Pozostałe tematy » A6 C6 -jak dostać się do prawego spryskiwacza reflektorów
Odpowiedz do tematu
 A6 C6 -jak dostać się do prawego spryskiwacza reflektorów
Witajcie.
Podpowiedzcie mi jak mogę dostać się do prawego spryskiwacza reflektora w mojej A6. Od jakiegoś czasu właśnie przy tym spryskiwaczu wycieka mi płyn.
Próbowałem poszukać najlepszej drogi i zastanawiam się czy nie dostanę się przez kratkę w zderzaku tam gdzie jest halogen :mysli: ( tylko jak wyciągnąć tą kratkę - jak ułożone są tam zatrzaski bo z jednej strony tej kratki wyskakuje z zatrzasków, a z drugiej bliżej halogena już trzyma mocno i nie chciałbym jej uszkodzić).
Zastanawiałem się jeszcze nad jedną drogą, a mianowicie poprzez wyciągnięcie obudowy filtra powietrza. :mysli:
Doradźcie cosik ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sądzę, że będziesz zmuszony odkręcić nakładkę zderzaka. Zdemontuj osłonę pod silnikiem i nadkole może w ten sposób dojdziesz do tego miejsca.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Sądzę, że będziesz zmuszony odkręcić nakładkę zderzaka

tu będzie problem bo nie mam nakładki zderzaka, o czym sam zapomniałem i jak wlazłem pod autko to dopiero sobie to uświadomiłem.
Odkręciłem osłonę i zdjąłem tą od góry ale to też nic mi nie dało. Tak jest tam upchane, że nawet jakbym rok nie jadł to łapy bym nie wcisnął. Dodatkowo za zderzakiem jest dodatkowa osłona i pozostaje mi odkręcenie zderzaka. Słyszałem, że dużo rozkręcania nie ma ale ... zawsze. Muszę chyba wybrać się do znajomego lakiernika bo już trochę rozkręcił autek więc pomoże mi to zrobić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nakładka zderzaka to inaczej zderzak - część plastikowa pomalowana w kolorze nadwozia. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi jakbyś mógł spojrzeć jeszcze w ETKĘ i powiedzieć mi jaki przewód idzie do spryskiwaczy reflektorów, jaki przekrój? Kupię od razu cały przewód i wymienię po całości żeby znowu niespodzianek nie było. Jeszcze nie mogę znaleźć czasu i zgrać się z kolegą żeby ten zderzak ściągnąć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przekrój 10x3 mm tylko sądzę, że wąż powinien być OK.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
tylko sądzę, że wąż powinien być OK
To co obstawiasz? :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS napisał/a:
Adi202 napisał/a:
tylko sądzę, że wąż powinien być OK
To co obstawiasz? :-P

Za niskie ciśnienie w przewodach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Za niskie ciśnienie w przewodach.

Nie rozumiem, dlaczego? Spryskiwacze działają tak jak powinny a dodatkowo wymieniłem pompkę spryskiwacza na nową. :-/ Nie rozumiem :mysli:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Za niskie ciśnienie w przewodach.

Nie rozumiem, dlaczego? Spryskiwacze działają tak jak powinny a dodatkowo wymieniłem pompkę spryskiwacza na nową. :-/ Nie rozumiem :mysli:
Ja też nie. :-P Pospieszyłem się z odpowiedzią nie analizując problemu. Tak to jest jak po ciężkiej tyrze bierze się za odpowiedzi. Problemem jest przeciek a nie brak funkcji więc - Uszkodzenie węża jest mało prawdopodobne ponieważ jest on zbrojony chyba, że padł ofiarą jakiejś kuny. Nieszczelność może być na łączeniu spryskiwacza lub sam spryskiwacz. Tak czy siak zderzak trzeba zdemontować.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Tak to jest jak po ciężkiej tyrze bierze się za odpowiedzi.

Ty chłopie oszczędzaj się trochę ;-) Co będziesz robił z pieniędzmi jak tylko tyrasz i tyrasz? :mrgreen: Właśnie martwię mnie że trzeba będzie spryskiwacz wymienić a dokładnie to że jak zdejmę ten nieszczęsny zderzak to dopiero poznam przyczynę :-> . Czyli nie ogarnę raczej tego za pierwszym podejściem gdyby okazało się że to wina spryskiwacza. :lol:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Tak to jest jak po ciężkiej tyrze bierze się za odpowiedzi.

Ty chłopie oszczędzaj się trochę ;-) Co będziesz robił z pieniędzmi jak tylko tyrasz i tyrasz? :mrgreen: Właśnie martwię mnie że trzeba będzie spryskiwacz wymienić a dokładnie to że jak zdejmę ten nieszczęsny zderzak to dopiero poznam przyczynę :-> . Czyli nie ogarnę raczej tego za pierwszym podejściem gdyby okazało się że to wina spryskiwacza. :lol:
Gdybym mieszkał poza granicami kraju, to bym się z tobą zgodził. Tak to cieszą się tylko wszelkiej maści instytucje. :-P
Innej możliwości nie widzę jak demontaż zderzaka. Będziesz mieć każda część jak na dłoni i przy załączeniu spryskiwaczy zobaczysz na 123% gdzie ucieka płyn.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam do wymiany tylny zderzak i klapę bagaznika w S-line. Jakiego oznaczenia szukać:4f0 czy 4f9?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
S-Line w tym przypadku nie stanowi. Jest jeden typ zderzaka i klapy. Obie części mają nr 4F9.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chyba stanowi,bo klapa w s-line ma lotkę na górze i zderzak ponoć się u dołu trochę różni.Pytam,bo sprzedawcy na alledrogo podają różne oznaczenia.Myślałem,że te 4f9 to jest od 2009 roku.Czyli 4f0 to nie jest do s-line?Już się pogubiłem

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.235.249.219 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa