Skrzynie automatyczne » [A6 C6 2.4 Multitronic] Dziwny dzwiek - buczenie, tarcie
Odpowiedz do tematu
 [A6 C6 2.4 Multitronic] Dziwny dzwiek - buczenie, tarcie
Witam serdecznie, miesiac temu jak w poprzednim temacie silnik i biegi zostaly wyjete, Audiczka otrzymala nowe łańcuchy napinacze. Przy skrecaniu prawo, lewo myslalem ze sie auto rozjedzie, pojechalem do innego mechanika diagnoza - guma przegubu wewnetrznego peknieta - smaru brak, ale najlepsze ze sanki nie byly w ogóle dokręcone, a wiec guma zmieniona - smarem napelniona, sanki dokrecone. (Przegub kupilem nowy dla swietego spokoju, wymienie w PL bo tu juz nikomu nie ufam)

Glowny problem dotyczy skrzyni, po odebraniu auta od mechanika po wymianie tych lancuchow i napinaczy zauważyłem jak na filmiku w 7, 18 i 30 sekundzie niepokojące tarcie, buczenie, auto zachowuje sie normlanie, nie przerywa, obroty nie faluja, jezdzi jak powinno, nie ma bledow, nie mam z nim w ogole problemow ale ten dzwiek nie daje mi spokoju. Dźwięk pojawia sie glosno slyszalny w pozycji "S" po przygazowaniu i puszczeniu nogi z gazu, przy mocnym dodaniu gazu i puszczeniu w pozycji D ale juz 2x ciszej niz w pozycji "S" Ciezko sprecyzowac skad dochodzi ten dzwiek, czy mozliwe jest ze cos zle poskręcali mechanicy po wymianie lancuchow? Ucieklo troche oleju ze skrzyni z wężyków przy wyjmowaniu, powiedzieli mi ze dolali pasujacy Olej i jest ok. Szczerze juz watpie ze cos tam dolali.
LINK

https://www.youtube.com/watch?v=rYxg923BjC4


Bede wdzieczny za podopowiedzi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podjedź do kogoś zaufanego aby sprawdził poziom oleju w skrzyni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bylem u znajomego ale nie znalazl pasujacej śruby by odkrecic i sprawdzic, tyle co powiedzial... to ze ta sruba nie wyglada na niedawno odkrecana, wiec mysle ze nie dolali, a brak oleju daje taki znak.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Poziom oleju sprawdza się przy temperaturze oleju 40stC. Przy zimnym będzie go za dużo, przy gorącym za mało. Bez VAGa poziomu nie sprawdzisz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzieki za rady, w skrzyni zero błędów. Przegub wewnętrzny powodował takie buczenie. Wymieniony ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 54.226.94.217 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa