Pytajnik, czyli zielono mi ;) » akwaria skrzyni automatycznej CRD
Odpowiedz do tematu
 akwaria skrzyni automatycznej CRD
Posiadam audi a6 c4 2.6 w automacie CRD . Skrzynia uległa jakiejś awarii a mianowicie w pozycji D nie ma pierwszego biegu(trochę ciągnie ale powiedzmi ze w 1/3 tego co bylo) natomiast jak wezmę na bieg 1 na samym dole to jest jedynka i po ruszeniu jak wbijam wyżej na 2 to przerzuca i tak 3 i później D to wszystko chodzi. Przy zwalnianiu redukuje na 3 i na 2. A jak stane zeby była potrzebna jedynka to jej nie ma. Może macie jakieś sugestie co do tej awarii? Jak to się stało wymieniłem olej filtr i wyczyscilem kasetę ale to nic nie pomogło a bym powiedział że zrobiła się bardziej nerwowa. A odnośnie tego mam pytanie z wymianą skrzyni na drugą. Czy będzie pasowac do komputera skrzyni tylko z oznaczeniem CRD czy jakis inny automat o innym oznaczeniu też by się nadal?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli skrzyni coś dolega, to masz tzw tryb awaryjny. Jeżeli jest tryb awaryjny, to masz na 123% zapisaną usterkę w sterowniku skrzyni. Podłącz się komputerem ze skrzynią i będziesz wiedzieć co jest nie halo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok tak zrobie. A powiedz mi czy po podłaczenu kompa trzeba miec wcisniety pedał hamulca bo gdzies wyczytałem ze trzeba go wcisnac bo inaczej wyskoczy blad czujnika pedalu hamulca?
A co do skrzyni jeszcze jak rozebralem ta kasete to w pewnej czesci w paru miejscach byly takie kupku syfu z metalowymi opilkami i tak sie zastanawiam czy jakas tarczka sie nie posypala.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tarczki na pewno masz powycierane, to norma i tego nie unikniesz. 700zł komplet nowych. Z pedałem hamulca nie przesadzaj. Połącz się i odczytaj usterki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
00652 Monitorowanie biegow nieakceptowalny sygnal- przejsciowy
00526 Przełacznik swiatel stop-przod nieakceptowalny sygnal
takie błedy wyskoczyly.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wygląda na uszkodzenie przełącznika zmiany biegów F125. Sprawdź w wartościach mierzonych czy sterownik widzi prawidłowo wszystkie biegi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rozumiem ze musze pod kompem odczytac te wartosci? ewentualnie jakie powinny byc? a ten przełącznik f125 gdzie sie znajduje tak dokładniej? gdzies na płycie sterujacej?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bialy napisał/a:
Rozumiem ze musze pod kompem odczytac te wartosci? ewentualnie jakie powinny byc? a ten przełącznik f125 gdzie sie znajduje tak dokładniej? gdzies na płycie sterujacej?

F125 znajduje się na końcu linki przełączającej biegi. Wartości powinny być właściwe czyli przy P powinno wyświetlać P przy R również R itd.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok sprawdze to jak bede miał mozliwosc. Dzieki i wszystkiego dobrego w nowym roku :-)

[ Dodano: Czw 11 Sty, 2018 21:44 ]
Sprawdzalem w dwuch roznych programach i kiedy przelaczam dzwignie to na kompie tez sie zmienia wartosc taka jaka jest na dzwigni. A zaobserwowalem ze jak wlacza sie test elektro zaworow to trzy pykaja a czwarty nie(N91).
a błędy sa caly czas te same: 00652(na jednym programie napisane jest drazek wyboru biegu, nieprawidlowy sygnal a w drugim ten sam blad jest podpisany narzedzia monitorowania) i 00526 (wlacznik swiatel stop)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 18.222.22.244 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa