Układ hamulcowy » Audi A3 1,8T - zmiana hamulców na wydajniejsze
Odpowiedz do tematu
 Audi A3 1,8T - zmiana hamulców na wydajniejsze
A więc.
Chcę z przodu zarzucić wydajniejsze hamulce. Co prawda hamulce w moim aucie nie dostają jakoś mocno popalić bo nie męczę auta. Założyłem ten temat gdyż chcę się dowiedzieć jakie zabiegi i co za tym idzie koszty mnie czekają.

Z miłą chęcią zapodał bym coś w ten deseń jak ma Pasiak:
http://www.audi-tech-team...10,15.htm#58390

Z tego co mi Pasiak napisał w moim temacie gdzie przedstawiam A3:
http://www.audi-tech-team...10,15.htm#58451
wynika że mam z przodu PR No. 1LE a z tyłu PR No. 1KK.

Na tą chwilę chcę wymienić tylko przód bo tył mam nowy. Fakt faktem z tyłu nie poszalałem bo założone mam jakieś taniochy ale to była sytuacja awaryjna a w sklepie nie mieli ATE albo TRW więc wziąłem co było z myślą że jak będzie lipa to wymienię ale jestem zdziwiony bo jest OK więc na razie zostawiam. Druga sprawa tył hamuje mniej więc może dlatego nie odczuwam tragedii. W każdym razie do hamulców z przodu chcę podejść konkretnie i zrobić to jak należy.

Moje pierwsze pytanie brzmi:
czy dobrze myślę aby rozglądać się za hamulcami z eSy?

Jak już kiedyś skończę przeróbki (jeśli się uda ;P ) to auto nie będzie miało więcej jak 220KM. Zakładam od 200-220KM.
W eSie 210KM montowane były już tarcze 312 a ja mam teraz 180KM i mam tarcze 288.

Jak to widzicie?


EDYCJA:
Aa i jeszcze jedno. Kurdę mam dwa komplety alusów z nowymi oponami 15". Gdybym zmienił tarcze na 312 to lipa? Najmniej 16"?

Pomóżcie mi proszę bo ten temat jest dla mnie o tyle istotny że zaświeciła mi się kontrolka od klocków i chcę już zmienić klocki i tarcze i muszę zdecydować czy zostawiam takie jakie mam czy zmieniam na inne.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przyspieszyć jest łatwiej niż wyhamować. Rozsądniej będzie zamontować 312 (1LT). To samo montowane jest w TT i daje radę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeśli chodzi o mnie to nie jeżdżę od pewnego czasu szybko. Lubię przyspieszenie do 100 ;)
Oczywiście są sytuacje że jadę szybciej ale bardzo rzadko. Szykując się na zmianę muszę kupić to:
http://allegro.pl/hamulce...4977226069.html
Gość pisze tam że zwrotnice też trzeba... Kurdę a ja mam nowe łożyska... To jak to jest trzeba całość jak na zdjęciach czy nie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sądzę, że nie trzeba wymieniać zwrotnic.

Wystawiono 1 piw(a):
eleszet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
kiedyś patrzyłem do golfa 4 za tymi zwrotnicami i z tego co pamietam to w etce pisało coś ze trzeba było zmienić zwrotnice tylko nie pamietam czy z 256 na 312 czy 280 na 312.

Zaraz poszukam

[ Dodano: Sro 21 Sty, 2015 18:28 ]
EDIT

Wychodzi ze zwrotnice w A3 są takie same dla kazdej wersji z silnikiem ale AUM, AUQ, ASZ, AQA, APP, ARZ, AJQ, AGU

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale w S3 lub w TT już inne?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W S3 sa takie same wedlug tego co widze

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli kupuję nowe tarcze 312 i nowe klocki oraz
http://allegro.pl/zacisk-...4969872401.html
i po temacie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
NIech sie inni wypowiedzą bo maja wieksze doswiadczenie ale jak dla mnie powinno grac

Wystawiono 1 piw(a):
eleszet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi napisał też że teoretycznie nie powinno być potrzeby wymiany zwrotnicy co mnie pociesza bo zmieniałem w swojej łożyska dwa z przodu i szkoda by mi tego było.
W teorii powinno mi zgrać.
Chyba kupię to o czym piszemy i będzie temat załatwiony od A-Z jak należy. Zawsze to bezpieczeństwo większe.

Jeszcze ciekawi mnie kwestia otworu centrującego czy będzie taki sam?
A czy fele 15" wejdą na 312 tarczę? Bo coś mnie się zdaje że chyba już 16" trzeba zapodać bo to mi by nie było na rękę. Nasze piękne drogi każą mi jeździć na 15"...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wydaje mi się ze felga 15 bedzie za mala, choć to wszystko zalezy od felgi i od et.
Np ja mam 360 i miesci sie w feldze 17" 323 miesci sie w 16"

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ta felga mnie boli... Oznaczało by to że dwa komplety alusów z nowymi oponami mam do sprzedania a nikt nie da mi za to tyle żeby się to opłaciło...
A jest jakiś inny sposób na to żeby zwiększyć siłę hamowania na tarczy 288?
...
ale jaja mam dylemat... jest jakaś alternatywa? Czy nie ma żadnej?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W katalogu występują 3 rodzaje zwrotnic. 2 pierwsze są dla mniejszych tarcz. 3 typ jest dla tarcz 288mm.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
2 pierwsze są dla mniejszych tarcz.

Czyli 256mm i 280mm?
Cytat:
3 typ jest dla tarcz 288mm.

Mówiąc o trzecim typie masz na myśli części o numerze ETKA:
1J0 407 255 AH
1J0 407 256 AH
:?:
Jeśli Cię dobrze rozumiem to mam u siebie właśnie te dwie zwrotnice (lewa i prawa).
Ale nie mogę znaleźć info jaka zwrotnica jest pod 312mm.
Znalazłem że w TT jest zwrotnica i numerze 8N0 407 255 E i 8N0 407 256 E ale nie mam info czy ta zwrotnica to to samo co moja tylko inny numer z uwagi na inny model autka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jesli masz tarcze 288 to 312 pasuje p&p, wymieniasz tylko zaciski i tarcze, zwrotnice zostaja te same, nawet klocki zostaja te same

co do felg to niestety 16 najmniej
Cytat:
krotko, jesli masz 280, musisz zmieniac wszystko, nawet jesli chcialbys tylko 288
przy 280 nawet klocki sa inne ?!

jesli masz 288 musisz zmienic jarzma i oczywiscie tarcze, zaciski moga zostac te same, klocki wiadomo sa te same

jesli mamy w aucie 280,288 lub 312 a chcemy miec 345 (3.2 , S3) to musimy zmienic wszystko

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 3.143.218.146 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa