Skrzynie automatyczne » A6 C5 Avant V8 5HP24 szarpie przy hamowaniu do zera
Odpowiedz do tematu
 A6 C5 Avant V8 5HP24 szarpie przy hamowaniu do zera
Witam, mam problem ze skrzynią jak w temacie. Skrzynia ileś lat temu była na kapitalce (za czasów poprzedniego właściciela), ja jak kupiłem auto to niby było wszystko ok.

Dopiero po czasie dowiedziałem się, że to nie jest normalna sprawa jak np. jade na 5 biegu, mam obroty powiedzmy 3000RPM puszczam gaz i obroty momentalnie spadają praktycznie do 1000 RPM. Okazało się, że winne było sprzęgło (VCDS też to potwierdził), zostało wysłane do regeneracji, nowy olej, filtr, montaż i elegancko.

Niestety od jakiegoś czasu skrzynia szarpie przy delikatnym hamowaniu, dojeżdzaniu do czerwonego światła itd gdy sama zrzuca z 2 na 1 bieg. Na D zawsze szarpie, a co ciekawe na TIPie tylko w 30% wypadków. Nie szarpie nigdy, gdy hamuje ostro. Biegi w górę wchodzą elegancko, nie przeciąga, brak błędów.

Przy szarpnięciu jest też metaliczny dźwięk - mogę go bez problemu powtórzyć kiedy od spodu samochodu ręką energicznie pokręcę wałem napędowym. Dźwięk nie pochodzi ze skrzyni, raczej z tyłu samochodu. Ostatnio zauważyłem też, że ten dzwięk pojawił się gdy zimą zjeżdzałem z oblodzonej górki z heblem w podłodze, ABS wiadomo wykonywał swoją pracę i w rytm załączania/odpuszczania ABS pojawiał się ten dzwięk.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zacznij od skontrolowania stanu wału a dokładniej jego podpór, no i oczywiście olej w dyfrze ,ale to podstawa

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 18.232.88.17 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa