Turbodoładowanie » A6 C6 ciśnienie doładowania
Odpowiedz do tematu
 A6 C6 ciśnienie doładowania
Witajcie!
Dziś rano gdy wystartowałem do pracy moją A6 nie wiedzieć czemu rozbiegły mi się konie. Zapaliła mi się konrolka świec żarowych i zaczęła migać a auto nie chciało praktycznie jechać. Dopiero po wyłączeniu silnika i po ponownym uruchomieniu udało mi się konie pozbierać do stada i wszystko było ok.
Wszystko było ok. ale jak już wracałem do domu historia powtórzyła się od samego startu i tak jest do chwili obecnej nie rozbiegły się i autko nie ma mocy :kwasny:

Po podłączeniu kompa wywaliło mi takie coś:


Tuesday,29,January,2013,16:40:23:36838
VCDS Version: Release 10.6.3

Address 01: Engine Labels: Redir Fail!
Control Module Part Number: 4F0 910 401 L HW: 4F0 907 401 A
Component and/or Version: 3.0L V6TDI G000AG 0040
Software Coding: 0011772
Work Shop Code: WSC 00010 259 86406
VCID: 254AED109567
2 Faults Found:

17060 - Cylinder 6 Glow Plug Circuit (Q15): Electrical Fault
P0676 - 001 - Upper Limit Exceeded
Freeze Frame:
RPM: 1029 /min
Torque: 163.8 Nm
Speed: 0.0 km/h
Duty Cycle: 1.0 %
Voltage: 13.68 V
Duty Cycle: 22.5 %
Temperature: -9.9°C
Bin. Bits: 10110000

16619 - Boost Pressure: Regulation Range not Reached
P0235 - 001 - Upper Limit Exceeded - MIL ON
Freeze Frame:
RPM: 2961 /min
Torque: 315.9 Nm
Speed: 43.7 km/h
Absolute Pres.: 2131.8 mbar
Absolute Pres.: 1060.8 mbar
Mass Air / Rev.: 499.4 mg/str
Temperature: 1.8°C
Duty Cycle: 15.8 %


Readiness: 0 0 0 0 0


Pierwszy błąd świec żarowych który był już wcześniej mi wyskakiwał ale ten drugi powalił mnie :shock:
Jak już sobie trochę poguglałem to jest to błąd doładowania turbiny.
Co mam zrobić żeby konie wróciły z powrotem do stajni? Powiem że zależy mi na czasie i to jak.
Jak już wspomniałem to trochę próbowałem sam wygoglać ale nic konkretnego nie trafiłem. podobno przyczyn może być kilka :
zawór EGR - jak to sprawdzić ?
przewody to chyba tak na oko - chociaż jak usterka mnęła po wyłączeniu silnika to chyba nie przewody no i :
turbina ale to wtedy raczej olej by zabrało i byłoby to raczej bardziej zauważalne?
Jeszcze raz proszę o pomoc :!:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moze byc kilka opcji, na poczatku sprawdź czy na 123% wszystkie przewody są ok tzn czy sa całe i niepozapychane , jesli z przewodami wszystko bedzie ok pozostaje zawór lektromagnetyczny (N75) lub sama turbina

Wystawiono 1 piw(a):
WOJTAS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
co do przewodów to wyglądają no ok. ale na 123% nie jestem na chwilę obecną w stanie ich ocenić.
Może to N75 bo jak zgasiłem i odpaliłem autko to było ok. Jak na postoją dodaję wkręcam ją na obroty to błąd nie wyskakuje i silnik pracuje ok. tylko jak już normalnie jadę i dodaję gazu to wtedy samochód próbuje wskoczyć na obroty ale nie ma siły i zaraz pojawi się kontrolka od świec żarowych i du**, nie ma co przymierzać się do jakiegokolwiek wyprzedzania - jazda emeryta i to bardzo opanowanego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A ja sądzę, że zamuliłeś turbinę i możesz mieć uszkodzony sterownik turbiny. Na początku zdejmij łapkę z dźwigi turbiny i sprawdź czy turbina się nie haczy (zmienna geometria) Poruszając tym uchwytem nie powinieneś czuć żadnego oporu. Jeżeli będzie OK, to musisz wymienić sterownik turbiny - silnik który napędza położenie zmiennej geometrii.

Wystawiono 1 piw(a):
WOJTAS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
A ja sądzę, że zamuliłeś turbinę i możesz mieć uszkodzony sterownik turbiny. Na początku zdejmij łapkę z dźwigi turbiny i sprawdź czy turbina się nie haczy (zmienna geometria) Poruszając tym uchwytem nie powinieneś czuć żadnego oporu. Jeżeli będzie OK, to musisz wymienić sterownik turbiny - silnik który napędza położenie zmiennej geometrii.


To z zamuleniem to mnie zaskoczyłeś ale :] Ale w sumie jak się zastanowiłem, to wiedząc co ten samochód potrafi to rzeczywiście może jeżdżę jak emeryt ( jeżeli chodzi o wykorzystywanie możliwości mojego autka). Zobaczę jeszcze turbinkę jak pracuje łapka. Dziś najlepsze jest to że wszystko było ok. i trochę przegoniłem ;audi; . Zobaczymy co przyniesie kolejny dzień.
W każdy razie dzięki za pomoc i stawiam piwko ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Turbodoładowanie 

[ IP: 18.227.24.209 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa