Car Audio » audi a4 avant 2004,problem z odbiorem na niefabrycznym radiu
Odpowiedz do tematu
 audi a4 avant 2004,problem z odbiorem na niefabrycznym radiu
Witam serdecznie!
W aucie j/w mam nast.problem:zmieniłem fabryczne radio (Audi Concert pracujące w systemie Bose) na Pioneer DEH P88-RS i mimo zastosowania separatora antenowego odbiór radia jest fatalny-szumy,piski,gwizdy itp.Praktycznie radia nie można słuchać.Rolę anteny pełnią w tym aucie druciki zatopione w bocznych,tylnych szybach podłączone do wzmacniacza antenowego.Dodam,że odbiór na oryginalnym odbiorniku był idealny.Znajduje się w nim,oprócz wyjścia antenowego tzw.fakra,która na pewno ma znaczenie dla jakości odbioru.Prawdopodobnie zasila ona jakieś urządzenie,które steruje pracą tych anten,przełączając w zależności od warunków odbioru na odbiór antenę o lepszym sygnale.Takiego wyjścia nie ma oczywiście w Pioneerze.I chyba w tym problem.Ale być może to tylko moja dyletancka teoria...
System CA montowali ludzie doświadczeni,ale niestety nie poradzili sobie z tym problemem.
W tej sytuacji pozostaliście dla mnie ostatnią deską ratunku.Liczę na Wasze cenne sugestie.Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: audi a4 avant 2004,problem z odbiorem na niefabrycznym r
janekB45 napisał/a:
Witam serdecznie!
W aucie j/w mam nast.problem:zmieniłem fabryczne radio (Audi Concert pracujące w systemie Bose) na Pioneer DEH P88-RS i mimo zastosowania separatora antenowego odbiór radia jest fatalny-szumy,piski,gwizdy itp.Praktycznie radia nie można słuchać.Rolę anteny pełnią w tym aucie druciki zatopione w bocznych,tylnych szybach podłączone do wzmacniacza antenowego.Dodam,że odbiór na oryginalnym odbiorniku był idealny.Znajduje się w nim,oprócz wyjścia antenowego tzw.fakra,która na pewno ma znaczenie dla jakości odbioru.Prawdopodobnie zasila ona jakieś urządzenie,które steruje pracą tych anten,przełączając w zależności od warunków odbioru na odbiór antenę o lepszym sygnale.Takiego wyjścia nie ma oczywiście w Pioneerze.I chyba w tym problem.Ale być może to tylko moja dyletancka teoria...
System CA montowali ludzie doświadczeni,ale niestety nie poradzili sobie z tym problemem.
W tej sytuacji pozostaliście dla mnie ostatnią deską ratunku.Liczę na Wasze cenne sugestie.Pozdrawiam

Nie jestem raczej pewien, ale ten temat jest mi już chyba znany. Badałem już ten problem i z tego co zauważyłem powinieneś wymienić przedwzmacniacz antenowy na taki który chodzi z radiem Chorus. Dla pewności wklej fotki modułu przedwzmacniacza i napisz nr części. Sądzę, że nie będzie to problem i zrobimy to w mig. ;)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam Guru!Dziękuję za odpowiedź.Być może kojarzysz ten temat bo zwracałem sie już do Ciebie wcześniej,bezpośrednio.Postaram sie zrobić te zdjęcia jak najszybciej.Pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
janekB45 napisał/a:
Witam Guru!Dziękuję za odpowiedź.Być może kojarzysz ten temat bo zwracałem sie już do Ciebie wcześniej,bezpośrednio.Postaram sie zrobić te zdjęcia jak najszybciej.Pzdr

Czym szybciej, tym lepiej. Za 24 godziny robię wyjazd na tydzień więc mnie nie będzie, a jest to raczej sprawa niecierpiąca zwłoki.
pzdr ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wtam ponownie.Załączam zdjęcie.Mam nadzieję,że dotyczy ono urządzenia o którym mówiłeś..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dokładnie! To jest właśnie przedwzmacniacz antenowy zwany potocznie wzmacniaczem sygnału antenowego. Moim zdaniem powinieneś wymienić go na model przedwzmacniacza który działał z radiem Chorus. Taki przedwzmacniacz nie posiada dodatkowego odczepu dla częstotliwości pośredniej która robi tyle problemów i idealnie będzie pasował ze zwykłym radiem.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok Adi!Tylko nie bardzo wiem,gdzie go szukać...Aukcje?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
janekB45 napisał/a:
Ok Adi!Tylko nie bardzo wiem,gdzie go szukać...Aukcje?

Tak oczywiście, że zostają Ci aukcje. Ewentualnie możesz spróbować na giełdzie. Obecnie nie mam po instalowanych wszystkich bibliotek, ale jak wrócę opiszę Tobie co dokładnie szukać.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok.Dziękuję za pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam. Przyglądnij się temu urządzeniu http://cgi.ebay.de/Audi-A..._trkparms=65:12|66:2|39:1|72:1229|293:2|294:50 to jest właśnie przedwzmacniacz który działa z radiem Chorus. Na takim typie powinieneś uzyskać właściwy efekt.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok.Dzięki za pomoc.Spróbuję,choć nigdy nie kupowałem niczego na "zagranicznych" aukcjach.Mam nadzieję,że odbywa się to podobnie jak na naszych,krajowych.
Mam jeszcze jedno pytanie:czy ten przedwzmacniacz posiada również tą funkcję przełączania anten w zależności od jakości sygnału czy też działa on na innej zasadzie?
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
janekB45 napisał/a:
Ok.Dzięki za pomoc.Spróbuję,choć nigdy nie kupowałem niczego na "zagranicznych" aukcjach.Mam nadzieję,że odbywa się to podobnie jak na naszych,krajowych.
Mam jeszcze jedno pytanie:czy ten przedwzmacniacz posiada również tą funkcję przełączania anten w zależności od jakości sygnału czy też działa on na innej zasadzie?
pzdr

Ta aukcja jest jedynie przykładem która miała na celu zapoznanie się z wyglądem tego przedwzmacniacza. Jeżeli masz konto na eBay'u i w aukcji jest zaznaczona przesyłka również do Polski, to nie będzie różnicy między Allegro. Bynajmniej wiesz czego szukać i możesz też rozglądnąć się na Allegro za takim przedwzmacniaczem antenowym.
Jeżeli chodzi o przełączanie anten, to nie będzie to możliwe z powodu budowy tego urządzenia- podłączana jest tylko jedna antena, a nie 3 jak w przypadku przedwzmacniacza dla pozostałych odbiorników radiowych tj Concert czy Symphony. Zamiast tego przedwzmacniacza możesz też zastosować uniwersalny który na 122% będzie działać z Twoim radiem bez jakichkolwiek zakłuceń. Wybór należy do Ciebie. ;)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli ten,który wskazałeś na ebayu jest właśnie tym uniwersalnym,jak rozumiem..Ok.Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.Będę działać wg Twoich zaleceń.Pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
janekB45 napisał/a:
Czyli ten,który wskazałeś na ebayu jest właśnie tym uniwersalnym,jak rozumiem..Ok.Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.Będę działać wg Twoich zaleceń.Pzdr

Nie. Ten z linku to jest oryginalny przedwzmacniacz Audi. Do uniwersalnego przedwzmacniacza musiałbyś przerobić instalację lub dorobić ten przedwzmacniacz do oryginalnej instalacji. Dodatkowo byłoby łatwiej to zorganizować, ale nie byłby to już tak ceniony przeze mnie oryginał.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chyba źle się zrozumieliśmy.. :-) To,że jest to oryginalny przedwzmacniacz Audi to jest dla mnie oczywiste .Pisząc "uniwersalny"miałem na myśli to,że będzie pasował i grał w moim aucie podpięty do nieoryginalnego radia i fabrycznej instalacji..Czy tak?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.236.19.251 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa