Pytajnik, czyli zielono mi ;) » [A6 C5] Olej w świecach ...
Odpowiedz do tematu
 [A6 C5] Olej w świecach ...
Witajcie!
W gniazdach świec pojawił mi się olej i na dniach zabieram się za wymianę uszczelek pokrywy zaworów ( podobno najlepsze firmy ELRING ??? ).
I teraz pytanie do Was, czy już przerabialiście ten temat i na co mam zwrócić uwagę przy wymianie. Pokrywę muszę dokręcać kluczem dynamometrycznym?

Pacjent A6 2.4 170KM BDV

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na pewno ważne Kolego jest to żebyś zadbał o dokładne odtłuszczenie miejsca do którego będzie przylegała nowa uszczelka. Benzynka ekstrakcyjna i do dzieła :) Momentów dla Twojego auta nie znam. Ogólnie wymiana tej uszczelki jest bardzo prosta. Nic nie zepsujesz. Wiadomo że dobrze wyszukać jakim momentem dokręcić pokrywę ale akurat tutaj momenty nie są tak ważne jak np w głowicy. Jak byś się uparł i dokręcił z czuciem to też by było dobrze ale ja jestem zdania że lepiej poszukać info albo zapytać i dokręcić tak jak mówi producent.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odtłuścić powierzchnie i posmarować uszczelkę z dwóch stron delikatnie silikonem wysokotemperaturowym. Dzięki temu po dokręceniu dekla uszczelka się idealnie rozłoży na całej powierzchni i uszczelni. Nie uruchamiaj silnika dopóki uszczelka nie przeschnie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czesta przypadłość naszych V6-tek, uszczelki kup najlepiej w serwisie, wymieniałem 3 razy, i dopiero uszczelki z serwisu na dobre zakończyły temat

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok jestem już po zawodach, w sumie nie było źle. Uszczelki założyłem Erlinga i mam nadzieje, że trochę pojeździ. Jedyny problem to masakrycznie mało miejsca, ezektor + odma zapchane więc podejrzewam że to było główną przyczyną wycieku. Podczas jazdy "szarpanie" jakby nie odczuwalne, więc wrażenia po wymianie jak najbardziej pozytywne.

Tylko, żeby nie było tak kolorowo po odpaleniu autka w okolicach przepustnicy słychać syczenie powietrza i na niskich obrotach (900-1200) delikatnie dławi silnikiem, normalny objaw to raczej nie jest ...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeśli słyszysz syczenie jak by wewnątrz układu to ok ale jeśli słyszysz "żywe" powietrze na zewnątrz to nie jest to normalne. Sprawdź czy nie masz nieszczelności.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 52.205.159.48 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa