Klimatyzacja » [a6 c6 ] nie działa klimatyzacja
Odpowiedz do tematu
 [a6 c6 ] nie działa klimatyzacja
po letnich próbach uruchamiania klimatyzacji se dałem spokój. Wojtek pomagał bo sam walczył z podobnym tematem ale nie udało mi się uruchomić klimę.
Wracam więc do tematu -

Klima nie działa, brak błędów.
Nabita, nowa sprężarka klimatyzacji, nowy filtr klimatyzacji.
Sądzę, że ta 'nowa' sprężarka klimy jest padnięta ale to przypuszczenia ponieważ nie wiem jak powinna się zachowywać gdy ja włączę na krótko. Słychać że coś w niej stuka po podaniu prądu ale chyba się nie włącza. Powinna ruszyć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Po podaniu pradu na krotko stuka sprzeglo czyli to normalny obiaw i powinawtedy normalnie dzialac :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Te sprężarki mają mechaniczne sprzęgło które służy tylko jako zabezpieczenie paska - przy zatarciu kompresora urywa się i kręci się tylko same kólko, natomiast do uruchomienia klimatyzacji służy elektrozawór który znajduje się w sprężarce i to on tak klika.
Jeżeli kompresor był nowy, to i zawór powinien być sprawny, ale jeżeli kompresor był używany, to zacząłbym od wymiany tego właśnie zaworu. Wymiana jego jest banalnie prosta - prawie jak żarówka H4.
Co jest bardzo istotne, to olej w sprężarce a dokładnie jego poziom. Te nowe typy sprężarek mają po stronie koła pasowego komorę na olej PAG na tabliczce znamionowej zapisane jest ile mieści się cm³ oleju. Większość ma 120cm³ i tyle też dodaje się do obiegu z czynnikiem chłodniczym.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To jest silnik 4.2 z napedemsprezarki od rozrzadu. Sprezarka chyba nowa bo nie wygladala jak po regeneracji. Dojscie do niej jest baaardzo utrudnione.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź w wartościach mierzonych klimatyzacji jakie jest ciśnienie czynnika na wyłączonej i załączonej klimatyzacji oraz amperaż elektrozaworu sprężarki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Sprawdź w wartościach mierzonych klimatyzacji jakie jest ciśnienie czynnika na wyłączonej i załączonej klimatyzacji oraz amperaż elektrozaworu sprężarki.

Takie rzeczy jak ciśnienie itp można odczytać Vagiem ? :)
W którym miejscu, jesli wolno zapytać?
Bo sprawdzilbym u siebie z ciekawości.
Pozdr.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Blok 001

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Blok 001

Dzięki Adi :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
001
0.64A
0,63%
nie zajęty
5,59bar

002
00
12
0
0
po włączeniu
6
12
0
0

003
20
18
23
233

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
001
0.64A
0,63%
nie zajęty
5,59bar

Wychodzi na to, że zawór jest uszkodzony - oczywiście pod warunkiem, że sprzęgło nie jest rozerwane.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jaki zawór? ten na podszybiu z dwoma cewkami?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
jaki zawór?

elektrozawór w sprężarce.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ok, teraz kumam. Mam swój stary zawór już wyjęty. Widzę że trzeba będzie spuścić układ przed wymianą :(

Sprzęgło mogło się zerwać jedynie po napełnieniu i pierwszym uruchomieniu a to by było słychać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:


Sprzęgło mogło się zerwać jedynie po napełnieniu i pierwszym uruchomieniu a to by było słychać.

Oj raczej nie. Koło napędowe podparte jest na łożysku. :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wymienię zawór i się zobaczy,,,kolejny raz wyjmować silnik mi się nie widzi :/

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 3.12.161.77 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa