Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski » A8 D2 4.2 quattro jakie oleje?
Odpowiedz do tematu
 A8 D2 4.2 quattro jakie oleje?
Witam wszystkich !
Będę przeprowadzał operacje uszczelnienia silnika (leje się jak z druszlaka) w Audi A8 D2 4.2 quattro z automatyczna skrzynia biegów, również wszystkie płyny i oleje. Wspólnie z klientem zadecydowaliśmy, że lejemy oleje fabrycznie stosowane.
Chciałbym się dowiedzieć czym zalewać skrzynie, dyfer itp (producent i symbole) i w jakich ilościach.
Do silnika będzie lany LIQUI MOLY tylko nie wiem jeszcze czy 10w40 czy 5w40 przebieg auta powyżej 250k km dokładnie nie pamiętam. Do wspomagania oczywiście FEBI zielony :)

Pozdrawiam,
Artur :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
FEBI zielony, ale są też 2 rodzaje mineralny i syntetyczny. Po zalaniu syntetyka może się bardzo pienić dlatego polecam zalać mineralnym.
Do skrzyni leje się DEXTRON II, ale może być też nowszy III. Nowszy typ oleju ma inne parametry, ale spełnia również normy starszego II. W skrzyni mieści się 9L ATF. Jeżeli nie zrucasz skrzyni wymienisz tylko tyle ile jest w misce olejowej około 4L. Dlatego też mógłbyś zrobić 2 razy wymianę statyczną w odstępie 1000km.
Dodam, że w skrzyni ZF olej jest w 3 miejscach. W dwóch miejscach olej przekładniowy i w jednym ATF.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Skrzyni nie będę wyjmował ale mam już wyjęty motor, chce wymienić również uszczelniacz na wale z tyłu. Z tego co wiem do mostu leje się normalny olej przekładniowy, jakiego producenta Adi polecasz?:) Co do silnika co radzisz przy przebiegu 250k, 5w40czy 10w40 (nie mam pojęcia czy przebieg jest prawdziwy, nie wiem też jaki olej był zalewany).

Jak byś mógł mnie jeszcze pokierować w których miejscach jest jaki olej w skrzyni, chodzi mi o spust i wlew. Nie chciał bym się pomylić :D
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Artur

Postaw piwo autorowi tego posta
 
co do oleju przekładniowego to najlepiej zalać Castrola,jeśli chodzi o silnik to proponowałbym 10W40 z racji tego,że nie wiadomo na jakim oleju jeździł wcześniej a i przebieg nie jest pewny... co do zalewania skrzyni ATFem to ja wlewałem go przez bagnet, ważne abyś kontrolował ile spuściłeś,tzn aby wlac te sama ilość, oraz aby ATF miał około 35st

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziękuje Ci bardzo Pasiak :)

Pozdrawiam,
Artur

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja jeżdżę na razie na Castrolu ale osobiście polecam Motul. Dostaniesz go na miejscu w Zgorzelcu w bardzo dobrej cenie. Nasz klubowy koleżka jest oficjalnym dystrybutorem na nasz rejon. W ASO pewnie zalali by 10W40, ale ja polecam 5W30.
Jeżeli silnik masz już zdemontowany, to na jedno wychodzi. Masz dostęp do sprzęgł hydrokinetycznego które możesz opróżnić. Dodatkowo grzechem by było nie wysłać sprzęgła do regeneracji. Powinieneś namówić właściciela aby odżałował te 700-800zł - zaoszczędzi na późniejszym demontażu skrzyni. Złożysz raz i więcej nie wrócisz do tego tematu. Dodatkowo klient powinien docenić Twoje starania o jakość wykonanych usług.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zgadzam się z tym Adi... Klient już żałuje kupna a8 :) Ciągnie po kieszeni ostro... Ciężko będzie namówić na regeneracje sprzęgła ale zapytam klienta co o tym myśli (klient nasz Pan). Dodatkowo wyszło, że trzeba ściągać dwie czapki bo poci się na uszczelkach. Silnik był lekko mówiąc katowany przez poprzedniego właściciela, nawet odmy są miękkie jak papier.
Sprzęgło będzie opróżniane, taki miałem pierwotny plan działania.

Jak to mówią... Nie ma złych samochodów marki Audi... Problemy są z poprzednimi właścicielami :D

Tak z ciekawości kto u nas w rejonie regeneruje sprzęgła hydrokinetyczne?

Pozdrawiam,
Artur

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Arturo649 napisał/a:


Tak z ciekawości kto u nas w rejonie regeneruje sprzęgła hydrokinetyczne?


Zadzwoń do Marka 600247044. Pewnie go znasz Guru od skrzyń automatycznych. Ma zaje...e układy z firmą regenerującą sprzęgła. Na pewno pomoże.
Powiedz klientowi, że skoro kupił Audi na dłużej niż rok, to taka inwestycja ma sens. Zrobi to raz i będzie się cieszyć bezawaryjnością.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski 

[ IP: 3.145.108.9 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa