Zawieszenie » Audi A6 C6 - rozpięcie górnych wahaczy
Odpowiedz do tematu
 Audi A6 C6 - rozpięcie górnych wahaczy
Witam serdecznie!
Od dwóch dni walczę z rozpięciem górnych wahaczy w mojej A6. Pewnie spotkaliście się już z tym problemem chociaż na naszym forum nie wiedziałem takiego tematu.
Problem stanowi pozioma śruba znajdująca się w zwrotnicy. Za żadne skarby nie mogę jej wybić. Początkowo próbowałem kulturalnie młoteczkiem przez nakrętki ale się nie dało!!! Następnie jak młotkowanie nie przyniosło rezultatu to poszedłem za radą którą znalazłem w necie że ukręciłem głowę śruby i przez nakrętki naciągałem ją, ale oczywiście nie przyniosło to pożądanego efektu - nawet nie drgnęła. Nie chciałem jej grzać ze względu na górne wahacze. Zabrałem się w końcu do rozwiercania jej i już prawie mi się udało przewiercić ale złamało mi się wiertło i tak do końca aby przewiercić śrubę pozostało może 2 cm. Śruba rozwiercona została do rozmiaru 7,5 może więcej i nic wiertło zostało w śrubie ona sama mimo tego że proszę ją młotkiem nie chce się ruszyć i pomysły mi się kończą. Tak więc proszę o pomoc.
Teraz tak sobie myślę że nieuniknione będzie grzanie zwrotnicy ale wtedy do wymiany będą górna wahacze chociaż zastanawiam się czy grzanie pomoże skoro przy wierceniu śruba tez mocno się grzała i dalej uparcie siedzi w zwrotnicy.
Jeszcze jeden mam pomyśl a mianowicie wyjęcie całej zwrotnicy rozpinając przegub dolne wahacze, amortyzator od dolnego wahacza i końcówkę drążka kierowniczego no i zaciski, a wtedy na stole może się uda.
Co o tym sądzicie???

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W ten sposób chyba będziesz mieć więcej szans. Czasem trzeba zainwestować trochę czasu aby go bardziej nie tracić. Ja spróbowałbym wypchać w imadle z podkładkami, ale śrubę już rozwierciłeś więc już jest po wszystkim

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szkoda tylko, że jutro jest niedziela i robotę będę musiał zostawić na poniedziałek skoro świt bo na 14 muszę iść do roboty

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niedziela, to też dzień. Dla mnie chyba jedyny idealny do majsterkowania. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kilka razy próbowałem robić coś w niedzielę i źle się to kończyło dla mojej pracy :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
kilka razy próbowałem robić coś w niedzielę i źle się to kończyło dla mojej pracy :mrgreen:

Kwestia podejścia. Hobby w niedzielę jest OK. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam. Ostatnio miałem a6 c5 na warsztacie. Miała do wymiany całe zawieszenie przednie (system wahaczy) i też mieliśmy z tym problem. Tylko że w naszym przypadku nic nie ratowaliśmy oprócz zwrotnicy - reszta szła do wymiany. W naszym przypadku nacięliśmy śrubę w prześwitach tam gdzie sworznie wchodzą i poszła. Ważne w takiej robocie jest to że jak uderzasz młotkiem śrubę z jednej strony to z drugiej musisz podeprzeć zwrotnice większą masą niż młotek którym uderzasz - np innym młotkiem. W innym razie cały element będzie ci sprężynował i nie wybijesz niczego. Pozdrawiam, Grzesiek

aha i jeszcze jedno - nowa śruba którą założysz musi być wytrzymała, najlepiej taka sama jak była. Na pewno żadnej 5.8 czy coś ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grze-mar napisał/a:
ha i jeszcze jedno - nowa śruba którą założysz musi być wytrzymała, najlepiej taka sama jak była. Na pewno żadnej 5.8 czy coś


co do wytrzymałości to jasan sprawa bo kupioną mam 8,2 o ile się nie mylę i tak jest w oryginale. w C6 w zwrotnicy siedzi 10/110/24 o ile teraz dobrze pamiętam i tak też kułem, ale dzięki za przypomnienie.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Zawieszenie 

[ IP: 3.81.30.41 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa