Car Audio » Audi A3 subwoofer Nokia
Odpowiedz do tematu
 Audi A3 subwoofer Nokia
Pytanie za 100 pkt. Jak kupiłem Audi to miałem subwoofer ale odłączony. W sumie nie zerkałem na to z braku czasu ale dziś nadszedł ten moment. Rozebrałem to wszystko i myślałem, że podłączę tylko ten przewód:

i już a tu zonk.
Kiedy podłączę ten przewodzik do +12V to słyszę cyknięcie jak przekaźnik jakiś w wooferze i zaraz przeraźliwe piszczenie.
W tej kostce:

sprawdziłem masę (czyli ten brązowy pierwszy po prawej) wkładając jedną sondę miernika do niego we wtyczce a drugą do masy pojazdu i było przejście.
Chciał bym to uruchomić gdyż działają mi jedynie głośniki z przodu (które grają w sumie bardzo ładnie ale wiadomo że nie ma to jak komplet głośników z basikiem.

Zamieszczam fotkę wtyczki przy radiu:


Jak to uruchomić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Musisz kupić sobie wtyk mini ISO (nie widzę go na zdjęciu), wyciągnąć z brązowej wtyczki 4 przewody i podłączyć je w odpowiednie miejsca mini ISO. Czas operacyjny 30 min.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
O kurtka :)
To mnie zaskoczyłeś :)
Bo sub wygląda na zamontowany przez fabrykę i wiązka też. Dlatego aż nie brałem pod uwagę że mogę nie mieć wtyczki jakiejś. Trochę tego nie rozumiem bo jeżeli oryginalnie sub by był to i wtyczkę mieć powinienem. Jeśli nie mam wtyczki to kable powinny "wisieć" a są wpięte ładnie w brązową wtyczkę czyli suba nie było jak A3 wyjechało z fabryki?
Adi mam pytanie czy mógł byś mi powiedzieć o jakich czterech przewodach mówisz i czy na jakimś poglądowym rysunku mógł byś mi to zaznaczyć? Wyjął bym te konektorki i zaizolował i na chwilę podpiął bez kostki aby się upewnić czy wszystko śmiga.
Jak będzie śmigać to zakołuję mini ISO :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zakładam, że całą instalację masz oryginalną i sub montowany był na taśmie produkcyjnej w Audi. Tylko poprzedni właściciel zrobił małą przeróbkę pod nieoryginalne radio.
Brązowa wtyczka służy do podłączenia głośników. W niej są 4 przewody podłączone prawidłowo chodzi o te grubsze, oraz 4 które powinny być podłączone do mini ISO.

Wystawiono 1 piw(a):
eleszet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Poszedłem teraz do autka i sprawdziłem. To co napisałeś jest w 100% prawdą. Przyjrzałem się tej kostce i faktycznie 4 środkowe konektorki są ori a reszta widać że zaciskał ktoś już sam :)
Dla pewności:
Niebiesko-zielony
Brązowo-czerwony
Czerwono-zielony + pomarańczowo-czarny
Brązowo-czerwony + pomarańczowo-fioletowy
te mam wypiąć z kostki brązowej.
Stworzyłem na szybko taki rysunek. Czy możesz zaznaczyć na nim

gdzie ma być jaki kolor? No i czy ten luźny biało-czarny też do mini iso? Jak tak to gdzie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jaki masz dokładnie model radia?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Audi Concert na płyty.

Edit:
Nie wiem tylko jakie są różnice między Concert I a Concert II. Ale mam książeczkę do niego i tam jest jakiś długi numer - nie wiem czy jest potrzebny.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Audi202 napisał/a:
Audi Concert na płyty.

Pewnie musisz je ręcznie załączać?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Włączam je przyciskiem w tej gałce po lewej. I nie mam podświetlania a słyszałem że powinno być.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Audi202 napisał/a:
Włączam je przyciskiem w tej gałce po lewej. I nie mam podświetlania a słyszałem że powinno być.

Po podpięciu magistrali CAN wszystko się zmieni. ;-) Dlatego pytałem się o radio. Obecnie na wejście wzmacniacza masz podpiętą magistralę CAN dlatego słychać zakłócenia.

1 niebieski z zielonym indexem sygnał kanał lewy
2 czerwony z zielonym indexem sygnał kanał prawy
3 brązowy z czerwonym indexem (2 przewody razem) masa
6 biały z czarnym indexem sterowanie załączeniem tzw REMOTE
7 pomarańczowy z fioletowym indexem CAN-H
12 pomarańczowy z brązowym indexem CAN-L

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK. Musze wyskoczyć do Ząbkowic. Wrócę około 17 i idę od razu do wozu i działam zgodnie z Twoimi instrukcjami. Wielkie dzięki. Będę później pisał.

Edit:
Wróciłem przed 17 i pierwsze co zrobiłem to poszedłem do garażu. Zrobiłem wszystko i śmiga aż miło (odpisuję teraz bo żonka wyciągnęła mnie nad wodę - w zasadzie ledwo zdążyłem zrobić suba i już nade mną stała :P ). Na razie zrobiłem to na wsuwkach wyciągniętych ze złącza ATX w zasilaczu od PC. Zaizolowałem je tylko aby nie doszło do zwarcia i hasa. A teraz na spokojnie zakręcę się obok mini iso i zrobię to już tak jak fabryka kazała :)

Dziękuję Ci Adi za pomoc. Muszę przyznać że basik jest soczysty, radio odpala się po włączeniu zapłonu i także pięknie świeci na czerwono - same plusy :D

Mam jeszcze kilka pytań:
1 - Z tyły radia mam gniazdo jak do anteny z telefonu i tam mam wpiętą taką maleńką wtyczkę - co to?
2 - Do szyby czołowej mam przyklejoną jakąś pluskwę firmy blaupunkt a za radiem mam taki luźny wtyk jak do anteny telefonicznej. Od czego to może być?
3 - W tunelu pod podłokietnikiem mam gniazdo przypominające mi gniazdo na antenę. Wychodziły jakieś A3 z telefonem? Bo to chyba od telefonu? Czy się mylę?
4 - Czy u mnie mogę podłączyć GALA?
5 - Takie ogólne czy jest może coś co można sobie nie wielkim nakładem pracy podłączyć/uaktywnić? Pytam bo widzisz miałem pomigane z kablami i nawet nie wiedziałem że taka pierdułeczka a taki efekt będzie fajny. Może są jakieś ciekawe opcje?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Audi202 napisał/a:


Mam jeszcze kilka pytań:
1 - Z tyły radia mam gniazdo jak do anteny z telefonu i tam mam wpiętą taką maleńką wtyczkę - co to?
2 - Do szyby czołowej mam przyklejoną jakąś pluskwę firmy blaupunkt a za radiem mam taki luźny wtyk jak do anteny telefonicznej. Od czego to może być?
3 - W tunelu pod podłokietnikiem mam gniazdo przypominające mi gniazdo na antenę. Wychodziły jakieś A3 z telefonem? Bo to chyba od telefonu? Czy się mylę?
4 - Czy u mnie mogę podłączyć GALA?
5 - Takie ogólne czy jest może coś co można sobie nie wielkim nakładem pracy podłączyć/uaktywnić? Pytam bo widzisz miałem pomigane z kablami i nawet nie wiedziałem że taka pierdułeczka a taki efekt będzie fajny. Może są jakieś ciekawe opcje?

Musisz zrobić foty tych gadżetów. Co do sygnału GALA, to masz już go podłączonego razem z podświetleniem i zapłonem. Wszystkie możliwe sygnały sterujące są w CANie.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tutaj ta pluskwa:


Tutaj miejsce na telefon?


Wtyczka w radiu:


A tu ten luźny pacjent za radiem :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pierwsza fota przedstawia prawdopodobnie antenę GPS. Na ostatniej jest do niej wtyk. Ten typ SMB stosuje się przy GPSie.
Brązowy wtyk przy radiu to dodatkowe połączenie anteny FM - oryginał Audi.
Kolejne przedstawiają podłączenie do zestawu głośnomówiącego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aha ale jeśli chodzi o antenę GPS to masz na myśli niefabryczną?
Co do zestawu głośnomówiącego to montuje się go na tej stopie co jest na foto? Szukać tego jako oryginalny Audi czy jak? Nie spotkałem się z tym w A3 więc nie wiem jak to znaleźć.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.142.144.40 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa