Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Audi a2 1.4 16 silnik aua
Odpowiedz do tematu
 Audi a2 1.4 16 silnik aua
Witam mam problem z audi A2 1.4 16v silnik aua. mechanicy nie dają rady :(
wypadanie zapłonu na 2 cylindrze
uboga mieszanka bank 1 stały
falują obroty między 650- 500
może ktoś miał podobne problemy i je rozwiązał

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zamień miejscami świece oraz wtryski i zmierz kompresję. Jeżeli nadal będziesz mieć wypadanie na 2 cylindrze, to zostaje jeszcze wiązka i przewód WN. Cewkę i sterownik wykluczam. Wówczas miałbyś wypadanie zapłonu na 2 garkach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi wszystkie te czynności były zrobione, łącznie ze sprawdzeniem głowicy, zaworów, wtrysku.
i nadal porażka :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sterowanie wtrysków również?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie to chyba nie, a w ogóle jaki to będzie koszt? i co to takiego :)

[ Dodano: Nie 08 Cze, 2014 17:45 ]
a i jeszcze zapytam czy wiązka to chodzi o kable ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mechanicy sprawdzili już wszystko, ale chyba nie do końca jak należy. Skoro jest wypadanie zapłonu tylko jednego cylindra, to przyczyna będzie leżeć po stronie mechanicznej - kompresja lub elektrycznej wysokie napięcie lub wtrysk paliwa. Przy wysokim napięciu powodem może być uszkodzona świeca, kabel WN. Przy wtrysku paliwa wtryskiwacz, instalacja lub sterownik silnika.
Zakładając, że po stronie mechanicznej jest wszystko w porządku, to zostaje strona elektryczna. Opis błędu "uboga mieszanka" sugeruje złe sterowanie wtryskiem paliwa 2go cylindra czyli uszkodzenie wtryskiwacza paliwa, instalacja elektryczna lub wadliwe sterowanie wtryskiem 2go cylindra czyli sterownik silnika. Nic innego być nie może.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wiec tak. Na pewno
wymieniono świece, cewkę, sonde koło katalizatora, kable, wtrysk na drugim cylindrze, sprawdzono głowicę na szczelnośc, splanowano ją ,sprawdzono zawory.
Elektro-mechanik powiedział że nie ma problemu z elektryką i kazał rozbierac dlatego silnik.
Jak oddawałem samochód było wypadanie zapłonu na drugim cylindrze , szarpanie czasami.... i obroty 800.
Po odbiorze przejechałem 5km i było oki, i potem się zaczęło na nowo szarpanie, spadek obrotów do 650-600, falowanie i gaśnięcie, czyli gorzej niż oddałem. Z tego co wiem jeszcze benzyna leje się do oleju bo podnosi się poziom oleju. Także ogólnie jakiś koszmar.
Mechanik coś jeszcze mówił o kolektorze ssącym że może być coś nie tak ???? Podobno jest na tym kolektorze na drugim cylindrze jakieś coś , nie pamiętam jak to określił czego nie ma na pozostałych trzech cylindrach ( nie wiem czy dobrze to opisałem )

Postaw piwo autorowi tego posta
 
audi aaa2 napisał/a:
Podobno jest na tym kolektorze na drugim cylindrze jakieś coś , nie pamiętam jak to określił czego nie ma na pozostałych trzech cylindrach ( nie wiem czy dobrze to opisałem )

Chyba coś pokręciłeś. Na kolektorze ssącym jest tylko czujnik ciśnienia i temperatury zasysanego powietrza i na pewno nie ma on związku tylko z 2 cylindrem.
Jeżeli paliwo faktycznie dostaje się do oleju, to oznacza, że wtrysk leje, a to z kolei oznacza uszkodzenie sterownika silnika lub zwarcie do masy w obwodzie sterującym danym wtryskiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I jeszcze jedno dwa miesiące temu wymieniany był alternator, i ten nowy jaki jest to kontrolka od ładowania gaśnie dopiero jak się doda gazu, no ale to chyba nie może być problemem wypadania zapłonu
?
(Faktycznie może coś pokręciłem z tym kolektorem), ale na pewno leje, choć przed naprawą nie lał, elektromechanik na pewno coś robił przy komputerze.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
NA odwrót. Wypadanie zapłonu może powodować takie anomalia. Za niskie obroty biegu jałowego i przez to brakuje ładowania.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A dzięki :) , to dlaczego teraz po naprawie obroty spadly o 150 co on spierrr :) Dzięki w ogóle za to że odpisujesz :) Tylko ja nie wiem nadal co mu podpowiedzieć zeby to ogarnął :( Może Ty bys się podjął naprawy :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
audi aaa2 napisał/a:
A dzięki :) , to dlaczego teraz po naprawie obroty spadly o 150 co on spierrr :) Dzięki w ogóle za to że odpisujesz :) Tylko ja nie wiem nadal co mu podpowiedzieć zeby to ogarnął :( Może Ty bys się podjął naprawy :)

Mógłbym Ci to ogarnąć, ale uwierz mi, nie kalkuluje ci się jechać do mnie ponad 500km. Instalacja w AUA jest prosta jak budowa cepa i każdy mniej lub więcej szanujący się warsztat powinien ten problem usunąć bez jakiegokolwiek problemu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No nie wiem czy mi nie będzie się kalkulować :-) może powiesz co Ty byś zrobił krok po kroku jak bym przyjechał do Ciebie z takim problemem , wtedy mu to wydrukuje i przedstawię z opisem proste jak budowa cepa ;-) a jak nie pomoże to może warto będzie się wybrać do Ciebie, bo już wiele wątków czytałem z tym problemem i nigdzie nie widziałem rozwiązania. Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wypadanie zapłonu występuje tylko w trakcie jazdy czy na wolnych obrotach również?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Powiem tak zanim oddałem do mechanika zawsze na wolnych obrotach. Na przykład na światłach, a jak odebrałem pierwszego dnia było tak że stało mi się to przy prędkości 90kmh, tzn dławienie potem na światłach falowały obroty i gasł. Drugiego dnia jak go oddawalem to po 5 km,można powiedzieć że już jechałem całą drogę bez mocy, jak zgasiłem u mechanika to znowu praca silnika była oki tylko obroty 650 i falowanie obrotów. Podłączył pod komputer i były błędy wypadanie zapłonu na 2 cylinder i za uboga mieszanka bank 1 stały.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 44.222.169.36 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa