Pytajnik, czyli zielono mi ;) » A6 C5
Odpowiedz do tematu
 A6 C5
Witka po raz kolejny. Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi. Dlatego piszę tutaj, bo jest nie zielono a niebiesko zgłupiałem już.

Ostatnio mechanik (mój) wymienił sprzęgło i cały osprzęt od rozrządu, (dwu masa nie byłą wymieniana chociaż troszkę luźna) wyjechał silnik, żeby się z tym nie pierdzielić. Po złożeniu auto zaczęło się dziwnie zachowywać. podłączyłem Vaga i wyskoczyły błędy silnika.

16891
P0507 Sterowanie prędkością biegu jałowego. Obroty powyżej/poniżej specyfikacji zależy od humoru auta.
16515
P0131 Bank1 Sonda 1 Zbyt niskie napięcie. I tutaj czasem pokazuje mi 2 lub 3 albo 4, że zbyt uboga mieszkanka. Też zależy od humoru auta.

Ostatnio też było wylatywanie zapłonu czy jakoś tak 4,5,6, ale ogarnięte (chyba) na razie ten błąd się nie pokazuje.

Może mi ktoś objaśnić o co kaman z tymi bankami i biegiem jałowym? Sprawdzaliśmy wtyczki od wszystkich sond lambda na ścianie grodziowej i są ok. Chyba, że coś dalej. Niech ktoś mądry się wypowie bo już mnie cholera bierze.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Błąd 1 dotyczy przepustnicy - uszkodzenie lub zabrudzenie. Ewentualnie łapie lewe powietrze. Sprawdź też wiązkę przepustnicy.
Błąd 2 tyczy się sondy cylindra 1 do 3 przed katalizatorem. Uszkodzona wiązka lub sonda.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki ADI...sprawdzę i napiszę co wyszło.

[ Dodano: Sob 20 Sty, 2018 12:26 ]
Problem rozwiązany. Przyczyną była...odma. Dziś mechanik grzebał przy aucie i zauważył pęknięty plastikowy przewód od odmy, założył drugi...i jak ręką odjął. Podłączyłem Vaga 0 błędów. Auto pracuje bez zarzutu. ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 18.217.67.225 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa