Pytajnik, czyli zielono mi ;) » A6 C5 Avant V8 - opór toczenia
Odpowiedz do tematu
 A6 C5 Avant V8 - opór toczenia
Hej, miałem wcześniej dwie osiemdziesiątki ośki no i nie raz zdarzało mi się te samochody pchać z różnych powodów - zawsze było lekko, nawet zdarzyło mi się wskoczyć i odpalać - wszystko solo ;-) Teraz mam auto z profilu i ostatnio miałem potrzebe przepchać auto o 2m i po prostu nie mogłem uwierzyć ile musiałem włożyć w to siły, masakra, buty szorują itd. Droga prosta, bez ręcznego, skrzynia na N. Nie ważne czy w tył czy w przód - jakbym tramwaj pchał. Opony normalne, katalogowe do tego modelu 17" pirelli chyba 255 szerokość. Geometria przód i tył była robiona zaraz po hamulcach przód.

Na lewarku przednie koła kręcą się b. dobrze (heble po regeneracji niedawno), tylne właściwie się nie krecą, od razu się zatrzymują, ale nie jest tak, że trzeba się super siłować żeby zakręcić. Czy może być tak, że jak auto stoi normalnie na asfalcie, a nie na podnośniku to coś bardziej trze i wtedy jest taki opór? Nie zauważyłem żeby hamulce się jakoś nadmiernie grzały. A może jak jest quattro to tak sie dzieje?

Spalanie praktycznie 22L/100km po mieście w trybie mega hiper emeryckim, zalewam za 200zł, fis pokazuje zasięg 200km, a przejeżdzam 180km i znów pokazuje zasięg 0. Taxi chyba tańsze :kwasny:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
80 to nie A6 2 tonowe w tym jest roznica :) jesli ktos kupuje a6 4.2 v8 to spalanie jest drugo rzedna sprawa ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Łukasz83 zlw napisał/a:
80 to nie A6 2 tonowe w tym jest roznica :) jesli ktos kupuje a6 4.2 v8 to spalanie jest drugo rzedna sprawa ;)
powiedziałbym,że nawet powyżej 2t eSka mojego kolegi waży ponad 2.5t moja 3.0 wzmocniona ponad 2t Na szczęście nigdy nie miałem przyjemności jej pchać :mrgreen: Co do samego spalania to zrób rewizję układu zapłonowego , eSka pali w mieście 20l , moja co najmniej 15l , oczywiscie mam na myśli jazde a nie upalanie co światła. Nie licz na mniejsze spalanie w mieście, no chyba,że będziesz jeździł w nocy :mrgreen: . Przegladnij jeszcze raz hamulce z tyłu, moim zdaniem tylne koła powinny się dać obrócić jedną ręką bez większego oporu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za odpowiedzi!

U mnie lekko powyżej 2100kg z kierowcą 100+ kg ;) byłem na węglowcu ważyć ;)

Tematy zapłonu, rozrządu i lambd są na tapecie, ale nie będę tu offtopował.

W takim razie idę w kierunku tylnych hebli, pewnie podczas jazdy miejskiej gdzie ciągle hamuje wszystko się nagrzewa i puchnie, a przypieczone tłoczki nie mają czasu i ochoty się cofać...

Na lewarek/podnośnik praktycznie zawsze wrzucam zimne auto, gdzie heble nie są spuchnięte, tłoczki miały czas sie cofnąć i jakoś to się kreci...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lukasz_wlkp napisał/a:
Dzięki za odpowiedzi!

U mnie lekko powyżej 2100kg z kierowcą 100+ kg ;) byłem na węglowcu ważyć ;)

Tematy zapłonu, rozrządu i lambd są na tapecie, ale nie będę tu offtopował.

W takim razie idę w kierunku tylnych hebli, pewnie podczas jazdy miejskiej gdzie ciągle hamuje wszystko się nagrzewa i puchnie, a przypieczone tłoczki nie mają czasu i ochoty się cofać...

Na lewarek/podnośnik praktycznie zawsze wrzucam zimne auto, gdzie heble nie są spuchnięte, tłoczki miały czas sie cofnąć i jakoś to się kreci...
wiem z doswiadczenia,że nawet jak hamulec Ci złapie to nie poczujesz tego w tym aucie, w eSce trzymał bo był zapieczony tłoczek i jedyne po czym się połapaliśmy to spalanie 30/100 :shock: :shock: :shock:

Wystawiono 1 piw(a):
lukasz_wlkp
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzieki, wszystko jasne. Zrobie heble to napiszę czy się poprawiło

Postaw piwo autorowi tego posta
 
spoko, czekamy na info

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 3.138.114.94 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa