Elementy silnika » [A6 c5 2.8] Rozłącza wtryski
Odpowiedz do tematu
 [A6 c5 2.8] Rozłącza wtryski
Witam .
Drodzy forumowicze borykam się z tym problemem od dłuższego czasu i już mi brak pomysłów.
W autku rozłącza mi 1 lub 2 wtryski PB na vagu wywala błąd o zwarciu do masy czy jakoś tak. Przewaliłem całą wiązkę i wszystko gra a auto jak chce tak chodzi, czasem jak wtrysk nie działa wystarczy włączyć światła bądź ruszyć kierownicą tworzy się spadek napięcia i zaczyna normalnie działać ale to rzadko tak jest, często jest tak, że go rzuca czekam aż przełączy się na lpg pojeżdżę do rozgrzania, przerzucę na pb i chodzi normalnie (chociaż nie zawsze) a wystarczy że wyłącze go postoi dłużej i znów to samo, czasem jest nawet tak że jade na pb jest wszystko dobrze stanę wyłączę go mija chwila włącze i znów nie działa. Co do lpg dzieje się tak samo chociaż dużo rzadziej, bardziej się to okazuje w formie szarpania. Dodam że gdy odłączę wtrysk PB a auto chodzi na lpg to ten wtrysk lpg nie będzie działać. Doprowadzałem nawet nowy przewód masowy i nic. Zastanawiam się nad podmianą cewki chociaż auto chodzi na lpg(ale przy zapięciu 2 na niskich obrotach potrafi szarpnąć jak by się dławił) więc to nie ona wtryski też nie bo są drugie włożone. Zawsze rozłącza 3 wtryski lub 2 najczęściej 3. Zaczynam obstawiać komputer tylko jeszcze nie wiem który czy od lpg bo też sterują masą i zasilaniem PB czy główny od samochodu.
Po odpięciu kompa lpg auta nie da się odpalić jak ktoś mi tłumaczył i nawet po dobieraniu się do wiązki wtryski pb są połączone z kompem Lpg. Doradzi ktoś coś, może coś wy wymyślicie bo mi już sił brakuje ;/

Dodam też że autko faluje lekko jak by uderzenia takie miał chodzi normalnie po chwili zafaluje i tak w koło a czasem non top faluje po rozgrzaniu lekko ale wyczuwalnie, zapłon wypada? ( na pb i lpg ale po rozgrzaniu (czujnik temp wymieniony) , odma wymieniona, podciśnienie nowe, jeszcze ezektor chce wymienić.

A wg jest to drugi motor i dzieje się to samo wszystko co na 1, ze starego przerzucona została przepływka sprawna 100%, kolektor ssący, przepustnica, Cewka więc obstawiam elektykę

Teraz jechałem na PB dojechałem do skrzyżowania skręciłem i znów rozłączył zacząłem jechać prosto chwile jechał normalnie i po ponownym skręceniu znów rozłączył i już nie włączył ;/
Pytanie mam czy przy maglu lub drążkach są jakieś przewody ? od masy co kolwiek ?I jeszcze pytanie czy ten cały wtyk co idzie do kompa lpg z pinami da się jakoś kupić żeby przeszczepić ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zacznijmy od tego , jakie dokładnie błedy pokazał Ci VAG? Mam na mysli numery z opisami, ponadto jaka masz instalację LPG? Czy sprawdzałeś również błedy w sterowniku LPG? potrzeba więcej danych....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Winowajca znaleziony, okazał się nim moduł wtrysku LPG. Problem jest taki, że chyba już go nie produkują pozatym wszystkie jakie znalazłem są na kostke a mój jest z wszczepionymi kablami zalane całe. Ma ktoś może wiedzę jak podłączyć wtyczkę do tego ustrojstwa żeby to działało i nic nie pomylić ? kod modułu to 10R-020507 6 cylindrów
Mój wygląda tak moduł
Kupić mogę taki moduł i teraz jak je zamienić, podłączyć bo musęe wtyczkę do drugiego dostać i później piny odpowiednio połączyć tylko jak ?

Chyba, że jest możliwe włożenia innego modułu/emulatora, kompa lpg mam prins ecm vsi 8

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 54.234.45.33 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa