Witam w serwie słychać dziwny dźwięk jakby powietrza, stało się to po wymianie ezektora.
Gdy wymieniłem spowrotem na stary dźwięk znika, mój był drożny ale nie aż tak jak nowy. Nowy tak zasysa powietrze, że aż normalnie ma się wrażenie jak by nieszczelność była ale wszystko gra.
Wymieniłem serwo na drugie bez zmian tak syczy że jak się wszystko wyłączy to z kratki od strony kierowcy normalnie słychać. Dźwięk jest bardzo podobny jak w klimatyzacji, że wyrównuje ciśnienie ma ktoś pomysł o co chodzi ? Po podmianie na stary ezektor dźwięk zanika ;/

[ Dodano: Nie 26 Lut, 2017 20:45 ]
Witam. Winowajca znaleziony, był nim nowy Ezektor. Musiał być mocno wadliwy od początku, okazało się że kruciec idący do serwa zaczął puszczać w obie strony, po sciągnieciu przewodu idącego do odmy i zatkaniu go nastawała cisza w serwie, po puszczeniu znów zaczął puszczać w serwo( na starym nie było różnicy czy zatkany palcem czy nie w serwie cisza).
Próbowałem rozebrać ezektor, okazało się że jest klejony, po rozwaleniu górnej części okazało się że w środku nie ma jednego zaworka i przez to nie blokuje powietrza, drugi też był oderwany ze swojej obudowy, ten jeden zaworek musiał pójść w kolektor, ponieważ nie mogłem nigdzie go znaleźć lub gdzieś wypadł na zewnątrz przy wyciąganiu ezektora, mam nadzieję że nic nie uszkodzi. Stary działa poprawnie chociaż jego wydajność wydaje się co najmniej średnia.
Co do odczuć w czasie jazdy jeżeli chodzi o hamowanie żadnej różnicy nie zauważyłem, jedyne co się później okazało to już po tym jak całkowicie ezektor padł i wyłączeniu z silnika serwo nie trzymało podciśnienia i pedał hamulca robił się jak kamień po ściągnieciu węża z ezektora od serwa nie było charakterystycznego syku zasysania.

Ezektor padał etapami wpierw uchodzenie w serwie było tylko po naciśnieciu pedału hamulca a po naciśnieciu gazu cisza aż po ciągłe uchodzenie bez względu czy pedał hamulca naciśniety lub dodanie gazu, chociaż podczas jazdy nie było tego słychać pewnie ze względu na hałas silnika

Z tego wszystkiego jedyna dobra rzecz do to wymianie serwa, która znacząco poprawiła jakość hamowania i pedał jest miekki nie wpadający w podłogę bez problemu autko hamuje wcześniej był też miękkawy ale w pewnym momencie robił się twardawy ale auto też hamowało trochę słabiej ale bez większych problemów.

Nowy zepsuty Ezektor zamówiłem na allegro, mając go w dłoniach wyglądał na oryginalny miał wszystkie znaki audi, numery, oraz że wyprodukowany w niemczech, mimo to miałem wrażenie, że to podruba ze względu na materiał z którego był wykonany, a był to połyskliwy szajsplastik i widocznie tak było.