Elektryka i elektronika » Audi A3 8L automatycznie składane lusterka.
Odpowiedz do tematu
 
A co ma wspólnego schemat tego alarmu z Twoją A3? Masz to zamontowane?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak, dlatego przesłałem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Tak, dlatego przesłałem

No tak trzeba było od początku. Masz możliwość podpięcia się pod dodatkowy kanał otwierania bagażnika (nie wiem czy ta funkcja jest dodtępna przy zamkniętym aucie) oraz podpięcie się do przewodu białego impuls zamknij sterowania masą.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Masz możliwość podpięcia się pod dodatkowy kanał otwierania bagażnika
Ale mam podłączone otwieranie bagażnika , po drugie na tym kanale impuls jest ok 10 sek. i później zanika , masy też wtedy nie ma. Poza tym nie otworzę bagażnika mając zamknięte auto.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właśnie potrzebujesz chwilowy sygnał, a nie stały. Na białym przewodzie masz właśnie taki sygnał. Podpinasz się dokładnie według schematu przekaźnika biały przewód alarmu do klemy 85, klema 86 do stałego plusa, klema 30 masa oraz klema 87 do modułu sterowania lusterkami. Możesz też spróbować biały przewód podłączyć bezpośrednio z modułem pomijając przekaźnik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
poszukaj przy przełączniku przewodu zielonego z żółtym indexem i podaj tam na chwilę masę - oczywiście na wyłączonym zapłonie i sprawdź czy lusterka się złożą. Jeżeli się złożą to załącz zapłon powinny się rozłożyć.
.
Napisałem ,że działa , ale nie napisałem ,że tylko na włączonym zapłonie , jak wyłączę zapłon nic się nie dzieje. :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Fakt, moduł bez zasilania nie będzie działał. Moduł zasilany jest ze stacyjki przez bezpiecznik nr5. Przełączenie zasilania na stałe może powodować większy pobór prądu. Ewentualnie mozna spróbować podłaczyć się zasilaniem lusterek do układu czasowego przytrzymania napięcia który sterowany bedzie również alarmem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
podłaczyć się zasilaniem lusterek do układu czasowego przytrzymania napięcia
Myślisz ,że można spróbować wpiąć się pod żółto-czarny przewód sterowania centralnym zamkiem ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
podłaczyć się zasilaniem lusterek do układu czasowego przytrzymania napięcia
Myślisz ,że można spróbować wpiąć się pod żółto-czarny przewód sterowania centralnym zamkiem ?

Musiałbyś wstawić w oryginalny obwód diodę prostowniczą i za diodą podpiąć 12V na czas składania lusterka. Najprościej byłoby podpięcie się do stałego zasilania ale nie wiem jaki pobór ma ten sterownik w trakcie spoczynku. Jeżeli około 10mA to jest OK. Jeżeli wyższy na poziomie 100 to już będzie stanowczo za dużo. Musiałbyś zmierzyć pobór amperomierzem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Musiałbyś zmierzyć pobór amperomierzem.
Jak będę dzisiaj na dole to rozbiorę i zmierzę .

[ Dodano: Pią 06 Wrz, 2019 12:29 ]
Jest 0.03 mA

[ Dodano: Pią 06 Wrz, 2019 18:39 ]
Jak to powiedział Siara , cały misterny plan w pi***. Impuls zanika po około 30 sek. i lusterka się rozkładają . Trzeba coś innego wykombinować . Na razie są zrobione po zapłonie . Jednak korci mnie żeby były z pilota. :lol:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 52.205.159.48 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa