Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Audi a4 Stukocze przy odpalaniu
Odpowiedz do tematu
 Audi a4 Stukocze przy odpalaniu
Witam
Mam maly klopot z moim Audi a4.
przy odpalaniu klekocze 2-4 sekund czasami lekko czasami delikatnie.
Dzwiek jest taki jak po wymianie oleju, jak wtedy gdy jesczez nie wczedzie sie olej rozprowadzi.
Tak sie dzieje tylko jak autko stoi dluzszy czas 3-4 godziny.
jezeli go zapale , zgaszte i zaraz jeszcze raz odpale to jest spokoj.
Silnik ma swoja moc bo rozpedza sie do prawie 230km/h (w niemczech na autostradzie)
W serwisie audi odczytywali co pokaze komputer pokladowy ale malo znaczace drobiazgi wychodza ale nic zbaczacego.
juz nie mam pomyslu co to moze byc.
Na hydroszklanki mi to nie pasuje- 2 mechanikow to odrzucilo
niedlugo bede wymienial uszczelki pod zaworami bo mi olej pobiera jak C@€%%&A!!!


Jezeli ktos ma jakis pomysl to prosze o sugestie i propozycje jak mozna to zdiagnozowac zebym nie wymienial elementow jednego po drugim

Pozdrawiam Marek

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na jakim oleju jeździsz? Skąd wydobywa się stukot? Z góry, z dołu silnika? Z opisu problemu wynika, że chyba mechanicy się mylą. Ja sądzę, że to hydroelementy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W sumie to odpowiem jak laik - z przodu sie to wydobywa nie wiem dokladnie ale szacowal bym ze z gory.
Myslalem nad rozrusznikiem ale jak odpalam na zapych to by tego nie bylo.

W sumie to jutro jade juz zalazwic za 1 zamachem i uszczelki pod zaworami ( w hondzie to pomoglo na spalanie oleju) i popychacze olejowe czy tez hydroszklanki.

Juto czeka mnie duzo roboty ze znajomym ale mam nadzieje ze sie oplaci bo jak nie to sie zezloszcze troche jak pojde w koszta

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 3.144.250.169 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa