Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski » Audi a4 B6 2.0 B 2001 rok silnik ALT- jaki olej.?
Odpowiedz do tematu
 Audi a4 B6 2.0 B 2001 rok silnik ALT- jaki olej.?
WITAM. zakupiłem auto 2 miesiace temu od osoby prywatnej ktory ten goscio swiezo kupił od niemca. i mam odnośnie dylemat jak chodzi o olej jaki jest w silniku. w papierach wynika ze ostatnia wymiana była w 2012 roku w styczniu i był to olej 5W40. i kolejnych papierów z wymiana nie mam. i teraz pytanie czy możlkiwe jest ze auto jezdzi 3 lata na tym samym oleju.? raczej nie możliwe to jest, prawda.? i czy jest jakiś tester do sprawdzania lepkości oleju w silniku bo nie mam pewności. i w razie czego to jaki proponujecie zalac to moje auto jakim olejem.? pozdrawiam i dziękuje za wszelkie odpowiedzi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może i nie wymieniał tego oleju... rożnie bywa - są ludzie i ludziska.

Nie ma co się zastanawiać i wymieniać olej, który tak w ogóle wymienia się co 10 - 15 tyś. km lub raz w roku jak robisz mniejsze przebiegi.

Wypłukać silnik z nagarów płukanką i wlać olej 5w40

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dziękuje za odpowiedz. a co sądzicie o tym oleju Mobil super 2000 x1 10W40.?? Jak poczytałem opinie na jego temat i od znajomcyh to całkiem niezły olej jak chodzi o własciwości smarowania podzespołów silnika i ze cicho pracuje itd.. Może ktoś z was na takim oleju jezdzi i się wypowie. z góry dziękuje. Pozdroo ;-) ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ze swojej strony polecam mimo wszystko olej 5w40,na pewno lepiej spisze się w zimowych warukach. Pomyśl np. o shell helix ultra - nie drogi i bardzo dobry. Tylko uważaj na podróbki - oryginał będzie kosztował trochę ponad 100 zł za 5 L.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rozumiem.no właśnie też zastanawiałem się nad tym shellem jak chodzi o olej.:):) i tak jeszcze pomyśle nad waszymi sugestiami i opiniami na temat tego otóż oleju. i bede brał sie za wymianę.: )

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja polecam Liqui Moly. Może troszkę droższy, ale bardzo dobry ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zylu popieram Cię, Liqui moly jak najbardziej :-) kwestia funduszy jakie przeznaczamy na olej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No, ale olej się zmienia raz do roku (chyba że ktoś robi więcej niż 15tys. km) więc lepiej dopłacić, a jeździć na porządnym mazidle ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja w swojej stajni używam tylko Motul.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
Ja w swojej stajni używam tylko Motul.

Ja robię tak samo i na dzień dzisiejszy sądzę że robię dobrze.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Motul 300v - warty polecenia :!:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jeśli chodzi o motula to ja żadnego innego nie używam tylko X-Cess 5W40 (dla zainteresowanych wrzucam link, coby nie było niedomówień: http://www.iparts.pl/czes...784-638944.html), gdybyś rozważał też innych producentów to Liqui Moly jest warte uwagi.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski 

[ IP: 13.58.39.23 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa