Pytajnik, czyli zielono mi ;) » [A6 C5 2.8] Drgania
Odpowiedz do tematu
 [A6 C5 2.8] Drgania
Witam wszystkich mam problem z autkiem, a dokładnie w czasie jazdy czuje drgania na pedale gazu i hamulca(mniejsze) i trochę podłogę z środkowym tunelem, zaczyna się przy 60-80km przy 100 cisza przy 140 znów najbardziej wyczuwalne a 160 i więcej zanikają. Zawieszenie całe wymienione zarówno przód jak i tył, poduszki wszystkie też dodam, że przy jeździe 80 jadąc prosto słychać dziwny dźwięk łułułu ruszając kierownicą(robiąc łuki ) w lewo z lewej strony jest głośniej, w prawo jest cisza, napewno mam krzywe tarcze i przegrzane, będę wymieniał, łożyska z tego co wiem nie dają objawów drgania. Podpora nawet deko luzu nie ma poza tym te drgania czuć wyłącznie z przodu, koła wyważone i zmieniane,geometria też robiona, przeguby zewnętrzne też wymienione co to może być? Znalazłem podobny temat na innym forum ale nikt nie znalazł przyczyny, więc zwracam się do was help drgania nie są bardzo duże ale wyczuwalne ze coś nie gra jak powinno może przeguby wew, półosie, dwumas ? Nie mam już pomysłu co to może być, a zapomniałem jedna felga jest po prostowaniu ale tylna a drgania na przodzie

[ Dodano: Pią 06 Maj, 2016 18:21 ]
Widzę, że nikt nie ma pomysłu,walczę sam w takim razie łożysko wymienione buczenia nie ma cześć drgań usunieta,jeżdżąc z bratem twierdzi że to coś z prawej strony że wibracje niesie, jutro klocki plus tarcze wywalam jeżeli nie to zostanie temat napędowy chyba że poduchy, ogólnie zawieszenie jest strasznie twarde po wymianie czuć każdą nieruchomość

Postaw piwo autorowi tego posta
 
skoro przeguby wymieniane to sprawdź czy są dobrze dokręcone, miałem już taki przypadek.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przód sprawdzony,tarcze klocki wywalone, wczoraj jadąc jako pasażer wibracje czułem pod tyłkiem(ok30km/h) i ze wzrostem prędkości się przesuwały do przodu bardzo mnie to zdziwiło więc wszedłem pod auto żeby sprawdzić podpore na pierwszy rzut oka wygląda b.dobrze choć ruszając wałem minimalny luz był na podporze i to tyle może to ona wiadomo,że ja nie dam takiego obciążenia lub krzyzaki czy wał szlag trafia chyba, że jeszcze zbieżność ale to by chyba darlo gumy. Narazie tak pojeździć muszę może się pogorszy i coś będzie bardziej widoczne, niedługo w aucie każda część będzie nowa po mimo że auto stare to je uwielbiam i mu nie daruje musi chodzić jak zegarek

A mam jeszcze pytanie czy byłbym w stanie sam wymienić podpore i krzyzaki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podpore wymienisz samemu bez problemu kolego jeżeli masz trochę umiejętności i sprzętu. Krzyżaki już gorzej bo muszą być idealnie wyśrodkowane musisz się przyłożyć i dobrze po zaznaczać wszystko. Myślę że drgania to wina wału przerabiałem takie objawy w busach gdy z wału spadnie odważnik. Znajdź zakład w który zajmuje się wałami tam go dokładnie wyśrodkują i wyważą

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chyba oddam go do znajomego mechanika, ktory siedzi w większości w bmw więc myślę, że będzie wiedział co robi. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że drgania czasem potrafią zanikać wg to są bardzo słabe, kolega jak wsiadł to dopóki nie powiedziałem mu czego szukać to myślał że to od drogi. :) I mam jeszcze pytanko tę podporę lepiej wziąć używkę czy te z alledrogo co są nowe zamienniki bo aso odpada? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji i wyglądu tych krzyżaków mógłby ktoś poglądowe zdjęcie wrzucić ? bo tylko przekładni kierowniczej mogę znaleźć. Pozatym wie ktoś co robić z luźnymi przegubami wału da się je jakoś ogarnąć ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podpory jak i każdego innego łożyska nigdy nie zakładaj używanego. Nie ważne jakie kupisz byle by było dobrej jakości czyli raczej nie te najtańsze. Ale jeżeli zamawiasz te najdroższe to poproś też te trochę tańsze i porównaj producentów na produktach bo niektóre firmy teraz się wycwaniły i pod swoim logo pakują tańsze produkty co wystarczy porównać by nie przepłacać.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 18.117.91.153 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa