Pozostałe tematy » [Audi A4 B7 3.0 TDI] problem z odpaleniem
Odpowiedz do tematu
 
Sądzisz o tym po błędzie 01314 ?
Jakieś podpowiedzi co mogę z tym zrobić ? Rozkręcałem już tą skrzynkę pod szybą gdzie jest ten główny sterownik i tam wygląda wszystko ok mam więcej zdjęć mogę podesłać.




A mam jeszcze pytanie czy jakby był problem z tym sterownikiem, przewodami, czy zasilaniem sterownika to w czasie jazdy auto by nie gasło lub zapalały by się jakieś kontrolki ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Obok sterownika silnika znajduje się przekaźnik systemowy oraz bezpiecznik 15A. Jeżeli nie będzie chciał zapalić zmierz na nim napięcie. Może to tylko problem z przekaźnikiem.
To co opisałeś jak dla mnie składa się w jedną całość. ABS w momencie braku komunikacji na magistrali CAN ze sterownikiem silnika wyświetla błąd w postaci wykrzyknika itp. Dodatkowo masz ten sam błąd w skrzyni biegów i w zegarach. Zegary w modelu B7 służą za bramę diagnostyczną - czyli skupia się w nich cała magistrala CAN napędu, komfortu oraz infotainment. Gdyby w skrzyni biegów nie było błędu komunikacji można byłoby podejrzewać połączenia na podszybiu ponieważ CAN skrzyni i silnika połączone są ze sobą na stałe we wiązce silnika. CAN napędu silnika i skrzyni łączy się z CANem ABS i zegarami dopiero wewnątrz kabiny i gdyby tam była przerwa w skrzyni nie miałbyś błędu komunikacji ze silnikiem. Tak więc jak dla mnie powinieneś zacząć od pomiaru zasilania sterownika silnika (przekaźnik systemowy) i jeżeli będzie OK dopiero iść dalej w kierunku przerwy na instalacji w komorze silnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Który to jest ten przekaźnik ? napięcie mierzyć po przekręcenu kluczyka czy podczas odpalania (kręcenia rozrusznika)? Jakie napięcie powinno być na tym przekaźniku ?



Postaw piwo autorowi tego posta
 
Szary przekaźnik 614.

Autor tego postu otrzymał pochwałę.
Pochwał: 16
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na razie auto kolejny raz odpaliłem z autostartu i chodzi czekam, aż znowu nie będzie chciało odpalić. Jeśli chodzi o kable to trochę dziwne że nigdy nie traci komunikacji podczas jazdy gdzie na nierównej drodze mogło by coś się dziać jeśli kable są uszkodzone. Zawsze jest tak, że wszystko jest ok i za któryms razem auto nagle nie odpala, rozrusznik kręci a nie może odpalić silnika dopiero jak psikne autostartem to zapali i już będzie palić przez jakieś 2 tygodnie.

[ Dodano: Pon 01 Wrz, 2014 22:01 ]
Witam,

Postanowiłem dzisiaj zamówić przekaźnik byłe w serwisie podałem VIN auta i mówię do sprzedawcy, że potrzebuje do tego auta przekaźnik 614 gość sprawdza i mówi, że nie ma takiego przekaźnika i czy mam numer części nie miałem więc pojechałem do domu wymontowałem przekaźnik, spisałem numer część i wróciłem do serwisu.

Co się okazuje:

w aucie mam zamontowany przekaźnik 614 numer części 8E0951253 więc z tą informacją jadę do serwisu aby go zamówić ale tknęło mnie i chciałem aby serwisant sprawdził czy taka część jest w moim aucie sprawdził po VINie i okazuje się, że nie ma. I mówi, że w moim aucie powinien być zamontowany inny przekaźnik 644 numer części 4H0951253

Co o tym sądzicie ? Ktoś zamontował inny przekaźnik i to jet przyczyna moich problemów ?

[ Dodano: Wto 09 Wrz, 2014 21:46 ]
Witam,

Wczoraj auto znowu nie odpaliło. W zasadzie czekałem na tą chwilę ponieważ kupiłem przekaźnik 614 i byłem przygotowany na jego wymianę. Przekaźnik wymieniłem pogasły kontrolki (ABS, ESP, spalona żarówka) i oczywiście autko odpaliło. Bardzo dziękuję za pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
innuita33 napisał/a:


Postanowiłem dzisiaj zamówić przekaźnik byłe w serwisie podałem VIN auta i mówię do sprzedawcy, że potrzebuje do tego auta przekaźnik 614 gość sprawdza i mówi, że nie ma takiego przekaźnika i czy mam numer części nie miałem więc pojechałem do domu wymontowałem przekaźnik, spisałem numer część i wróciłem do serwisu.

Co się okazuje:

w aucie mam zamontowany przekaźnik 614 numer części 8E0951253 więc z tą informacją jadę do serwisu aby go zamówić ale tknęło mnie i chciałem aby serwisant sprawdził czy taka część jest w moim aucie sprawdził po VINie i okazuje się, że nie ma. I mówi, że w moim aucie powinien być zamontowany inny przekaźnik 644 numer części 4H0951253

Co o tym sądzicie ? Ktoś zamontował inny przekaźnik i to jet przyczyna moich problemów ?

Przekaźnik który miałeś oryginalnie zamontowany został wycofany ze sprzedaży i sprzedali ci zamiennik. To jest ten sam przekaźnik tylko nr inny.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam mały problem. Pacjent to a4 b7 1,9 BRB, po wymianie uszczelki pod głowicą nie chce odpalić. Kabel dopiero zamówię, więc błędów nie mam, Dodam że rozrusznik dobrze kręci, jednak nie odpala. Poproszę o sugestie.
Oraz pytanie czy taki kabelek podejdzie??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:

Oraz pytanie czy taki kabelek podejdzie??
Bardzo trudne pytanie. :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a jaki kupić żeby się połączyć z b7??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
a jaki kupić żeby się połączyć z b7??

Taki sam jak do starszych modeli Audi - VAG KKL

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam wszystkich miłośników czterech kółek na masce ,mam podobny problem , aczkolwiek jest trochę inaczej
Od 2 lat jestem posiadaczem a 4 z 2007 r 2.7 tdi , a od roku pojawiają sie problemy z odpalaniem. mianowicie co jakieś 3-4 dni po przekręceniu zapłonu nie pojawia sie kontrolka silnika i auto nie odpala , rozrusznik kręci normalnie , a na wyświetlaczu fis pojawiają sie komunikaty brakers ,błąd poziomowania świateł i kontrola trakcji , wówczas nie moge sie połaczyć vcds z ecu silnika. Po odczekaniu kilku lub kilkudziesieciu minut i po przekręceniu kilkanaście razy kluczyka w pozycje zapłon udaje sie ze zapali sie kontrolka silnika i auto moment zapala. wowczas vcds łaczy sie z ecu silnika i we wszystkich modułach moge znależc błedy typu brak komunikacji z sterownikiem silnika .
Proszę o pomoc wszyscy rozkładają rece bo jak jestem u mechanika akurat taka sytuacja cieżko zeby wystąpiła , fajne auto a szkoda zeby poszło na demontaż , z góry dziekuje za odpowiedzi , pozdrawiam Michał

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wymień na początek przekaźnik systemowy (zasilający sterownik i osprzęt). Jest ulokowany obok ECU.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:

Okey , dzięki za szybką odpowiedż , wymienie i zobacze czy nadal problem będzie występował , pozdrawiam :->

[ Dodano: Sob 11 Mar, 2017 20:49 ]
Adi202 napisał/a:
Wymień na początek przekaźnik systemowy (zasilający sterownik i osprzęt). Jest ulokowany obok ECU.

Hej , po wymianie na używke 10 zł z allegro auto od tamtej pory działa bez zarzutów , co wcześniej nie zdarzało sie w takim odstepie czasowym , najprawdopodobniej wina lezała właśnie w tym przekażniku , bardzo dziekuje za pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam. Mam problem z audi a6 c6 2.7 tdi na fisie wyświetla parking brake malfunction,brak połączenia ze sterownikiem skrzyni tiptronic,wybierak zablokowany auto nie odpala nawet nie zakręci. Nie ma napięcia na bezpieczniku nr.10 od sterownika skrzyni. Od tego bez.idą dwa przewody do wiązki jeden czerwono-różowy(prawdopodobnie do sterownika) a drugi cały czerwony (napięcie) na czerwono-różowym pokazuje 0,6 V a na czrwonym 0,1V skąd idzie ten czerwony przewód czy ktoś wie? Bardzo proszę o pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.227.252.87 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa