Car Audio » [a6 c5] Problem z RNS-E Kodowanie + brak dzwięku z tyłu
Odpowiedz do tematu
 
Wszystkie nastawy dźwięku masz w nawigacji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wydaje mi się że znalazłem rozwiązanie przyciszającego się i pogłaśniającego dźwięku radia.
Być może się mylę aczkolwiek póki co efekt jest. Z moich obserwacji wynika że problem pojawiał się tylko na jednej stacji radiowej, bądź też na innych jest niesłyszalny (zgodnie z informacją zawartą w instrukcji obsługi że zmiana częstotliwości jest niesłyszalna…).
W ustawieniach dźwięku zmieniłem pozycję „Częstotliwość alternatywna” na NIE. Po wyłączeniu tej funkcji problem ustał aczkolwiek za każdym razem gdy wsiadam do samochodu wartość muszę zmienić gdyż z automatu po wyłączeniu RNSE wartość domyślna („Częstotliwość alternatywna” - TAK) powraca.


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Funkcja AF ma się nijak do głośności. Przy załączonej AF odbiornik ma za zadanie tylko automatycznie odszukać stacje radiowe nowego regionu w którym aktualnie znajduje się odbiornik. Jeżeli po wyłączeniu AF głośność nie fixuje oraz po każdorazowym załączeniu radia resetuje się funkcja załączenia świadczy o uszkodzeniu RNSa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jest to kwestia softu (SW: 0200, HW: H06) czy samego RNS-E? Dodam jeszcze ze rns-e jest w wersji LED

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No i tak trzeba było na początku zacząć. Skąd ktoś może o tym wiedzieć tym bardziej, że LED zaczęto produkować od 2010r. To są podobne ale nie identyczne modele nawigacji. Tu może leżeć problem - nieodpowiedni sprzęt.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
:oops:
Sugerujesz żeby spróbować wgrać inny soft? Na co go zamienić 220...z tego co wiem to jest chyba najnowszy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sugeruję zmianę nawigacji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok. Już rozumiem że naciąłem się inwestując w sprzęt (który de facto kosztował nie mało) i teoretycznie miał być nowszy szybszy i zarazem lepszy, a jak się okazuje niekompatybilny? Jest szansa bez wymiany RNS żeby to ruszyło (czy LED wymaga do współpracy jeszcze czegoś)? W czym tkwi problem z RNS-E LED vs nie LED

Postaw piwo autorowi tego posta
 
RNS-E jest samodzielnym sterownikiem który nie wymaga innych sterowników do poprawnej pracy i obojętne jest to czy jest to starszy model czy nowszy (LED) chyba, że chodzi o telefon, TV itp.
Problem który u ciebie występuje uruchamiany jest magistralą CAN.
lucasek napisał/a:
Odpiąłem CAN-y i moje spostrzeżenia są następujące:
Przejechałem kilka kilometrów również po kostce brukowej i póki co efekt samoczynnego pogłaśniania nie występuje.
Brak wskazań komunikatów na FIS-ie: radio, nawigacja, BT (BT się nie łączy z telefonem, nawigacji nie włączyłem).
Po odłączeniu zasilania woła za każdym razem o PIN.
Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio nie wyłącza się (dlatego aby nie rozładować aku wypiąłem wtyczkę Quaadlock i stąd wiem że po ponownym jej włożeniu woła za każdym razem o PIN).

Po odłączeniu magistrali problem jak już zauważyłeś nie pojawiał się, a wymienione przez ciebie niedomagania są tylko efektem odłączenia w/w magistrali.
Problem na pewno leży w nawigacji, ale nie mam pewności czy jest ona uszkodzona, czy też jest za nowa do B6ki. Aby się tego dowiedzieć musiałbyś zamontować ją w A3 lub TT po 2010r i nasłuchiwać usterki.

Wystawiono 1 piw(a):
lucasek
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 52.15.63.145 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa