8 powinien podpasić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale na ECU obecnym czy również ECU z ABZ? Nic z osprzętu nie trzeba było by zmieniać? I jeszcze jedno: czy AHJ by pasował Plub&Play? ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chodziło mi o samą stronę mechaniczną aby nie ingerować w instalację elektryczną. Wyciąga jeden, wkłada drugi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Świetnie. A AHJ by pasował tak samo czy już komplikacje?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet napisał/a:
Świetnie. A AHJ by pasował tak samo czy już komplikacje?

AHJ? A co to za silnik?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Napisałem AHJ bo tak mi podał a nie sprawdziłem tego.
Oczywiście AHJ nie istnieje bo też jak mi odpisałeś to sprawdziłem - chodzi o AHC z Audi S8 340KM 32 zaworowy.
Zatem ponawiam pytanie ale o AHC ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet napisał/a:
Napisałem AHJ bo tak mi podał a nie sprawdziłem tego.
Oczywiście AHJ nie istnieje bo też jak mi odpisałeś to sprawdziłem - chodzi o AHC z Audi S8 340KM 32 zaworowy.
Zatem ponawiam pytanie ale o AHC ;)

To byłoby najlepsze rozwiązanie, ale z pewnością o wiele droższe. AHC, AHK i AKH to identyczne silniki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Informacja już poszła do niego przez telefon ale nasuwa się nam kolejne pytanie. Czy skoro te silniki są identyko to wgranie innej mapy z 326 KM które ma zrobi mu 340 KM? Bo mógł by kupić ECU od eSy i miał by w bonusie kilka koników i parę niutków ;) Orientujesz się jak to jest?

PS W imieniu tego Kolegi dziękuję za info - prosił abym przekazał podziękowanie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet napisał/a:
Informacja już poszła do niego przez telefon ale nasuwa się nam kolejne pytanie. Czy skoro te silniki są identyko to wgranie innej mapy z 326 KM które ma zrobi mu 340 KM? Bo mógł by kupić ECU od eSy i miał by w bonusie kilka koników i parę niutków ;) Orientujesz się jak to jest?

PS W imieniu tego Kolegi dziękuję za info - prosił abym przekazał podziękowanie.

Jeżeli uda mu się znaleźć taką S8 na części, to nie powinno być problemu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli po Twojej wypowiedzi już wnioskuję że nie do końca sama mapa załatwia sprawę tak? Jeszcze osprzęt?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet napisał/a:
Czyli po Twojej wypowiedzi już wnioskuję że nie do końca sama mapa załatwia sprawę tak? Jeszcze osprzęt?

Źle wnioskujesz. Temat dotyczył chwilowego SWAPa, a zmienił się na podniesienie mocy. Aby podnieść moc wystarczy sama mapa w ECU. Jeżeli chce wymienić silnik i zrobić tuning lepiej będzie oszukać całą S8 na graty wyjdzie taniej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Temat dotyczył i w sumie nadal dotyczy chwilowego swapa ale jak napisałeś że ten od esy nawet lepiej to taka myśl przeszła przez głowy i dlatego pytam bo Koleś się tym zainteresował. Czyli podsumowując jeśli chciał by mieć większą moc na silniku ori to kupuje ECU z esy (albo wgrywa mapę z esy) i ma jeździć? :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dokładnie tak.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Będę Go namawiał na zostawienie oryginału. Trafił mu się na prawdę fajny egzemplarz. Jeździ już nią trochę. Myślę że szkoda przerabiać ją w dużej mierze a lepiej zachować ori a ewentualnie mapką sobie mocy dodać. Zważywszy na fakt że S6 Plus wyszło nie cały tysiąc sztuk na cały świat.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A mam jeszcze jedno pytanie. S8 ma tiptronic a on ma manuala. Przerzucenie ECU na zasadzie Plug&Play (pomijając immo oczywiście) chyba nie pójdzie co?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.135.246.193 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa