Elektryka i elektronika » Audi A6 C4 Zegar ciśnienia oleju zamiast woltomierza
Odpowiedz do tematu
 Audi A6 C4 Zegar ciśnienia oleju zamiast woltomierza
Witam!
Postanowiłem założyć sobie zegar ciśnienia oleju w A6 C4 (zegary mam z AC/BC). Kupiłem zegary z 100 C4 przełożyłem płytkę z zegarami, wkręciłem dodatkowy czujnik:

w trójnik w misce olejowej, i podłączyłem elektrykę tak:


i zegar od razu idzie na 5 barów a przy dodawaniu gazu poza skalę. Jak się rozgrzeje do 90*C nie wiele się zmienia.
Potem czujnik wkręciłem w głowicę i zmieniło się tylko to, że z 5 barów spadło na ok 3 bary.

Czy czujnik musi mieć podpięty drugi przewód pod zacisk W ??? Według mnie są to dwa oddzielne układy (patrząc na schemat czujnika wyżej). W 100C4 z W idzie na T26A na pin nr 5, w A6 jest tylko jeden czujnik 2,5 bara i w zależności od tego czy licznik z AC lub bez idzie do pinu12 w T14 lub pinu 14 w T26.
Prosiłbym o jakieś sugestie. Niebawem filmik jak to działa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podłącz przewód od czujnika do masy. Jeżeli wskazówka nie wychyli się, to uszkodzony będzie czujnik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za odzew. Znalazłem wcześniej instrukcję w której było jak mówisz: podłączasz W do kontrolki lub na masę. Dałem więc na masę a wskazówka nie zmienia położenia


Postaw piwo autorowi tego posta
 
rtoip_2004 napisał/a:
Dałem więc na masę a wskazówka nie zmienia położenia

Czyli nadal jest na MAXa?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To wygląda tak:

silnik zimny czujnik w misce:
zapalam ciśnienie idzie na 4,5 bara przy przygazówce do maksymalnych obrotów idzie lekko ponad skalę (zmasowany zacisk W lub nie bez znaczenia), przy zagrzanym do 90*C jest 4 bary dalej analogicznie.

Silnik zimny czujnik w głowicy (obok halla):
zapalam ciśnienie idzie na 3 bary przy przygazówce do maksymalnych obrotów prawie nie drgnie (zmasowany zacisk W lub nie bez znaczenia), przy zagrzanym do 90*C jest 2 bary, przy przygazówce do maksymalnych obrotów wzrasta do ok 3 barów.

Wiem, że ten czujnik (0-5/0,3bara) z tymi numerami co mam powinien być wkręcony w miskę razem z czujnikiem wysokiego ciśnienia.

Do głowicy powinien iść (0-3/0,3 bara), ale to tak na marginesie. Myślę, że problem i tak tkwi gdzie indziej. Dodam, że czujnik założony w 2,3 NF działa idealnie: zapalam na ciepłym idzie na ok 1,5 bara i przy wciskaniu gazu idzie płynnie do 5 barów i później ładnie opada.
Ręce mi opadają, a miało być tak łatwo. :-(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak dobrze pamiętam po zmasowaniu czujnika wskazówka powinna zostać na 0. Jeżeli mimo tego wychyla się, to coś będzie nie tak ze wskaźnikiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aaaaaaaa!
Po zmasowaniu z zaciskiem G to owszem jest na zero, ale ja jeszcze próbowałem tak:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Takiego czujnika nie miałem przyjemności rozebrać na czynniki pierwsze, ale sądzę, że są to dwa niezależne czujniki i takie połączenie nic nie da. Jedna sekcja robi za standardowy czujnik kontroli ciśnienia druga do płynnego wskazania na wskaźniku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Takiego czujnika nie miałem przyjemności rozebrać na czynniki pierwsze, ale sądzę, że są to dwa niezależne czujniki i takie połączenie nic nie da. Jedna sekcja robi za standardowy czujnik kontroli ciśnienia druga do płynnego wskazania na wskaźniku.

Racja

ale jak mi coś nie idzie, to później wymyślam takie historie, w które na początku sam nigdy bym nie uwierzył. :mrgreen:
Poszukam w międzyczasie innego czujnika i wskaźnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hej, ja ten czujnik mam padnięty, bo lata jak chce. On jest tylko po to, żeby okazywać ciśnienie na zegarach? W zasadzie, po co mi to by było przydatne? Bo kurna od 9 lat mi nie działa, a że kosztuje 300 zeta, to odpuściłem to jakoś? Trafiłem teraz przypadkiem na ten temat to podpytam przy okazji :)

A tak w ogóle, to szukam na forum info odnośnie kompletnej rozbiórki zegarów pełnych od 100 C4, zegary AC Auto Check, bez BD Board Computer - głównie chcę sprawdzić czemu mi temperatury płynu chłodzącego nie pokazuje jak trzeba (czujnik wymieniłem ten od zegarów i bez zmian - wiatraki chłodnicy się włączają więc osiąga temperatura te 89-92 stopnie, ale na zegarach mam ciągle jakieś 70-80 stopni). Przy okazji chce sprawdzić wszystkie żarówki. Kiedyś chyba widziałem na forum, a teraz nie mogę znaleźć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tu nie ma żadnej filozofii. Odkręcasz wszystkie śruby i wyciągasz elektronikę z obudowy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK, dostęp do żarówek będzie bez problemu? Jak poznać, czy wskaźnik temperatury cieczy jest wadliwy?
Szybkę się rozkleja? Chcę założyć ozdobne ramki na zegary...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To tylko kwestia odkręcenia śrub. Wskaźnik temperatury możesz sprawdzić np zamieniając go miejscem ze wskaźnikiem paliwa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK. A jak to jest z tym czujnikiem ciśnienia oleju?


Moje zegary wyglądają tak:


Wskaźnik poziomu paliwa ma jakąś korektę taką kółeczkiem ząbkowanym, postaram się je zmienić i zobaczymy. Na razie bez podmieniania tarcz.

Na środku między dużymi zegarami nie mam żarówek od ASR i świec żarowych, to zrozumiałe, ale że nie ma od check engine? I nigdy jej tam nie było, bo nie ma rysek na płytce od oprawek żarówek... Z kolei na listwie kontrolek nad zegarami dodatkowymi z prawej mam tylko żarówkę od świateł pozycyjnych (myślałem, ze coś jest skopane i jak mam włączone światła mijania, to też powinna być kontrolka?), od check engine też nie ma. Może mój silnik AAD nie ma tej opcji?

[ Dodano: Sro 10 Wrz, 2014 23:12 ]
Mam problem z podmianą zegarów. Wskaźnik od temp. cieczy wchodzi na miejsce tego od poziomu paliwa, ale na odwrót już nie - wskaźnik od paliwa ma to kółeczko zębate od korekty, jego trzpień obrotowy nie mieści się w otworku w obudowie :-( Spiłowałem ten wystający dynks, zamontowałem i jest OK. Lece montować w aucie i rozgrzać silnik, zobaczymy czy coś się zmieni.

[ Dodano: Czw 11 Wrz, 2014 16:49 ]
Niestety, chyba nadal to samo. Chyba, bo chyba nie zdążyłem dogrzać silnika, bo mi zaczęła rzygać pompa wody, auto w warsztacie ;-p Ale kolo w warsztacie mi powiedział, że też ma gaz i też mu temp. pokazuje niższą, choć roboczą silnik osiąga. Nie wiem jaki to ma związek, gaz mam od lat 9, a temp. niższa mi pokazuje od około 2 lat jakoś.

[ Dodano: Pią 12 Wrz, 2014 20:23 ]
Śmiesznie, odebrałem auto z warsztatu (pompa wody, wszystkie paski i rozrząd ogarnięty :-D ) i kolesie mówią, że po zalaniu płynem zagrzali auto, wskazówka pokazała 90 st. C, a potem zeszła do 80 z powrotem. Przejechałem kawałek teraz do zagrzania, po wjechaniu do garażu włączyły się wentylatory na chłodnicy, ale wskaźnik pokazywał 80 stopni, do 90 w czasie jazdy nie doszedł. Nie wiem zupełnie o co kaman... Zamienie zegary z powrotem jak były muszę szukać dalej, ale nie wiem już gdzie... Może kupię czujnik w ASO oryginał, a nie jakiś zamiennik? Chyba, że go zmierzyć czy dobrze podaje napięcie? Da się tak?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wygląda na to, że czujnik jest ma wadę. Szukaj czujnika 034919369C. Warto zainwestować więcej za markowy produkt np Behr niż zaliczyć porażkę.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.206.185.68 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa