Audi A6/S6 » A6 C5 2,5TDI
Odpowiedz do tematu
 A6 C5 2,5TDI
Z racji tego że powoli zastanawiam się nad zakupem nowszej AUDI chciałbym poznać Wasze opinie na temat silników 2,5 TDI, jakie są częste awarie, jaki jest koszt naprawy i mniej więcej jakie spalanie.
Pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A6 C5 2,5TDI
pawcio napisał/a:
Z racji tego że powoli zastanawiam się nad zakupem nowszej AUDI chciałbym poznać Wasze opinie na temat silników 2,5 TDI, jakie są częste awarie, jaki jest koszt naprawy i mniej więcej jakie spalanie.
Pzdr
nie,nie,nie i jeszcze raz nie! Jesli chcesz brac diesla to tylko 1,9tdi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zastanawiam się nad dieslem i benzyną, w DE stoi dużo 2,5 i myślę trochę nad zakupem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Głównym mankamentem tych silników, to wałki rozrządu. Usterka spowodowana strategią grupy VAG czyli serwisy co 30000km tzw longlife. Dodatkowo przychodzi czas na pompę wtryskową. Regeneracja to koszt 2000zł. Spalanie około 10L/100km. 2,5TDI V6 nie nalezy do udanych silników. :-/ Jeżeli chcesz kupić taki model na dłuższy czas, to odpuść go sobie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
zastanawiam się nad dieslem i benzyną, w DE stoi dużo 2,5 i myślę trochę nad zakupem
zastanów się nad 2,8 , będzie mniej wyjeżdzona ,bezawaryjny motor.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No fakt wałki to zmora tych silnikow ale po 2002 roku została ta wada poprawiona co do spalania to 10 lit to po miescie w automie mi to pali na trasie mozna zejsc ponizej 7 litrow swoia jak jade po trasie do 120 km to 6/5 litra co do pompy wtryskowej koszta sa te same co w 1.9 regeneracj tez jest drosza wymiana rozrzadu ktory sie wymienia co 120 tys km mam taka a6 z tym silnikiem 2.5 v6 juz 8 rok zrobilem 140 tys km fak robilem pompe i regenerowalem turbo ale po zatym nic wiecej na ta chwile ma na budziku 430 tys km ale przy tej cennie ropy chyba raczej lepiej kup bezyne i zagazowac ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właśnie też zastanawiam się nad 2.8, tylko jest ich trochę mniej w DE, na swoją nie mogę złego słowa powiedzieć

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi A6/S6 

[ IP: 18.221.41.214 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa