Elektryka i elektronika » A6 C5 - świszczący wentylator klimy
Odpowiedz do tematu
 A6 C5 - świszczący wentylator klimy
Dobija mnie głos jaki wydobywa się podczas pracy owego wentylatora. Wyciągnąłem go, przedmuchałem i zalałem smarowidłem ale niestety nie pomogło. Czy jest to usterka która zdarza się częściej i może wiecie co może w tym wentylku siedzieć? Nie wiem czy muszę zakupić nowy/używany czy może uda się to naprawić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Panewki zatarte?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czy to się naprawia czy już wentylator do wymiany? Druga sprawa czy stało by się coś gdybym go wypiął? Do momentu zakupu/wymiany - tak głośno myślę. Logika podpowiada że działa on jak działa AC. A tu się zdziwiłem bo włącza się on nawet jak klima nie działa... Dlatego pytam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy obecnie panujących temperaturach nic się nie stanie jak go odłaczysz. Ja bym go jednak zostawił.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zatem idzie to jakoś naprawić czy już zakup? Doradzisz mi Kolego jakąś firmę? Może masz na stanie coś takiego? :-D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kup nowy niekoniecznie oryginalny.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Od Ciebie nie zakupię? ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja nie prowadzę handlu tylko usługi - naprawy. Jeżeli potrzebuję nową część, to wykonuję telefon do przyjaciela i w ten sam ewentualnie na drugi dzień to mam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wszystko jasne. No to dziękuję za poradę - skorzystam i dam znać co z tego wyszło :)

[ Dodano: Pią 30 Lis, 2012 09:18 ]
A więc tak. Z ciekawości rozebrałem mój wentylator (nie można od razu dawać za wygraną:) ) ale jak zobaczyłem co się w środku dzieje to...
...to na tym skończyło się to moje nie dawanie za wygraną :mrgreen:
Szczotki miały po dwa milimetry. Komutator wyglądał jak zgryz wielbłąda. A łożyska przestały się tak nazywać. Zatem decyzja o zakupie nowego zapadła zgodnie z resztą z radą Adiego. Zadzwoniłem do sklepu i był chiński chinol za 140 zł i niemiecki chinol za 250 zł (FEBI). Wybrałem FEBI. Założyłem wczoraj w nocy i lata aż miło. Jedyne co to przy gaszeniu auta słychać jego trochę głośniejszą pracę. Ale skoro był 4 razy tańszy niż w ASO to nie przeszkadza mi lekko głośniejsza praca. Nie jest to uciążliwe. Wiele osób narzeka na drgania auta od chińskich zamienników - mi się upiekło. Polecam FEBI z całego serca.

Pozdrowienia dla wszystkich z ATT!

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.145.196.87 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa